نصب اپلیکیشن
سگ ژرمن شپرد نگهبان

راهنمای تربیت سگ ژرمن شپرد نگهبان (کاربردی و آسان)

برخی از نژادهای سگ به صورت غریزی برای نگهبانی ساخته شدن و سگ ژرمن شپرد هم جزو این نژادهاست.

این نژاد سگ باهوش، وفادار و بسیار با انگیزه و پر انرژی هست. آموزش پذیری سگ ژرمن به دلیل یادگیری فوق العاده سریع و غریزه قوی اش برای محافظت و مراقبت از صاحبش و افراد خانواده باعث شده که اون یک سگ نگهبان بسیار عالی به حساب بیاد. این ویژگی ها باعث شده سگ ژرمن جزو  محبوب ترین نژاد های سگ در ایران و جهان هم باشه و سالیانه در لیست « محبوب ترین نژادهای سگ » اعلام شده توسط AKC  در مقام دوم قرار بگیره.

آموزش نگهبانی هم مانند بسیاری از آموزش های دیگه، نیاز به دانستن مهارت های لازم داره. سگ ژرمن شپرد به صورت غریزی یه سگ نگهبان هست ولی باید برای مطیع بودن تربیت بشه و آموزش ببینه. شما می‌تونین خودتون با یادگیری اصول آموزشی، تربیت سگ ژرمن رو برعهده بگیرین.

اگه می‌پرسین که چگونه سگ ژرمن را تربیت کنیم؟ باید بگیم که قراره درباره تمام این موارد به طور مفصل صحبت کنیم؛ با پت پرس همراه باشین تا تربیت سگ ژرمن رو از تولگی تا بزرگسالی قدم به قدم بررسی کنیم.

 

آموزش سگ ژرمن شپرد

هر سگ نگهبانی قبل از آموزش نگهبانی باید آموزش‌های پایه رو دریافت کنه؛ چون آموزش‌های اصولی و پایه برای یاد دادن اصول نگهبانی به سگ لازم و ضروری هستن.

برای مثال اگر سگی آموزش «واوق واق کن» و «ساکت» رو ندیده باشه، چطوری میخواید بهش بفهمونید به غریبه پارس کنه و حضورش رو اطلاع بده؟

یا اگر سگی نتونه تفاوت بین افراد خانواده و غریبه‌ها رو متوجه بشه و عادت داشته باشه به همه کس پارس کنه چطوری بهش اعتماد می‌کنید که درست شما رو مطلع کنه؟

پس برای تربیت سگ نگبان، از آموزش‌های پایه‌ای شروع کنید و وقتی این آموزش‌ها ملکه ذهن سگ شدن، بهش آموزش سگ نگهبان گارد و پاسبان رو بدید.

اگه می‌خواین وظیفه آموزش سگ ژرمن شپرد رو خودتون برعهده بگیرین، پت پرس به شما پیشنهاد میکنه اول کتاب تربیت سگ ژرمن شپرد رو مطالعه کرده و یاد بگیرید که چطوری می‌شه یه سگ ژرمن رو تربیت کرد و ازش یه سگ حرف گوش کن و خوش رفتار ساخت.

ایبوک راهنمای تربیت سگ ژرمن شپرد از تولگی تا نگهبانی

در کتاب جامع تربیت سگ ژرمن شپرد (PDF) میخوانید:

 1. چه چیزهایی از چه سنی لازمه به سگ ژرمن یاد بدید
 2. چطوری اون‌ها رو یاد بدید
 3. اشتباهایی که در تربیت سگ ژرمن انجام میدید چیا هستن
 4. نحوه آموزش تمامی فرامین به ژرمن شپرد
 5. چطوری از سگ ژرمن یه سگ نگهبان گارد یا پاسبان بسازید
 6. تشخیص و حل تمام مشکلات رفتاری در سگ‌های ژرمن

کتاب راهنمای کامل تربیت سگ ژرمن شپرد (از تولگی تا بلوغ+نگهبان)

از اونجایی که مبحث تربیت سگ ژرمن شپرد طولانیه و باید مفصل بهش پرداخته بشه، یه کتاب الکترونیکی براتون آماده کردیم که از صفر تا صد تربیت سگ ژرمن شپرد رو به شما آموزش میده.

در این کتاب پس از بررسی ویژگی های سگ ژرمن شپرد، نحوه اجتماعی کردن سگ، مهارت های مقدماتی و پیشرفته، تخلیه انرژی، آموزش سگ نگهبان و گارد، رفع مشکلات رفتاری و صدها آموزش دیگه رو باهم یاد میگیریم.

خرید کتاب
۱۳۰,۰۰۰ تومان
کتاب الکترونیکی تربیت سگ ژرمن شپرد (از توله تا نگهبان)

بهترین زمان برای تربیت سگ ژرمن کیه؟

اگه از ما بپرسین که آموزش سگ ژرمن از چند ماهگی باید انجام بشه، قطعاً می‌گیم که آموزشش رو از تولگی شروع کنین. درواقع تربیت توله سگ ژرمن شپرد خیلی آسون‌تر از تربیت سگ ژرمن تو بزرگسالیه. به‌خصوص از ۸ هفتگی به بعد که دوران طلایی آموزش و یادگیری‌شونه.

چنین رویه‌ای تو تربیت توله سگ ژرمن شپرد باعث می‌شه که احتمال دچار شدنش به مشکلات رفتاری یا نافرمانی‌هاش در بزرگسالی به شدت کم بشه. در کل بهترین زمان تربیت سگ ژرمن عبارتند از:

 • ۸ تا ۱۲ هفتگی
 • ۱۰ تا ۱۲ هفتگی
 • ۴ تا ۶ ماهگی

چرا تاکید می‌کنیم که بهترین برای زمان تربیت سگ ژرمن تولگیه؟ چون اونا تازه دارن دنیا رو کشف می‌کنن و نوع رفتار کردن رو یاد می‌گیرن. پس اینجوری می‌تونن خیلی راحت به روتین‌هایی که شما براشون در نظر می‌گیرین عادت کنن.

پس اگه قراره یه ژرمن شپرد به خونه بیارین سعی کنین توله باشه تا بتونین تربیت این سگ ژرمن رو از همون دوران اولیه برعهده بگیرین. اما اگه سرپرستی ژرمن‌های بزرگسال رو هم قبول کردین، هیچ مشکلی نیست.

چگونه توله سگ ژرمن را تربیت کنیم؟

شما باید این برنامه یا روتین روزانه رو براساس روند زیر پیش ببرین:

صبح‌ها

اول از همه اون رو بیارین بیرون تا دستشویی بکنه. بعد بذارین حسابی بچرخه. حالا وقت صبحانه است. یه توله سگ ژرمن شپرد ۸ هفته‌ای معمولاً روزی ۳ تا ۴ وعده غذا می‌خوره. شما باید نیازهای غذایی‌اش رو بشناسین. اگه این کار براتون سخته، از برنامه غذایی پت پرس کمک بگیرین تا دامپزشک بهتون بگه که از هر چی، چقدر باید بهش بدین. اینجوری راحت می‌تونین غذاش رو تقسیم‌بندی کنین.

غذا و آب رو به توله سگ ژرمن شپرد بدین تا بخوره. بعد از استراحت اون رو برگردونین سر جاش. تو آموزش سگ ژرمن حتماً این نکته رو مد نظر داشته باشین که اون قبل از این که بخواد وعده غذایی بعدی‌اش رو بخوره باید هر ساعت از جاش بیرون آورده بشه و کمی بگرده. اما اگه حواستون بهش نیست، بهتره که تو جاش بمونه تا به کسی آسیب نرسونه.

بعد از ظهرها

بخشی از کار آموزش توله سگ ژرمن شپرد خودتون رو مثل صبح انجام بدین. با این تفاوت که اول غذاش رو بدین تو جاش بخوره و بعد بیاریدش بیرون تا گشتی بزنه و بعد برگردونیدش داخل باکس یا جاش.

عصرها

تو تربیت توله سگ ژرمن شپرد چیزی که خیلی اهمیت داره، رعایت روتینه. شما باید به زمان‌بندی خوتون وفادار بمونید تا اونم بهش عادت کنه. آموزش سگ ژرمن شپرد اون قدر کار سختی نیست. فقط به زمان کافی نیاز داره. عصرها هم کمابیش مثل صبح و بعدازظهر پیش می‌ره. غذاش رو بدین، بذارین به اندازه‌ی کافی فعالیت کنه و بعد ببریدش تو جاش.

دو نکته مهم در تربیت توله سگ ژرمن شپرد

فراموش نکنین که حتماً در طول روز اون رو به اسم خودش صدا کنین. به‌خصوص وقتی دارین بهش غذا، تشویقی یا چیز خوبی می‌دین. آموزش توله سگ ژرمن شپرد با صدا کردنش به شکل بهتری پیش می‌ره.

چون اون خودش رو می‌شناسه و می‌دونه هر وقت که صدا شده و بهش پاسخ داده، چیز خوبی دریافت کرده. اینجوری روند پاسخ‌دهی و عکس‌العمش رو سریع‌تر طی می‌کنه.

حواستون باشه که موقع تربیت سگ ژرمن هرگز از رفتارهای خشن یا تنبیه استفاده نکنین! در ادامه براتون می‌گیم که این نوع رفتارها چه عواقبی دارن و چطور آموزش سگ ژرمن شپردتون رو به کلی خراب می‌کنن.

تربیت سگ ژرمن برای نگهبانی

تربیت سگ ژرمن شپرد نگهبان

تربیت ژرمن شپردها برای محافظت از صاحبشون وقتی یه غریبه بهش حمله میکنه (تربیت سگ بادی گارد) ضروری نیست چون سگ ژرمن شپرد به صورت غریزی این کار رو انجام میده.

ولی تربیت سگ ژرمن شپرد برای نگهبانی و گارد بودن، اهمیت زیادی داره زیرا بیشتر سگ‌ها اگر آموزش سگ نگهبان رو نبینن خطرناک میشن و ممکنه مشکلاتی رو برای شما به وجود بیارن.

چه تفاوتی بین سگ ژرمن نگهبان و سگ ژرمن گارد وجود داره؟

سگ ژرمن شپرد برای نگهبانی می‌تونه گزینه خوبی باشه چون ذاتاً حواسش به همه چی هست. سگ ژرمن نگهبان خیلی سریع هر تغییری رو به شما اطلاع می‌ده و تو تشخیص غریبه‌های خطرناک استعداد زیادی داره. آموزش ژرمن شپرد برای نگهبانی قواعد خاص خودش رو داره که ما تو ادامه مطلب طی هفت قدم کامل براتون توضیحش دادیم.

اما سگ گارد ژرمن شپرد با ژرمن شپرد نگهبان تفاوت داره.  از اونجایی که محافظ شخصی بودن تو خون این سگه، باید به تفاوت‌ های آموزش سگ ژرمن نگهبان و گارد آگاه باشین. مثلاً تو آموزش گارد به سگ ژرمن خیلی مهمه که روی اصولی مثل آموزش بگیر به سگ ژرمن و رها کن یا آروم باش حساس بشین. چون اگه نتونین اون رو کنترل کنین ممکنه به عنوان محافظ شما به دیگران آسیب برسونه.

مثلاً تو سیر آموزش بگیر کردن سگ ژرمن می‌تونین از بازی با فریزبی استفاده کنین. یه واژه مشخص براش داشته باشین مثل بگیر یا بگیر و بیارش یا شکارش کن. از اون طرف هم باید یه کلمه مشخص برای متوقف کردن اون استفاده کنین. یه چیزی مثل کافیه یا تمومش کن، یا بسه. این آموزش و بازی به ژرمن شپرد کمک می‌کنه که بدونه باید با شنیدن این کلمه دست از پارس کردن و حمله‌ور شدن به سمت مهاجم بکشه یا حتی اگه گازش گرفته، رهاش کنه.

آموزش‌ ژرمن برای نگهبانی رو برای شما آوردیم و البته باید بدونین که یاد دادن بخشی از آموزش‌های اولیه برای هر دو ژرمن نگهبان و ژرمن گارد ضروریه.

اشتباهی رایج در تربیت سگ نگهبان وحشی

بسیاری از افراد تصور می‌کنن اگر سگ ژرمن رو با خشونت آموزش بدن، اون سگ نگهبان خوبی میشه؛ این تصور کاملا غلط و اشتباهه!

تربیت سگ نگهبان با خشونت نه تنها از اون سگ یه نگهبان هوشیار نمیسازه بلکه باعث به وجود آمدن ۲ تا مشکل اصلی میشه:

 1. سگ‌ها به صورت غریزی به کسانی که با اون‌ها با خشونت رفتار میکنن نه تنها وفادار نمیمونن بلکه ازش به درستی حساب نمیبرن و به دستوراتش گوش نمیدن.
 2. سگ نگهبانی که با خشونت تربیت شده و ابایی از نشون دادن خشونت نداره ممکنه به هر دلیل به اولین انسانی که از نظر اون سگ غیر قابل اعتماد اومد حمله کنه و آسیب جدی وارد کنه؛ حتی اگر اون انسان دزد یا متجاوز نباشه.

اگر سگ شما به هر دلیل به انسانی آسیب وارد کنه تمام مسئولیت اون به گردن شما هست.

در پکیج تربیت سگ ژرمن شپرد بهتون آموزش دادیم که چطوری یک سگ ژرمن یک سگ نگهبان هوشیار و حرفه‌ای تربیت کنید.

کدام سگ ژرمن شپرد برای آموزش نگهبانی مناسب‌تره؟ (ویژگی‌های سگ نگهبان)

سگ ژرمن شپرد نگهبان باید چند ویژگی داشته باشه تا تربیت سگ برای نگهبانی انجام شدنی باشه:

 • نباید ترسو باشه
 • نباید غیر قابل کنترل باشه
 • سگ باید با صاحب و افرادی که توسط صاحب بهش معرفی میشن برخوردی دوستانه داشته باشه
 • سگ در شرایط مختلف رفتاری باثبات و قابل پیش بینی داشته باشه
 • سگ نگهبان باید از تولگی برای اجتماعی بودن آموزش های لازم را دیده باشه

سگ ژرمن شپردی که همه این ویژگی‌ها رو داشته باشه میتونه مراحل تربیت سگ نگهبان ژرمن رو طی کنه و با آموزش درست به یک سگ ژرمن نگهبان مطمئن تبدیل بشه. البته ما توی مقاله تربیت سگ نگهبان در مورد تربیت سگ از زمان تولگی برای نگهبانی یا گارد رو توضیح دادیم که پیشنهاد می‌کنم حتما بخونینش.

آموزش سگ نگهبان ژرمن شپرد

قدم اول: آموزش توله سگ ژرمن شپرد برای نگهبانی

از تولگی سگ ژرمن رو اجتماعی بار بیارین؛ چرا؟

یکی از اصول مهم در آموزش سگ ژرمن برای نگهبانی اینه که در ذهن سگ نگهبان باید از تولگی تصور و فهم درستی درمورد شرایط طبیعی و شرایط غیرطبیعی و خطرناک شکل بگیره. سگ نگهبان باید توانایی تشخیص شرایط عادی رو از شرایط غیرطبیعی به دست بیاره.

یک سگ اجتماعی، ترسو و خجالتی نیست، در حضور صاحبش مطیع و خوش رفتاره و وقتی خطری صاحب یا اموال صاحبش رو تهدید میکنه، کاملا متوجه میشه.

اجتماعی کردن سگ ژرمن شپرد

 • از تولگی سگ ژرمن رو تا جای ممکن به جاهای مختلف ببرین (پارک، کلینیک دامپزشکی ، مهمانی ها و منزل اقوام، مسافرت و …)
 • اجازه بدین با آدم ها و حیوانات جدید آشنا بشه، معاشرت و بازی کنه
 • همیشه مراقب باشین تجربه بدی از برخورد با آدم ها و حیوانات جدید در ذهنش باقی نمونه
 • سگ های همه نژادها در صورتی که در تولگی اجتماعی نشن، در مواجهه با محیط های جدید میترسن و احتمال گاز گرفتن از روی ترس و فرار در مواقعی که احساس خطر میکنن، بیشتر میشه.
 • سگ ژرمنی که در تولگی اجتماعی نشده باشه، در بزرگسالی ترسو یا پرخاشگر شده و نمیتونه سگ نگهبان خوبی باشه و وقتی در وضعیت های ناشناس قرار میگیره، به جای ایستادگی و اعتماد به نفس رفتار ترس یا پرخاش از خودش بروز میده.

اجتماعی کردن سگ یکی از اصول اولیه و مهم در تربیت سگ هست که با انجام دادنش کارتون برای آموزشای بعدی راحت‌تر میشه.

قدم دوم: تربیت سگ ژرمن شپرد برای اطاعت و فرمان‌برداری

سگ ژرمن رو از تولگی در کلاس آموزش پیروی از دستورات توسط مربی سگ ثبت نام کنید یا خودتون با اختصاص دادن زمان کافی بهش آموزش بدید. اگر میخواهید برای سگتون مربی بگیرین، باید توجه داشته باشید که انتخاب مربی برای سگ مساله مهمیه؛ چون استفاده از مربی نامناسب نه تنها فرمان برداری سگ رو کم میکنه، بلکه ممکنه باعث تشدید مشکلات رفتاری سگ شما هم بشه. اگر نمی دونین مربی سگ چه آیتم هایی باید داشته باشه، بهتره مقاله مربی سگ رو مطالعه کنین.

 

تربیت سگ ژرمن شپرد ای که برای اطاعت از دستورات آموزش ندیده، سخت و دشواره.

برای تربیت سگ به خصوص سگ ژرمن نگهبان به منظور اطاعت از دستورات، باید از تولگی بهش آموزش های مقدماتی سگ ها و اطاعت از دستوراتی مثل : بشین، پاشو، بیا، بخواب ، ساکت و غیره رو بدین.

همه این موارد رو در کتاب تربیت سگ ژرمن آموزش دادیم.

ویژگی‌های جلسات آموزشی سگ ژرمن شپرد :

 • جدی
 • کوتاه (۵ تا ۱۰ دقیقه)
 • پیوسته (روزی ۲ الی سه بار)
 • لذت بخش برای سگ
 • همراه با تشویق و جایزه

شما می‌تونین در طول روز هم چندین بار دستورات رو به سگ بدین و در صورتی که انجام داد تشویق و تاییدش کنین تا اون دستورات براش تثبیت بشن.

توجه داشته باشید که تاییدیه مثبت و تشویق سگ در صورت انجام کارهای خوب، تاثیر بسیار بیشتری نسبت به تنبیه داره.

هرچی سگ ژرمن رو از نظر ذهنی فعال‌تر نگه دارین، اون سگ خوشحال‌تر، فرمان‌بردارتر و مطیع‌تره و نگهبان بهتری میشه.

آموزش سگ ژرمن شپرد

قدم سوم: آموزش تربیت سگ ژرمن شپرد برای پارس کردن طبق دستور

اگر سگ این دستور رو یاد نگیره، ممکنه عادت کنه به صورت مداوم به هرکس یا هر چیزی پارس کنه.

به سگتون یاد بدید طبق دستور شما «صدا کنه یا حرف بزنه» و سپس بهش تشویقی بدید.

در قدم بعدی باید بهش یاد بدید دستور «ساکت» یا «بسه» رو اجرا کنه.

وقتی سگ ساکت شد سریعا تشویقش کنین و بهش یه تشویقی کوچک بدین.

این آموزش به سگ نگهبان باعث میشه روی پارس کردن سگ کنترل پیدا کنین. سگی که بی دلیل پارس میکنه خیلی دردسر سازه به خصوص در آپارتمان ها و فضاهای مسکونی.پس این آموزش رو حتما با سگتون تمرین کنین تا مشکلی در آینده برای شما پیش نیاد. اما اگر سگ شما این آموزش رو ندیده و بی دلیل و شب و نصف شب پارس میکنه، نگران نباشید ما توی مقاله پارس کردن سگ ؛ راه های جلوگیری از این مورد رو گفتیم.

ژرمن شپردها سگ‌های نگهبان باهوشی هستن و به سرعت یاد میگیرن.

قدم چهارم: آموزش سگ ژرمن شپرد برای نگهبانی و پارس کردن به غریبه‌هایی که وارد خانه میشن

تربیت سگ ژرمن شپرد برای نگهبانی و اعلام حضور غریبه‌ها در خانه رو به روش زیر می‌تونید انجام بدید:

 1. هر موقع به آدم های غریبه‌ای که وارد خانه شدن یا اشیای غریبه پارس کرد، برید پیش سگ و بهش بگید ساکت وقتی ساکت شد تشویقی رو در اختیارش بذارین و با کلمات محبت آمیز تشویقش کنین.
 2. ولی باید دقت کنین که اگر سگ به آدم‌های غریبه ای که خارج از خانه یا ملک شما هستن پارس کرد به هیچ عنوان تشویقش نکنین تا این عادت رو پیدا نکنه.
 3. اگر با نادیده گرفتن این عادت ترک نشه باید از تاییدیه منفی استفاده کرد.

تربیت سگ ژرمن نگهبان

قدم پنجم: افزایش حساسیت سگ ژرمن شپرد نگهبان به افراد غریبه متجاوز

آموزش گارد به سگ ژرمن یکی دیگه از مراحل تربیتی ژرمن هست. توی این آموزش به سگ یاد داده میشه چطور به افراد غریبه واکنش نشون بده و از صاحبش حفاظت کنه. برای آموزش گارد این مراحل انجام بدین:

از افراد غریبه‌ای که سگ ژرمن نگهبان شما نمیشناسه درخواست کنین وانمود کنن میخوان به زور وارد منزل یا باغ یا حیاط خانه شما بشن.

وقتی سگ شروع به پارس کردن کرد، غریبه باید بعد از نگاه به سگ فرار کنه و شما هم همون موقع سگ رو تشویق و تایید کنین. همین کار میشه برای حفاظت از افراد و کودکان به ژرمن شپرد یاد بدید.

توجه: به سگ نگهبان اجازه ندید غریبه رو تعقیب کنه و قلاده‌اش رو نگه دارین.

تربیت سگ ژرمن نگهبان باید جوری باشه که فقط به شما اطلاع بده غریبه‌ای وارد منزل شده و به محض فرار اون شخص ساکت بشه.

این آموزش اعتماد به نفس سگ رو نسبت به غریبه‌ها بالا میبره.

قدم ششم: با قلاده با سگ ژرمن نگهبان راه برو

با قلاده سگ رو دور تا دور ملک خودتون راه ببرید تا همه مرزها رو بشناسه و به خوبی یاد بگیره.

اجازه ندید به آدم‌هایی که بیرون از خانه شما هستن پارس کنه. با بی‌توجهی و تایید منفی این عادت رو ازش بگیرید.

به هیچ عنوان اجازه ندید سگ افراد رو تعقیب کنه.

چگونه سگ ژرمن را تربیت کنیم؟

 

قدم هفتم: مهم‌ترین نکته در نگهداری از سگ ژرمن شپرد

برای نگهداری سگ ژرمن شپرد اولین موردی که باید بدونین اینه که به‌جا و به‌موقع بصورت صحیح بهش آموزش بدین.

این آموزش‌ها با تنها گذاشتن سگ در خونه شروع میشن و با آموزش‌هایی مثل آموزش دستشویی سگ، آموزش قوانین خونه به سگ، تعیین یه برنامه مشخص، یاد دادن فرمان های مقدماتی و تکمیلی و…. ادامه پیدا میکنن.

تربیت سگ ژرمن شپرد، قدم به قدم و آسان

تربیت سگ بدون داشتن اطلاعات کافی، تقریبا غیر ممکنه. برای همینه که میگیم دونستن روش صحیح تربیت سگ برای هرکس که سگ داره یا میخواد سگ بگیره، از نون شب واجب تره.

به همین دلیله که ما تو پت‌پرس تصمیم گرفتیم تا کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تربیت سگ رو بنویسیم تا شما بتونین به خوبی از عهده این کار بربیاین. برای ما تربیت درست سگ‌ها بیشتر از هر چیزی اهمیت داره. با خوندن این کتاب الکترونیکی ، میتونید سگتون رو بدون در نظر گرفتن سن و نژادش، تربیت کنید.

از تجربیات آموزش سگ ژرمن خودتون برای ما بگین. این که کدوم نکات براتون کاربردی‌تر بوده یا کدوم فصل از کتاب بیشتر از همه کمکتون کرده. این رو هم از یاد نبرین که برای دریافت بهترین نتیجه از تربیت سگ ژرمن آموزشش رو تولگی شروع کنین!

لینک کتاب در ابتدای مقاله موجود است

منبع:

وب سایت رسمی AKC

وب سایت رسمی Cesarway

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
4.2/5 - (91 امتیاز)
نویسنده: دکتر ملیکا حمزه
نویسنده: دکتر ملیکا حمزه
ملیکا حمزه هستم موسس و هم بنیان گذار پت پرس
بخاطر علاقه ای که به حیوونا داشتم دامپزشکی خوندم و پت پرس رو به وجود آوردم تا بتونم هرچه بیشتر روی بهتر زندگی کردنشون کنار ما آدم ها تاثیرگذار باشم.
دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.
احمد فرجی
نوشته شده در: ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۹

از دقت نظر و لطف شما جهت اشخاص مبتدی همچون ما سپاسگزارم. در صورت امکان و موجود بودن. فیلم آموزشی کام به کام سگ ژرمن را ارسال نمایید . متشکرم

پاسخ به این نظر
دامپزشک پت پُرس
نوشته شده در: ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹

سلام احمد عزیز،
ممنون از لطفتون.
ویدیوی آموزشیمون مختص همه ی نژادها میتونه باشه و شامل فرامین مقدماتی،پیشرفته و پر اهمیت از دوران تولگی هستش:
ویدیو آموزشی تربیت سگ (۱۱ قسمت کامل)
اما منحصرا درباره ی نژاد ژرمن شپرد که خصوصا برای نگهبانی تربیت میشه دوتا کتاب میتونم بهتون پیشنهاد کنم:
کتاب الکترونیکی تربیت سگ ژرمن شپرد (از توله تا نگهبان)
تربیت سگ نگهبان و بادیگارد شخصی

پاسخ به این نظر
علیرضا
نوشته شده در: ۲۴ فروردین, ۱۳۹۹

سلام ببخشید من میخوام ی ژرمن ۱۰ ماهه یا یک ساله بخرم توی اون سن راحت باهام اوخت میشه و من تقریبا اطلاعات کامل رو در مورد تربیتش میدونم توی اون سن راحت تربیت میشه یا سخته

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۲۶ فروردین, ۱۳۹۹

سلام دوست عزیز بهترین سن تربیت از دوماه تا پنج ماه هست بخصوص برای ژرمن بعد اون دیگ خیلی دیر میشه و تربیتش مشکل میشه

پاسخ به این نظر
مرتضی
نوشته شده در: ۱ بهمن, ۱۳۹۸

با سلام وخسته نباشید
سوال من اینه که ژرمنی دارم ۹ ماهه خیلی شیطون و بازیگوش و مشکل اصی که باهاش دارم اینه که هرموقع بهش نزدیک میشم فورا میپره و دستاشو رو سینم میزاره و از این کارش خوشم نمیاد، چطور میتونم این عادتش رو ترک بدم؟
با سپاس از شما.

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۵ اسفند, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز برای برطرف شدن این مشکل کتاب مشکلات رفتاری سگ و راه‌های برطرف کردن آن‌ها رو بخونید و مراحل رو کامل انجام بدید

پاسخ به این نظر
ایمان
نوشته شده در: ۱۴ دی, ۱۳۹۸

باسلام.من یک سگ ژرمن اصیل دارم یک سال و نیمش بشدت ازمن میترسه ولی باخواهرم خوبه
خیلی شدیدازمن میترسه به طوری که میلرزه من تاحالابدرفتاری باهاش نکردم و برعکس همش نوازشش میکنم دلیل ترسش و نمیدونم
میشه راهنمایی کنید.ممنون میشم

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۲۰ اسفند, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز باید با دامپزشکمون صحبت کنید
از قسمت مشاوره دامپزشکی سوالتون رو بپرسید

پاسخ به این نظر
منا
نوشته شده در: ۷ دی, ۱۳۹۸

ممنون از راهنمایی های خوبتون
من یه سگ ژرمن شیپرد ۲ ماهه تازه گرفتم ، عاشقشم و دوسش دارم اما مشکلم باهاش اینه دست و پام و گاز میگیره نمیدونم چیکار باید انجام بدم ؟

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۹ دی, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز
باتوجه به شرایط سنی سگتون کتاب “چگونه توله سگ شجاع، خوش اخلاق و با اعتماد به نفس تربیت کنیم؟”حتمااا تهیه کنید تا بعدا دچار مشکلات تربیتی نشید.
بعد پکیج کتاب تربیت سگ ژرمن آموزش به سگ برای گوش دادن به صاحبش
و کتاب ۵۶ قدم طلایی در مسیر زندگی سگ (از خرید تا ۱ سالگی اش) که نگهداری و تربیتش رو به صورت زمان بندی شده توضیح میده که کی چه کاری رو انجام بدید.
لینک هارو به ترتیب براتون میزارم:
کتاب راهنمای تربیت سگ ژرمن شپرد

پاسخ به این نظر
امیررضازریقی
نوشته شده در: ۱ بهمن, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز من یک سگ ژرمن دارم ۳ماهگی خریدم۱ماهه که دارمش ولی منو نمیشناسه قلاده رو میبندم بهش که ببرم بیرون نمیادهرجور غذا دادم بهش اصلا باهام مچ نمیشه چیکار میتونم بکنم؟؟

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۵ اسفند, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه سوال شما شخصی هست، پاسخ بهش در قسمت دیدگاه ها امکان پذیر نیست.
لطفا برای راهنمایی گرفتن بهتر از طریق لینک زیر در سایت ثبت نام کرده و سوالتون رو مستقیم با دامپزشک مطرح کنید تا مشکلتون بررسی بشه:
دامپزشک آنلاین

پاسخ به این نظر
علی
نوشته شده در: ۳۰ مرداد, ۱۳۹۸

سلام من دو تا سگ دارم از نژاد ژرمن شپرد یکیش نر یکیش ماده ،سگ ماده با من خیلی جوره انگار عضوی از بدنشم با هام بازی میکنیه همش میخاد رو من بپره و بازی کنه ولی سگ نر هم همینطوره اما من بهش اعتمادندارم چون یه بار سعی کرد پامو گاز بزنه و یک خراش رو پام زد که الان جاش مونده یه جورای بام جوره و یه جورایی بام بد بهش هروزو غدا میدم تا بهم خوبی کنه و عادت کنه جرعت ندارم برم زنجیره شو باز کنم می ترسم بخوره منو .لطفا راهنمایی کنین چجوری تربیت کنمش ؟

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۱۸ شهریور, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز
لطفا این کتاب رو دانلود و مطالعه کنید:
ایبوک راهنمای جامع تربیت سگ

پاسخ به این نظر
علی
نوشته شده در: ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸

سلام عرض ادب
بنده کتاب آموزشی دانلود کردم ولی دانلود نمیشه دباره باز میگرده برای خرید
چکار کنم؟
۲۷۰۰۰ تومان از حسابم کسر شده

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۵ شهریور, ۱۳۹۸

سلام
علی جان براتون لینک دانلود ایمیل شده. پوشه اسپم رو هم چک کنید.

پاسخ به این نظر
حامین
نوشته شده در: ۲۳ مرداد, ۱۳۹۸

سلام و وقت بخیر.
تشکر فراوان از توضیحات کاملتون.
من به ژرمن شپرد ۵۵ روزه دارم میخواستم ببینم واسه آموزشش از چند ماهگی میتونم پیش مربی ببرمش و چه کسی رو پیشنهاد میکنید که بتونم با خیال راحت ببرم پیشش تا آموزش ببینه؟
و اینکه بسیار شیطون و بازیگوشه اما اکثر اوقات تنهاست توی خونه و فقط ۱ یا ۲ ساعت ظهر و ۲،۳ ساعت هم شبها خونه هستم البته بجز تایم خواب که توی این تایم که خونه ام کلی باهاش بازی میکنم به نظرتون کافیه واسه شیطنتاش این تایم یا خیر؟؟
در ضمن فرمان بشین و بیا رو بسیار خوب انجام میده و دست دادنم تقریبا داده یاد میگیره.
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۲۰ شهریور, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز
در این سن خیلی مهمه که در درجه اول خود صاحبش تربیت درستش رو بلد باشه و شروع کنه به اجتماعی کردن سگ، در این رابطمه لینک دوتا کتابو براتون میزارم که دانلودش کنید:
ایبوک راهنمای جامع تربیت سگ

در رابطه با مربی هم ما کسی پیشنهاد نمیدیم ولی یه مقاله داریم که میتونه کمکتون کنه، اینم لینکش:
ویژگی های مربی سگ

پاسخ به این نظر
ارسطو
نوشته شده در: ۱۹ مرداد, ۱۳۹۸

بهترین سن خرید توله ژرمن چقدر است؟ و برای نگهبانی و رابطه خوب با خانواده آیا جنسیت نر و ماده سگ ژرمن تفاوت دارد ؟ ضمنا” از چه سنی سگ ژرمن باید آموزش را شروع کند؟

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۲۲ شهریور, ۱۳۹۸

سلام ارسطو عزیز
هزینه شو نمیدونیم، در رابطه با قسمت دوم سوالتون هم باید توله سگ ژرمن از پرورش دهنده معتبر بخرید، زیردوماه نخرید یعنی از مادرجدانشده باشه، از همون دوماهگی باید شروع کنید به تربیتش بخصوص شیش ماه اول که پیشتونه باید برای تربیتش وقت بزارید که در این صورتی سگی اجتماعی خوش برخوردی میشه، این دوتا کتابم برای تربیتش دانلود و مطالعه بفرمایید کمکتون میکنه:
ایبوک راهنمای جامع تربیت سگ

پاسخ به این نظر
حميد كريمي
نوشته شده در: ۱۱ مرداد, ۱۳۹۸

با سلام باید تشکر کنم از نکات خیلی خوبی که برای اموزش سگ ژرمن در اختیار بازدید کننده ها گذاشتید ولی اموزش سگ وقت خیلی زیادی میخواد و خیلی هم دشواره برای گرفتن مربی هم خیلی باید هزینه کرد اگه مربی باشه که با قیمتی مناسب بتونه این کار و انجام بده خیلی عالی میشه

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۱۲ مرداد, ۱۳۹۸

سلام
ممنون که نظرتون رو با ما درمیون گذاشتید

پاسخ به این نظر