پت پرس
کتاب روش تنها گذاشتن سگ در خانه

راهنمای تنها گذاشتن سگ در خانه

اکثر ما که شاغل هستیم مدت زمان زیادی از روز را بیرون از خانه هستیم و اگه قرار باشه سگ داشته باشیم ناچاریم سگمون رو تنها بگذاریم. سگها اصلا تنهایی رو دوست ندارن و اگه ساعات طولانی تنها تو خونه بمونن دچار مشکلات رفتاری زیادی میشن.

کتاب الکترونیکی «راهنمای تنها گذاشتن سگ در خانه» به صورت فایل PDF پی دی اف و به زبان فارسی ارائه شده (در گوشی‌های اندروید و آیفون قابل مطاله است) و به ویژه برای افرادی توصیه میشه که کارشون طوریه که مجبورن سگشون رو چندساعتی تنها بگذارن. در این کتاب روش تنها گذاشتن سگ در خانه رو به شما آموزش میدیم و بهتون یاد میدیم چه کارهایی انجام بدید که سگ شما بتونه تنهایی رو تحمل کنه و هم خودش سالم و سرحال بمونه و هم خونه رو سالم بذاره!

مطالعه کتاب راهنمای تنها گذاشتن سگ در خانه را به همه کسانی که سگ دارن یا قصد نگهداری از سگ دارن توصیه می‌کنیم. برای اینکه خیالتون راحت بشه که این کتاب همون چیزیه که دنبالش می‌گردید می‌تونید ابتدا نسخه رایگان کتاب رو مطالعه و بعد نسخه کامل رو دانلود کنید.

 

دانلود نسخه رایگان PDF کتاب تنها گذاشتن سگ در خانه

آیا تنها گذاشتن سگ در خانه کار درستیه؟

خب ما توی دنیای ایده‌آل زندگی نمی‌کنیم و مجبوریم به خاطر کار، قرار شخصی، خرید، شرکت در کلاس ورزشی و … چند ساعتی سگمون رو تنها بگذاریم. چکار کنیم که سگمون وقتی تنهاست کمتر اذیت بشه و بتونه تنهایی رو تحمل کنه؟

واقعیت اینه سگ‌ها موجوداتی بسیار اجتماعی هستن و به سرعت به صاحبشون و اعضای دیگه خانواده وابسته می‌شن. به همین دلیل پت پرس به همه کسایی که بیش از ۶ ساعت از روز رو در بیرون از خونه میگذرونن و شاغل هستن و فرد دیگه‌‍ای هم برای مراقبت از سگ تو خونه نیست داشتن سگ رو پیشنهاد نمیده چون طبیعت سگ‌های خانگی اجتماعی هست و دوست دارن به جای تنها موندن، وقتشون رو با افراد خانواده و صاحبشون بگذرونن.

ولی متاسفانه خیلی از ما، بدون گرفتن اطلاعات درست سگ رو به منزلمون میاریم و اینجاست که مشکلات اصلی مثل مشکلات رفتاری سگ، اضطراب و افسردگی سگ شروع میشن.

مدت زمان تنها ماندن سگ در خانه چقدر می‌تونه باشه؟

اینکه چقدر یه سگ می‌تونه تنهایی رو تحمل کنه به عوامل زیادی مثل سن، نژاد سگ، نحوه تربیت سگ و … بستگی داره. بعضی نژادهای سگ وابسته ترن و بعضی دیگه روحیه مستقل‌تری دارن و با تنهایی راحتتر کنار میان. اما به طور کلی مدت مجاز و ساعات تنها ماندن سگ در خانه عبارتست از:

 • توله سگ: ۲ ساعت در روز
 • سگ بالغ (بزرگتر از ۱۸ ماه): ۴-۶ ساعت در روز
 • سگ پیر و مسن: ۲ -۶ ساعت در روز

تنها گذاشتن سگ در خانه

 تنها گذاشتن توله سگ در خانه

توله‌های زیر ۳ ماه هنوز خیلی کوچولو هستن و واقعا تنها گذاشتنشون رو توصیه نمی‌کنیم. اونا از نظر عاطفی از تنها موندن می‌ترسن و دچار اضطراب جدایی شدیدی می‌شن. از طرفی توله زیر ۳ ماه هنوز کامل تربیت نشده و ممکنه در صورت تنها موندن تو خونه خرابکاری کنه و حتی به خودش آسیب بزنه. بنابراین اگه توله سگ زیر ۳ ماه دارید و مجبورید ساعات طولانی (بیشتر از ۲ ساعت) بیرون باشد از دوستی کمک بگیرید یا پیش فردی مطمئن بذاریدش؛ اما هیچ وقت تنهاش نذارید.

بعد از ۳ ماهگی ساعات تنها موندنش اینطوری میشه: توله ۳ ماه ۳ ساعت؛ توله ۴ ماهه ۴ ساعت و …. تا ۶ ماهگی که این ساعات می‌تونه به ۶ ساعت برسه. البته به شرط اینکه در این مدت به خوبی تربیت سگ رو انجام کرده باشید و آموزش تنها موندن تو خونه رو بهش یاد داده باشید.

آیا واقعا برای تنها گذاشتن سگ راهکاری وجود داره؟

در درجه اول توصیه می‌کنیم اگر قراره سگ رو بیش از ۶ ساعت تنها بذارید و کس دیگه‌ای هم برای مراقبت از سگ تو خونه نیست سگ نگیرید! ولی اگر در حال حاضر سگ دارید و کار از کار گذشته، پیشنهاد می‌کنیم با خوندن این کتاب و عمل کردن به دستوراتش، تنها ماندن سگ در منزل رو براش راحت‌تر کنید.

ما در این کتاب به طور کامل این راهکارها رو توضیح دادیم، اما به طور کلی برخی از این روش‌ها عبارتند از:

 • مناسب کردن محیط خونه برای سگ
 • آموزش به سگ برای تنها موندن
 • راهکارهایی جالب و متنوع برای سرگرم کردن سگ در موقع تنهایی
 • راهکارهایی برای جایگزین کردن تنها گذاشتن سگ

سگ‌هایی که زیاد تنها می‌مونن دچار چه مشکلات رفتاری می‌شن؟

تنها گذاشتن توله سگ و سگ در خونه باعث استرس و اضطراب اونا میشه و این استرس خودش رو به صورت مشکلات رفتاری متعددی نشون میده. مشکلاتی که باعث عاصی شدن صاحبش میشه و شاید در نهایت صاحبش تصمیم بگیره که بیخیال نگهداری از سگ بشه! برخی از رایج‌ترین مشکلات رفتاری سگ که به خاطر تنها موندنه عبارتند از:

 1. مشکل پارس کردن و زوزه کشیدن در کل مدت تنهایی و به ستوه آوردن همسایه‌ها!
 2. تخریب وسایل منزل
 3. پنجه کشیدن به در
 4. دستشویی کردن در جاهای مختلف خانه
 5. ابتلا به مشکل ترس و افسردگی
 6. ابتلا به اضطراب جدایی
 7. تلاش برای فرار از خانه

اگه شما هم یک یا چند مورد از این مشکلات رفتاری رو داره پس سگتون نیاز به کمک داره! و لازمه که این کتاب رو بخونید و از راهکارهاش در مورد سگتون استفاده کنید.

سگ تنها در خانه

کتاب روش تنها گذاشتن سگ در خانه حاوی چه مطالبی است؟

این کتاب در ۱۴ مرحله توضیح میده چه کارهایی انجام بدید که وقتی خونه نیستید، خیالتون از بابت تنها موندن سگ راحت باشه، وقتی برگشتید چی کار کنید و چطوری «اضطراب جدایی» رو در سگتون تشخیص بدید و رفع کنید.

این ۱۴ مرحله شامل لیست زیر هست:

 1. انتخاب مکانی مناسب برای نگهداری سگ و ویژگی‌های لازم آن
 2. راهکارهایی جایگزین برای تنها گذاشتن سگ در خانه
 3. آماده و ایمن کردن خونه برای تنها گذاشتن سگ
 4. آموزش تنها ماندن در خانه به سگ
 5. فراهم کردن سرگرمی‌های جذاب برای سگ در مدتی که خونه نیستید
 6. قبل از خارج شدن از خانه و تنها گذاشتن سگ این کارها رو باهاش انجام بدید
 7.  اسباب بازی های سرگرم کننده برای پر کردن تنهایی سگ (معرفی ۱۰ اسباب‌بازی سگ پرطرفدار)
 8. برای سگ معما طرح کنید تا در نبود شما حلشون کنه!
 9. براش یه همبازی بیارید
 10. اگر میشه داگ واکر استخدام کنید
 11. وقتی خونه برگشتین، با انجام این کارها تنها موندنش رو جبران کنید
 12. در مورد مشکل اضطراب جدایی که سگ شما رو تهدید میکنه بیشتر بدونید
 13. برای پیشگیری از اضطراب جدایی این کارها رو انجام بدید
 14. اگر سگ شما به اضطراب جدایی مبتلاست اینگونه درمانش کنید

آموزش تنها بودن سگ در خانه

کتاب روش تنها گذاشتن سگ برای چه کسانی مناسب است؟

 1. کسانی که کارمند هستن و سگ دارن
 2. کسانی که مجبورن در طول روز سگ رو بیش از ۲ ساعت تنها بذارن
 3. کسانی که تنها زندگی میکنن و در هفته حداقل ۳ روز از خانه بیرون میرن
 4. کارمندانی که تازه قصد خرید سگ را دارند

توجه: با خرید ایبوک جامع تربیت سگ نیازی به دانلود این ایبوک نخواهید داشت،کتاب تنها گذاشتن سگ در خانه یکی از بخش های کتاب جامع تربیت سگ هست

دانلود کتاب جامع تربیت سگ (از تولگی تا بزرگسالی)

کتاب راهنمای تنها گذاشتن سگ رو چه کسانی نوشتن؟

کتاب پیش رو هم مثل تمامی کتاب‌های ما توسط تیم حرفه‌ایِ پت پرس شامل دامپزشک و نویسندگان و طراحان طراحی و تولید شده و کلیه مطالب این کتاب توسط دامپزشک محموعه تایید شده است. بنابراین با خیال راحت این کتاب را دانلود کنید و از اطلاعات راهکارهای مفید اون برای سگتون استفاده کنید.

چرا به پت پرس اعتماد کنیم؟

شاید اولین بار باشه که قصد پرداخت آنلاین دارید و پت پرس هم این رو درک میکنه برای همین به نکاتی اشاره کردیم که خیالتون راحت باشه

پرداخت امن از درگاه‌های بانکی معتبر

پت پرس از درگاه پرداخت اینترنتی‌های معتبر کشور استفاده میکنه که با استفاده از پروتکل امن SSL از هرگونه سوء استفاده های احتمالی در هنگام پرداخت جلوگیری بشه.

ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت

پت پرس تضمین میکنه که حتی اگر به احتمال ۰.۰۰۰۱ درصد از محتوای ایبوک ناراضی بودید بعد از ۲۴ ساعت هزینه ای که پرداخت کردید رو بازگردونه.

راه‌های ارتباطی با پت پرس

شما از طریق آدرس ایمیل mail.petpors@gmail.com و t.me/petpors_admin میتونین با پت پرس در ارتباط باشین. ما در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

کتاب های حیوانات خانگی پت پرس ترجمه چه کتاب هایی هستن؟

هزچ کدام از کتاب های تهیه شده توسط پت پرس، ترجمه نسخه های خارجی نیستن. بلکه نوشته شده توسط دامپزشک و نویسنده های ایرانی هستن که خودشون تجربه نگهداری و تربیت سگ به شیوه درست و حرفه ای رو داشته و در این زمینه اطلاعات کافی دارن.

علتش هم اینه که اطلاعات موجود و نگرش متفاوت به تربیت سگ در کشورمان ایران با کشورهای خارجی تفاوت داره و به همین دلیل پت پرس ترجیح میده که اطلاعات کتاب ها رو مخصوص ایرانی ها تدوین کنه.

درآمد حاصل از فروش ایبوک به کجا میرسه؟

تمامی درآمد حاصل از این کتاب صرف توسعه فرهنگ و آموزش رفتار با حیوانات خواهد شد.

بعد از پرداخت چطور میتونم کتاب الکترونیکی رو دریافت کنم؟

بعد از پرداخت، کتاب الکترونیکی در صفحه سایت و همچنین به ایمیل شما ارسال می شود برای همین خواهشمندیم ادرس ایمیل را به درستی وارد نمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)

۴ comments

دانلود PDF

راهنمای تنها گذاشتن سگ در خانه

دسته بندی ها: ,

برای تربیت اصولی سگ از کجا شروع کنیم؟

مشاوره دامپزشکی آنلاین

محتوای آموزش تربیت حیوانات خانگی

همه چیــــــز برای حیوانات خانگی😻

eig-shop

پت پرس را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با پت پرس در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.