پت پرس
کتاب بازی کردن با سگ

۱۴ بازی برای سرگرم کردن و آموزش به سگ

بازی با سگ بسیار هیجان‌انگیزه و باعث تخلیه انرژی و خوشحال شدن سگ میشه؛ اما اهمیت بازی برای سگ فقط همین موضوع نیست. در واقع بازی کردن با سگ بخشی از روند تربیتی و آموزشی اونه و برای نگهداری صحیح و اصولی سگ باید انواع بازی با سگ رو یاد بگیرید.

کتاب الکترونیکی «۱۴ بازی برای سرگرم کردن و آموزش به سگ» به زبان فارسی و در نسخه پی‌دی‌اف PDF تهیه شده (در گوشی اندروید و آیفون قابل مطالعه است) و ۱۴ بازی خلاقانه و کاملا کاربردی رو به شما آموزش میده که برای آموزش و تربیت، سرگرم کردن و تخلیه انرژی فیزیکی و ذهنی سگتون فوق‌العاده موثره.

اگه سگ دارید و سگتون از بازی‌های قدیمی خسته شده و همیشه بی‌حوصله است و اگه تازه قصد نگهداری از یه توله سگ یا سگ بالغ رو دارید پیشنهاد می‌کنیم این کتاب رو حتما دانلود و مطالعه کنید یا برای دوستانتان بفرستید. برای اینکه مطمئن بشید که این کتاب همون چیزیه که دنبالشید می‌تونید ابتدا نسخه رایگان این کتاب رو بخونید.

 

دانلود نسخه رایگان PDF کتاب ۱۴ بازی برای سرگرم کردن و آموزش به سگ

اهمیت بازی کردن در زندگی سگ چیه؟

چیزی که همه ما می‌دونیم اینه که سگ ها عاااشق بازی کردن هستن و این بازی کردن با سگ خیلی هم لذتبخشه. ولی چیزی که اغلب نمیدونیم اینه که

بازی کردن روی جسم، ذهن، طرز رفتار، توانایی اجتماعی و شناختی سگمون تاثیر میذاره و در واقع برای سلامتش ضروریه!

چیز دیگه‌ای که احتمالا نمی‌دونیم اینه که بازی میتونه چیزی بیشتر از سرگرمی برای سگ باشه، البته اگر روش درستش رو بلد باشیم.

با این حال، اکثر ما در منازل آپارتمانی یا خانه‌های کوچک زندگی می‌کنیم و فضای زیادی برای بازی نداریم و خیلی‌ها همین موضوع رو بهانه می‌کنن و دیگه با سگشون بازی نمی‌کنن. اما شما بازی‌های خیلی متنوعی می‌تونید با سگتون انجام بدید و همه اونا نیاز به یه فضای بزرگ ندارن! خیلی از بازی‌های فکری هستن که ساعتها سگتون رو سرگرم می‌کنن و در یک فضای خیلی کوچک هم قابل استفاده است. 

بازی توله سگ

بازی با سگ چطوری اون رو خوش رفتار میکنه؟

اول از همه باید بگم که همه سگها نیاز به تخلیه انرژی فیزیکی و فعالیت جسمی دارن، بعضی نژادها بیشتر از بقیه. اگه شما امکان تخلیه انرژی فیزیکی رو براشون فراهم نکنین، اونا برای تخلیه انرژیشون شیطنت‌هایی می‌کنن که مطمئنا خوشتون نمیاد؛ مثل:

 • آسیب زدن به لوازم منزل
 • چاله کردن در زمین
 • پارس کردن
 • گاز گرفتن و ….

در ضمن سگ‌ها به فعالیت ذهنی هم نیاز دارن. وقتی با بازی انگیزه فعالیتهای فکری رو براشون فراهم می‌کنین در واقع دارین به زندگیشون معنی میدین.

بازی کردن جلوی سررفتن حوصله سگتون رو می‌گیره و اونها رو خوشحال و سرحال نگه می‌داره. نمی‌دونم جمله زیر رو شنیدین یا نه ولی بهتره بدونین که حقیقت داره:

یه سگ خوب و خوش رفتار، یه سگ خسته است!

با یاد گرفتن بازی‌هایی که تو این کتاب بهتون یاد میدیم حسابی سگتون رو سرگرم می‌کنید و در آخر روز یه سگ خسته اما راضی و شاد دارید که بدون هیچ مزاحمت و پارس کردنی فقط می‌خوابه و استراحت می‌کنه. پس در دانلود و مطالعه این کتاب شک نکنید!

اهمیت بازی در تربیت سگ

یکی دیگه از فواید بازی کردن ایجاد زمینه‌ای برای تمرین بیشتر فرمانها و روش شاد و سرگرم کننده‌ای برای تربیت سگ است. راستش اصلا سگها و مخصوصا توله‌ها از طریق بازی کردن خیلی چیزا یاد میگیرن و خیلی هم تحت تاثیر همبازیهاشون هستن و تمام رفتارهاشون رو زیرنظر دارن.

در ضمن هر بازی قوانینی داره و وقتی سگتون این قوانین رو رعایت می‌کنه در واقع داره یاد می‌گیره هیجانها و احساساتش رو کنترل کنه و رفتار مناسبی از خودش نشون بده.

وقتی برای سگتون زمان میذارین و باهاش بازی می‌کنین می‌فهمه که مورد توجه شما قرار گرفته و همین موضوع باعث عمیق‌تر شدن رابطه شما با سگتون میشه. اما چگونه با توله سگ بازی کنیم و چه بازی‌هایی مناسب توله‌ها و سگ‌های بالغه؟ در این کتاب الکترونیکی بازی‌های مهیجی بهتون یاد دادیم و طرز بازی کردن و قوانینش رو هم توضیح دادیم.

چگونه با توله سگ بازی کنیم؟

توله‌ها عااشق بازی کردن هستن؛ اما وظیفه ماست که اصول درست بازی کردن رو بهش یاد بدیم و کنترل رفتار رو بهش آموزش بدیم. برای بازی کردن با توله سگ نکات زیر رو در نظر داشته باشید:

 • زمان مناسبی رو انتخاب کنید. وقتی باهاش بازی کنید که سگتون پرانرژیه؛ یک ساعت بعد ازغذا خوردن زمان خوبی برای بازی کردنه.
 • بازی مورد علاقه سگتون رو کشف کنید. انواع بازی‌ها رو باهاش تمرین کنید تا متوجه بشید کدومشو بیشتر از همه دوست داره (۱۰ اسباب‌بازی سگ پرطرفدار)
 • در جریان بازی هم دست از آموزش و تربیت سگتون برندارید؛ در واقع توله موقع بازی تربیت‌پذیری بالایی داره و زود حرفتون رو گوش می‌کنه. دستورهایی مثل «بیا»، «برو بیار»، «بشین» و … رو می‌تونید در طول بازی بهش یاد بدید.
 • همیشه موقع بازی مقدار زیادی «تشویقی» همراهتون داشته باشید!
 • به موقع بازی رو تموم کنید. توله‌ها ممکنه موقع بازی کردن هیجان زده بشن و بیش از حد توانشون بازی کنن. بنابراین اگه حس کردید توله‌تون خیلی خسته شده بازی تموم کنید.
 • بازی کردن بهترین راه برای ایجاد ارتباطی قوی بین شما و توله‌تون محسوب میشه؛ پس از این فرصت استفاده کنید و هرازگاهی همبازیش بشید.

 

بازی تاگ با سگ

انواع بازی با توله سگ و سگ بالغ

سگ‌ها عاشق بازی هستن و هم توله‌ها و هم سگ‌های بزرگسال از بازی کردن لذت می‌برن. در کتاب الکترونیکی «۱۴ بازی برای سگ‌ها» بازی‌های مختلفی به شما آموزش داده میشه که برای همه سگ‌ها به شدت هیجان‌انگیز و جذاب هستن. این ایبوک به ۳ بخش  تقسیم شده و ۳ دسته مختلف بازی رو به شما آموزش میده:

بخش اول: بازی‌ها و فعالیت‌های ذهنی – فیزیکی (برای تخلیه انرژی ذهنی و فیزیکی سگ)

 1. «خوراکی رو پیدا کن!»
 2. «[اسم اسباب بازی] رو بیار!»
 3. «[اسم شی] رو بیار!»
 4. «بستن و بازکردن در»
 5. «خوراکی بردار!»
 6. «[اسم شی] رو بیار!» شی‌ای  که توی کمد، کابینت یا یخچاله
 7. «بازی قایم موشک!»
 8. «تمرین کنترل هیجان با استفاده از فرمان‌های اولیه!»

بخش دوم: بازی‌ها و فعالیت‌های ذهنی

 1. پیدا کردن خوراکی از زیر فنجون!
 2. گل یا پوچ!

بخش سوم: بازی‌ها و فعالیت‌‌های فیزیکی

 1. کشیدن طناب یا تاگ!
 2. دنبال کردن حباب!
 3. پریدن از توی حلقه!
 4. بازی‌هایی که با ایجاد مانع توی خونه میشه انجام داد!

توجه: با خرید ایبوک جامع تربیت سگ نیازی به دانلود این ایبوک نخواهید داشت،کتاب ۱۴ بازی جذاب و آموزنده یکی از بخش های کتاب جامع تربیت سگ هست

دانلود کتاب جامع تربیت سگ (از تولگی تا بزرگسالی)

کتاب ۱۴ بازی جذاب و آموزنده برای سگ رو چه کسی نوشته؟

این کتاب توسط تیم پت پرس شامل دامپزشک و نویسندگان و طراحان طراحی و تولید شده و صحت کلیه مطالب و بازی‌ها توسط دامپزشک مجموعه تایید شده است. پت پرس امیدوار است با انتشار این قبیل کتابها به بهبود سطح آگاهی مردم نسبت به حیوانات خانگی و طرز صحیح نگهداری از آنها کمکی هرچند کوچک کرده باشد. به امید روزی که تمام حیوانات در شرایطی کاملا منصفانه و سالم زندگی کنن و رابطه‌‌ای خوب و شاد با صاحبانشان داشته باشن.

چرا می‌تونیم به پت پرس اعتماد کنیم؟

شاید اولین بار باشه که قصد پرداخت آنلاین دارید و پت پرس هم این رو درک میکنه برای همین به نکاتی اشاره کردیم که خیالتون راحت باشه

پرداخت امن از درگاه‌های بانکی معتبر

پت پرس از درگاه پرداخت اینترنتی‌های معتبر کشور استفاده میکنه که با استفاده از پروتکل امن SSL از هرگونه سوء استفاده های احتمالی در هنگام پرداخت جلوگیری بشه.

ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت

پت پرس تضمین میکنه که حتی اگر به احتمال ۰.۰۰۰۱ درصد از محتوای ایبوک ناراضی بودید بعد از ۲۴ ساعت هزینه ای که پرداخت کردید رو بازگردونه.

راه‌های ارتباطی با پت پرس

شما از طریق آدرس ایمیل mail.petpors@gmail.com و t.me/petpors_admin میتونین با پت پرس در ارتباط باشین. ما در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

کتاب‌های حیوانات خانگی پت پرس ترجمه چه کتاب‌هایی هستن؟

هزچ کدام از کتاب های تهیه شده توسط پت پرس، ترجمه نسخه های خارجی نیستن. بلکه نوشته شده توسط دامپزشک و نویسنده های ایرانی هستن که خودشون تجربه نگهداری و تربیت سگ به شیوه درست و حرفه ای رو داشته و در این زمینه اطلاعات کافی دارن.

علتش هم اینه که اطلاعات موجود و نگرش متفاوت به تربیت سگ در کشورمان ایران با کشورهای خارجی تفاوت داره و به همین دلیل پت پرس ترجیح میده که اطلاعات کتاب ها رو مخصوص ایرانی ها تدوین کنه.

درآمد حاصل از فروش ایبوک به کجا میرسه؟

تمامی درآمد حاصل از این کتاب صرف توسعه فرهنگ و آموزش رفتار با حیوانات خواهد شد.

بعد از پرداخت چطور میتونم کتاب الکترونیکی رو دریافت کنم؟

بعد از پرداخت، کتاب الکترونیکی در صفحه سایت و همچنین به ایمیل شما ارسال می شود برای همین خواهشمندیم ادرس ایمیل را به درستی وارد نمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۲ رای)

۲ comments

دانلود PDF

۱۴ بازی برای سرگرم کردن و آموزش به سگ

دسته بندی ها: ,

برای تربیت اصولی سگ از کجا شروع کنیم؟

مشاوره دامپزشکی آنلاین

محتوای آموزش تربیت حیوانات خانگی

همه چیــــــز برای حیوانات خانگی😻

eig-shop

پت پرس را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با پت پرس در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.