نصب اپلیکیشن
عکس گربه زیبا

۶ روش انسانی برای دور کردن گربه‌ از خانه

توجه مهم!!!!!!!!! قابل توجه دوستداران حیواناتی که دوستی اون‌ها دوستی خاله خرسه است!!! دوستی متعصبانه ما کمکی به حیوانات نمی‌کنه. بیایید کمی منطقی باشیم و با واقع بینی به حیوانات کمک کنیم!

هدف از نوشتن این مقاله آموزش راهکارهایی انسانی برای دور کردن گربه (و نه آسیب زدن) است.
روزانه شاهد این هستیم که افرادی برای دور کردن گربه و جلوگیری از ورود اون‌ها به منزل و خانه‌شون روش‌هایی مثل دادن سم دادن به اون‌ها، کتک زدن گربه و حتی کشتن گربه‌های خیابانی روی میارن و من دامپزشک رو از همه بیشتر متاسف می‌کنه.
چون کسی که میخواد گربه به خونه‌اش نیاد، کار خودش رو می‌کنه، هرچقدر هم من و شما بگیم گربه هم مخلوق خداست باز هم افرادی هستن که با روش‌های غیر انسانی برای دور کردن گربه‌ها بهشون آسیب می‌زنن.
امیدوارم با ترویج راه حل‌های درست برای فراری دادن گربه در آینده کمتر شاهد آسیب دیدن گربه‌ها به دست آدم‌های سنگدل باشیم.

چگونه از جمع شدن گربه‌های خیابانی در حیاط خانه و باغچه‌مان جلوگیری کنیم؟

همه ما ممکنه بنا به دلایل مختلفی تمایل به دور کردن گربه از حیاط و باغچه منزلمان داشته باشیم. مثلا بخاطر اینکه تهدیدی برای پرند‌ه‌هامون نباشن. ممکنه بخاطر اینکه گربه‌های بیرون با گربه خودتون تماسی نداشته باشن بخواین اینکارو بکنین. ممکنه چون دوست ندارین موقع باغبونی با مدفوع گربه‌های ولگرد توی باغچتون یا میو میو کردن و پرسه زدنشون روبرو بشین بخواین این کارو انجام بدین. مدفوع گربه‌ها ممکنه حاوی انگل‌هایی باشه که سبب بیمار شدن انسان‌ها یا حیوانات دیگه بشه.

گربه‌ها حیواناتی غیرقابل پیش بینی و زبل هستن، به همین دلیل راه‌های محدودی برای دور نگه داشتن گربه‌ها وجود داره.

گربه‌های خانگی از روی کنجکاوی، پیدا کردن جفت، شکار، پیدا کردن غذا و تعیین قلمرو  پرسه می‌زنن.

ولی هدف گربه‌های خیابانی از پرسه زدن و اومدن به حیاط خونه شما، می‌تونه پیدا کردن جایی موقت یا دائم برای زندگی کردن یا استفاده به عنوان توالت باشه!

در ادامه با وبسایت حیوانات خانگی پت پُرس همراه باشین تا چند تکنیک شناخته شده برای منصرف کردن گربه‌ها از حفاری در باغچه یا باقی گذاشتن جای پا در حیاط منزلتون رو با هم مرور کنیم.

دور کردن گربه از خانه و باغچه

گربه از چه چیزی بدش میاد؟

استفاده از توری سیمی لانه مرغ و خروس برای دور کردن گربه

قبل از کاشتن گیاهان در باغچه، لایه‌ای از توری فلزی را هم سطح با خاک، روی باغچتون بکشید. گربه‌ها از راه رفتن روی توری فلزی، متنفرن! با استفاده از سیم بر، جاهایی که قصد دارید در اونجا چیزی بکارید رو به اندازه مناسب ببرید و گیاهتون رو بکارید.

اگر باغچتون رو از قبل درست کردین، می‌تونین با استفاده از قرار دادن بسترهایی بر روی خاک نرم باغچتون، گربه‌ها رو از راه رفتن روی اون منصرف کنین. این بسترها می‌تونن حاوی خرده‌های میوه کاج، تراشه چوب، پوست تخم مرغ یا سنگ‌های ریز و درشت باشن. گربه‌ها ترجیح میدن روی خاک نرم راه برن یا دستشویی کنن. می‌تونین از پوشش‌های پلاستیکی هم روی باغچتون استفاده کنین.

استفاده از گیاهان خاص در باغ یا باغچه

برخی گیاهان خاص بویی دارن که گربه‌ها ازشون بیزارن. یکی از این گیاهان با نام علمی Coleus Canina همچنین برای کسانی که از سگ‌ها خوششون نمیاد هم مناسبن. گیاهان دیگه‌ای که می‌تونین توی باغچتون بکارین شامل گیاه اسطوخدوس و پونه هست. می‌تونین این گیاهان رو لابه لای گیاهان باغچتون بکارید تا گربه‌ها سمت باغچتون نیان.

بذر گیاه دارویی اسطوخودوس بذر طلایی رویان
بذر گیاه دارویی اسطوخودوس بذر طلایی رویان
مزایای این محصول
درمان شپش و شوره سر
بسیار معطر
کمک به درمان بیماری‌های گوارشی و سردرد

گربه و گل

استفاده از آبپاش‌ها برای دور نگه داشتن گربه‌ها

گربه‌ها از آب فراری هستن. اگر آبپاش‌های اتوماتیکی که در باغچتون کار می‌گذارین قابلیت خاموش روشن شدن از راه دور رو داشته باشن یا دارای سنسور حساس به حرکت باشن، می‌تونین با راحتی کار کنین گربه‌ها از حیاط و باغچه خونتون دور بشن.

دستگاه دور کننده گربه که با امواج اولتراسوند کار می‌کنه

این امواج فرکانس بالایی دارن و توسط انسان قابل شنیدن نیستند ولی گوش گربه‌ها اون‌ها رو می‌شنوه و براشون آزاد دهنده است. این وسیله‌ها مخصوص فراری دادن حیوانات طراحی شدن و با این روش می‌تونن گربه‌ها رو از حیاط خونتون فراری بدن:

با داشتن سنسور حرکتی، حضور مزاحم رو تشخیص میدن و با حضور اون‌ها صدایی با فرکانس بالا رو پخش می‌کنن که گربه‌ها رو می‌ترسونه و فراری میده.

در ایران می‌تونین نوع دستی و بدون سنسور این دستگاه رو از دیجی کالا خریداری کنین.

دستگاه دور کننده حیوانات
دستگاه دور کننده حیوانات
مزایای این محصول
دور کننده انواع حیوانات (گربه، سگ، پرندگان و جوندگان)
دارای استاندارد EPA و CE اروپا
پوشش دهی ۳۵ متر مربع

محلول‌های تجاری دور کننده حیوانات برای دور کردن گربه

برخی از محلول‌های آماده تجاری بویی تولید می‌کنند که گربه‌ها را می‌ترساند. سعی کنید محصولاتی را تهیه کنید که ارگانیک و طبیعی بوده برای حیوانات و گیاهان مضر نباشن. این محلول‌ها معمولا بوی شکارچیان رو برای گربه‌ها یاداوری می‌کنن.

استفاده از ماده فراری دهنده گربه که بوی شدیدی دارن

گربه‌ها از بوی خون خشک شدهای که در برخی کودهای گیاهی یافت میشن خوششون نمیاد. همچنین از بوی مرکبات هم فراری هستن. از پوست لیمو، پرتغال، نارنگی، نارنج و گربپ فروت در حیاط یا باغچه خود استفاده کنید. همچنین فلفل قرمز خشک شده تند هم در برخی موارد کارسازه.

نکته: تاکتیک‌های فراری دادنتون رو به طور مداوم تغییر بدین. یه گربه جدید ممکنه به اندازه گربه‌های قبلی به روش شما حساس نباشه.

گربه در حیاط

نکاتی که باید برای دور کردن گربه رعایت کنیم

اگر خودتون هم حیوان خانگی دارین، داخل خونه بهش غذا بدین. بوی غذای سگ یا گربه شما می‌تونه باعث جذب شدن گربه‌های خیابانی بشه.

  • اگر داخل حیاط گریل یا منقل دارین، پس از هر بار استفاده تمیزش کنین تا بوی اون گربه‌های خیابونی گرسنه رو جذب نکنه.
  • آشغال‌های خودتون رو در سطل آشغالی دردار و مطمئن و در ساعتی بیرون از منزل قرار بدین که بلافاصله جمع آوری شوند.
  • اگر ردی از ادرار گربه روی دیوارهای خونتون مشاهده کردین، سریعا با محلول پاک کننده و خنثی کننده بو اون رو تمیز کنین. گریه‌ها با اسپری کردن ادرارشون به اجسام و دیوار، قلمرو خودشون رو مشخص می‌کنن.
  • اگر تعدادی از وسایل به درد نخور رو داخل حیاط خونتون انبار کردین، اون‌ها رو به انباری یا مکانی سرپوشیده منتقل کنین. گربه های خیابانی دوست دارند در لابه لای وسایل بلااستفاده سرپناه بگیرند و از جاهایی که بتونه اون‌ها رو پنهان کنه خوششون میاد.
  • مطمئن بشین انباریتون جایی برای نفوذ گربه‌ها نداره. گاهی یک در شکسته یا پنجره نیمه باز می‌تونه انباری شما رو به محلی برای لانه گزینی گربه‌ها تبدیل کنه!
  • اگر در حیاط یا انباری خودتون موش دیدین، با تله موش از شر موش‌ها خلاص بشین تا گربه‌ها به بهونه شکارشون به سمت منزل شما کشیده نشن.

شما برای دور نگه داشتن گربه‌ها از حیاط یا باغچه خونتون چه راهکارهایی رو امتحان کردین و جواب گرفتین؟ اون‌ها رو با ما در قسمت نظرات در میون بگذارین.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
3.9/5 - (150 امتیاز)
نویسنده: دکتر ملیکا حمزه
نویسنده: دکتر ملیکا حمزه
ملیکا حمزه هستم موسس و هم بنیان گذار پت پرس
بخاطر علاقه ای که به حیوونا داشتم دامپزشکی خوندم و پت پرس رو به وجود آوردم تا بتونم هرچه بیشتر روی بهتر زندگی کردنشون کنار ما آدم ها تاثیرگذار باشم.
شاید این مطالبم برات جالب باشن
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.
نسیم
نوشته شده در: ۲۱ فروردین, ۱۳۹۸

سلام ممنون بابت مقاله خوبتون…من دوسالی هست با گربه های ولگرد تو حیاط خونمون مشکل دارم چون خونمون جنوبیه زمستون ها کلا بی استفاده ست حیاط پارسال ک یه گربه مرده بود تو حیاط بعد چند هفته بخاطر بوی نامطبوعی ک پخش شده بود متوجه شدم از اون به بعدم هرروز به حیاط سر میزنم و دسشویی هاشون رو تمیز میکنم والا بخدا خستع شدم دیگه…چند روز پیش کل دور تا دور حیاط رو با برزنت پوشوندیم یمدت پیداشون نبود دوباره امروز صبح رفتم سر زدم دیدم باز خراب کاری کردن که هیچ…ات اشغال شکار یه پرنده شون هم اتداختن اونجا…آسی شدم از دستشون…فقط نمیدونم این ابزاری که گفتید رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ بخصوص اون دستگاه

پاسخ به این نظر
پت پرس
نوشته شده در: ۲۱ فروردین, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز
به دلیل حجم بالای سوالات امکان پاسخگویی به آن ها در قسمت نظرات نیست.لطفا برای گرفتن پاسخ خود در دامپزشک آنلاین ثبت نام کرده و سوال خود را مستقیم از دامپزشک بپرسید.

پاسخ به این نظر
س .م
نوشته شده در: ۱۳ دی, ۱۳۹۸

متاسفانه با زیاد شدن سطلهای آشغال و جمع اوری نه چندان خوب آشغالها برای گربه ها مکان امنی درست شده و تعدادشون خیلی زیاد شده دیگه گربه ها موش شکار نمیکنن شدن حیوانات مزاحم و دردسر ساز
با اینکه ما باغچه داریم از بس گربه الوده میکنه توش سبزی نمیکارم با اینکه زمین خالی دور و بر خونه هست بازم میان توی حیاط …. اگه دستگاه دور کننده با مارک مناسب میشناسین معرفی کنین من روش دور کننده رو با هر برخورد دیگه ترجیح میدم

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۱۵ بهمن, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز نه دستگاه دورکننده با برند خوب سراغ نداریم

پاسخ به این نظر
بابک
نوشته شده در: ۱۵ فروردین, ۱۳۹۸

والا منم خیلی شاکیم. همسایه های نامحترم غذای گربه تهیه کرده و داخل پارکینگ میگذارند. پارکینگ شده گربه دونی. بعضی شبا با سر و صدای دعواشون از خواب میپرم. تا بحال چن بار داخل موتور ماشین رفته اند و شانس اورده ام فاجعه بار نشده. تمام کاپوت ماشین جای ادرار و پاهاشون دیده میشه داخل موتور هم که پر شده از موی گربه! این اسپری دافع را از کجا میشه خرید میشه یه ادرس دقیق در تهران بدید؟

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۱۹ فروردین, ۱۳۹۸

بابک جان
خیابان اسکندری چند تا پت شاپ هست به اونجا سر بزن احتمالا پیدا میکنی

پاسخ به این نظر
ناشناس
نوشته شده در: ۱۶ دی, ۱۳۹۸

گربه دونی !!!
عجب اصطلاحی !!!

وای از آدمها که زمین رو فقط قلمرو خودشون میدونند !!!

پاسخ به این نظر
علی
نوشته شده در: ۴ اسفند, ۱۳۹۸

چی میگی دوست عزیز کی در مورد زمین حرف زد؟شما مطلب رونگرفتی!خب وقتی نگرفتی مجبوری اضهار نظر کنی؟من درب ورودی خونه باز بوده ی گربه اومده تو انباری خونه هرکاری میکنم نمیره بیرون خب معلومه کثیفه و خوشم نمیاد شمابگو چکار باید کنم؟ی اتاق مجزا براشون تهیه کنم با تشک و رختخواب. چطوره ی پراید هم واسشون ثبت نام کنم؟زندگی مارو به کثافت کشیدن این گربه های خیابونی

پاسخ به این نظر
مهدی
نوشته شده در: ۹ اسفند, ۱۳۹۷

سلام من سرایدار مدرسه هستم
گربه ها داخل باغچه مدرسه کثیف کاری می کنند و از بالای دیوار مدرسه مو هایشان پایین می آید به لباسها می چسبد من امروز میرم بازار دارو دور کردن گربه رو خرید کنم
از تحقیق کننده دور کردن گربه تشکر می کنم

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۹ اسفند, ۱۳۹۷

مهدی جان
ممنون که نظرت رو باهامون درمیون گذاشتی

پاسخ به این نظر
شقایق
نوشته شده در: ۳ اسفند, ۱۳۹۷

بهتر نیست به جای اینکه ته مانده غذا را در سطل در دار بذاریم ، جدا در ظرفی کنار سطل اشغال یا جایی که حیوان خیابانی هست بذاریم تا اون حیوون هم سهمی از انچه ما خوردیم داشته باشه. کیسه ها پاره نشه و شکم اون مخلوق خدا هم سیر بشه . تعجب میکنم که اموزش های شما همه در جهت حیوان آزاری پیش میره

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۶ فروردین, ۱۳۹۸

شقایق جان
با کمال احترام، این کار کاملا به ضرر گربه ها و محیط زیست هست.
هرچی تعداد گربه های خیابانی بیشتر بشه، تعداد گربه هایی که در اثر تصادف، گرسنگی و بیماری میمیرن هم بیشتر میشه.
برای همین غذا دادن به گربه های خیابانی شاید غذاب وجدان ما رو به صورت لحظه ای آروم کنه ولی چیزی رو درست نمیکنه و در طولانی مدت فقط اوضاع رو بدتر میکنه.
بهترین راه عقیم سازی گربه های خیابانی و تلاش برای پیدا کردن سرپرست براشونه نه غذا دادن به اون ها اونم توسط باقی مانده های غذای خودمون که برای گربه حتی ضرر هم داره!!

پاسخ به این نظر
یاسین محمدی
نوشته شده در: ۲۱ خرداد, ۱۴۰۰

اگر همشون رو عقیم کنیم که منقرض میشن

پاسخ به این نظر
مهرداد
نوشته شده در: ۲۳ فروردین, ۱۳۹۹

ممنون از راهکترهای مفید و سازنده،
منم واقعا از مشکلاتی که این حیوونا و اون حیوونا که از حیوانات بدون شناخت دفاع میکنن بیزارم، بنده هر سال چند صد هزار تومان هزینه عقیم کردن سگها و گربه ها میکنم که هم راحت زندگی و هم اینکه بدون خشونت رفتار کنن، اون نوابغی که میگن الان خودت رو عقیم کنن چه حسی داری، بهتره از ژست حیوان دوستی بیان بیرون و یکم با مطالعه شعورشون بیشتر کنن.
بازم ممنونم از پیشنهادات سازنده در جهت دفع گربه ها.

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۲۷ فروردین, ۱۳۹۹

سلام ممنون مهراد عزیز دقیقا عقیم کردن بهترین راه هست
و ممنون از نیت خیرخواهانه ای که دارید و باماهم به اشتراک گذاشتی

پاسخ به این نظر
ندا
نوشته شده در: ۲ اسفند, ۱۳۹۷

والا من خیلی استفاده کردم از این مقاله
خدا خیرتون بده
من شیفت کارم شبه و وقتی برمیگردم و راه رو اپارتمان تاریکه یه گربه سیاه هستش که اونجاست دقیقا دم خونه من
خیلی میترسم نمیدونم چیکار کنم .
از این چیزایی که گفتین نمیدونم از کجا بگیرم که بتونم استفاده کنم
کسی از گربه تو اپارتمان تجربه ای نداره؟
کشوری که هستم خیلی این گربه و سگ خیابونی براشون اوکیه فقط منم که میترسم
عذاب شده

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۷ اسفند, ۱۳۹۷

ندا جان
بیشترش رو میتونی از مغازه های فروش ابزار باغبانی تهیه کنی.

پاسخ به این نظر
بابک
نوشته شده در: ۲۴ بهمن, ۱۳۹۷

با سلام آره گربه خوبه وقتی ماشینتون تو حیاط پارک شده گربه با پاهای شلی میره روش و حسابی واستون برقش میندازه و جیش میکنه رو شیشه ماشین تا تعین قلمرو بکنه تا دیگه کسی سوار ماشین نشه یا شب که خوابی و بچه کوچولو دارید و تو خوابه نازه دوتا گربه بیان شروع کنن به دعوا کردن با اون صداهای وحشتناکشون آره گربه خوبه اگه تبدیل به گریه نشه

پاسخ به این نظر
پت پرس
نوشته شده در: ۲۴ اسفند, ۱۳۹۷

سلام بابک عزیز
نظر شما هم محترم هست

پاسخ به این نظر
...
نوشته شده در: ۲ بهمن, ۱۳۹۷

راهکار های خوبی بود اما اگر میشه به من کمک کنید چند مدت هست به یه گربه خیابانی غذا میدم و گربه کوچیکی هست … حدود دو سه هفتس که تا ازش چشم برمیدارم یه گربه دیگه میاد و وحشتناک میزنتش … از صدای جیغش متوجه دعوا میشم تا میرم اون گربه هم فرار میکنه اما یک ساعت بعد دوباره شروع میشه الان بدنشو که نگاه میکنم پر از زخمه،استخون دست و پاهاش کاملا مشخصه نمیدونم چیکار کنم همیشه هم توی حیاطه خانوادم زیاد راضی نیستن بیارمش داخل من چیکار کنم؟

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۱۹ فروردین, ۱۳۹۸

متاسفانه در اینجور موراد کاری از دست من برنمیاد دوست عزیز تنها راهش اینه که گربه رو ببرید پیش دامپزشک تا به وضعیتش رسیدگی بشه

پاسخ به این نظر
سالی
نوشته شده در: ۱ بهمن, ۱۳۹۸

سلام ممنون از توضیح.اما لطف میکنید یه راهی هم به من بدین،من دو تا گربه دارم که تو حیاط میرن و بدون صدا بازی میکنن،اما دو روزه ۳تا گربه ی دیگه اومدن و بشدت سروصدا میکنن،گربه های خودم هم یه ریز میرن تو حیاط و با هم دعوا میکنن،من حیوانات رو دوست دارم چون معتقدم قطعا موجوادت بهتری از ما هستن،اما صاحبخونه ام داره خیلی اذیت میشه،و ساعت ۳ شب هم میبینی بیدار میشه و دنبالشون میکنه،هر کاری کردم ساکت نمیشن و و اون ۳ تا رو هم نتونستم از خونه دور کنم.اگه راهی هست که من بتونم کاری کنم گربه های جدید نیان بهم معرفی کنید،باور کنید هر لحظه منتظرم بهم بگن تخلیه کنید😅از سر کار میان حتی نمیتونن بخوابن.لطفا راهنمایی کنید چطور اونها رو دور کنم که گربه های خودم برگردن به حالت قبل.

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۱۷ بهمن, ۱۳۹۸
پاسخ به این نظر
m.gasmie4977
نوشته شده در: ۹ آذر, ۱۳۹۷

من از هرچی گربه هست متنفرم توباغچه هرچی گل میکارم میان شویی میکنن خرابشون میکنن هرکاری هم کردم جواب نداده چه بایدکرددیگه

پاسخ به این نظر
مریم پروین
نوشته شده در: ۲ خرداد, ۱۳۹۸

باغبونی بلد نیستی گردن گربه ها ننذار.من دوتا گربه دارم.حیاطمم مث زمرد سبزه.مریضمم نکردن.حالم از همه شما بهتره.چرت نگین.

پاسخ به این نظر
سینا
نوشته شده در: ۴ مهر, ۱۳۹۸

چه ربطی به باغبونی داره گربه بیشتر جایی که خاک باشه مدفوع میکنه و معمولا به اون مکان عادت میکنه و قلمرو خودش میدونه پس باغچه محل مناسبیه براش حالا شما گربه دوست داری و این چیزا برات مهم نیست نباید توهین کنی

پاسخ به این نظر
سروش
نوشته شده در: ۱۱ مهر, ۱۳۹۸

یه جای دیگه براشون با شن درست کن، دیگه نمیان تو باغچه. با آدم که طرف نیستی توقع داری بفهمن اونجا چیزی کاشتی! بعید نیست گربه ها هم از تو متنفر باشن

پاسخ به این نظر
موافق
نوشته شده در: ۲۳ مهر, ۱۳۹۷

اتفاقا مقاله خوبی بود.
اون کسی که مخالفه باید بگم اگه گربه هر روز بیاد جلو در آپارتمانتون کثافت کنه و صبح که پا میشین برین سرکار با کثافت گربه مواجه بشین چه حسی بهتون دست میده. اونم هر روز !!!

پاسخ به این نظر
پت پرس
نوشته شده در: ۲۵ مهر, ۱۳۹۷

ممنون که نظرتون رو با ما در میون گذاشتین

پاسخ به این نظر
سروش
نوشته شده در: ۱۱ مهر, ۱۳۹۸

من ندیدم گربه مثل سگ جایی رو کثافت کنه! مگه اینکه بحث قلمرو پیش بیاد 🙂

پاسخ به این نظر
پیش دوست
نوشته شده در: ۲۴ شهریور, ۱۳۹۷

چه قدر خودخواهی این مقاله مگه زمین فقط برای انسانها هسن گربه خیابانی هم مخاوق خداست همین کارها رو کرین که روز به روز برکت از خانه. کوچه. شهر ومملکت داره می ره وجاش بدبختی میاذ.

پاسخ به این نظر
پت پرس
نوشته شده در: ۲۹ شهریور, ۱۳۹۷

سلام دوست عزیز
هدف از نوشتن این مقاله آموزش راهکارهایی انسانی برای دور کردن (و نه آسیب زدن) به گربه ها است.
روزانه شاهد این هستیم که افرادی برای دور کردن گربه ها و جلوگیری از ورودشون به روش هایی مثل دادن سم به اون ها، کتک زدن و حتی کشتن گربه های خیابانی روی میارن و جای تاسف داره.
چون کسی که میخواد گربه به خونه اش نیاد، کار خودش رو میکنه، هرچقدر هم من و شما بگیم گربه هم مخلوق خداست بازهم افرادی هستن که با روش های غیر انسانی برای دور کردن گربه ها بهشون آسیب میزنن.
امیدوارم با ترویج راه حل های درست برای فراری دادن گربه در آینده کمتر شاهد آسیب دیدن گربه ها به دست آدم های سنگدل باشیم.

پاسخ به این نظر
اميد
نوشته شده در: ۳۰ مهر, ۱۳۹۷

پس لطفا چند تا گربه خیابانی ببر منزلتون برکتت زیاد بشه،آخه یعنی چی ادای حامی حیوانات رو در میاری ،این دوستمون میگه دور کردن گربه از محل زندگی یا یه محل مشخص مگه حرفی از کشت و کشتار زد

پاسخ به این نظر
هاشم
نوشته شده در: ۲۸ آبان, ۱۳۹۷

فکر کنم تا حالا گربه توو حیاط خونه تون دستشویی نکرده ببینی چقدر مگس و کثیفی و بوی بد ایجاد میشه .. حیاط خونه قلمرو انسانه .. بره یه جای دیگه دستشویی کنه این همه جا .. روی باغچه رو کلا پلاستیک ضخیم گذاشتم باز گربه عزیز میزد کنار پلاستیک رو باز کارش رو میکرد .. سری جدید چند تا اجر و تیکه موزاییک گذاشتم روی پلاستیک دیگه پیداش نشد .. ممنون از شما به خاطر سایت خوبتون

پاسخ به این نظر
شقایق
نوشته شده در: ۳ اسفند, ۱۳۹۷

بهتر نیست به جای اینکه ته مانده غذا را در سطل در دار بذاریم ، جدا در ظرفی کنار سطل اشغال یا جایی که حیوان خیابانی هست بذاریم تا اون حیوون هم سهمی از انچه ما خوردیم داشته باشه. کیسه ها پاره نشه و شکم اون مخلوق خدا هم سیر بشه . تعجب میکنم که اموزش های شما همه در جهت حیوان آزاری پیش میره

پاسخ به این نظر
پت پرس
نوشته شده در: ۲۴ اسفند, ۱۳۹۷

سلام
به علت حجم زیاد سوالات، لطفا برای گرفتن پاسخ سریع و کامل به صورت اختصاصی از دامپزشک و به اشتراک گذاشتن کامل اطلاعات از قبیل تصویر، ویدیو و …، سوال خودتون رو به صورت مستقیم از دامپزشک بپرسید

لطفا صفحه دامپزشک آنلاین را مطالعه و سپس ثبت نام کنید

پاسخ به این نظر
یاسین محمدی
نوشته شده در: ۲۱ خرداد, ۱۴۰۰

والا تا حالا دیدیم قلمرو تعیین کنن ادرارشون هم شدید بوی فرمون میده من فقط تمیزش می کنم دیگه هم چیزی نمیشه

پاسخ به این نظر
kamil
نوشته شده در: ۷ بهمن, ۱۳۹۷

ایشالا قسمتت بشه ی گربه بیاد دم در واحدتون دسشویی کنه تا ببینی برکت میاد یا نه

پاسخ به این نظر
رضا
نوشته شده در: ۲۱ مهر, ۱۳۹۸

دوست عزیز بعضی مواقع مثل خونه ی ما گربها مورد آزار بچه کوچیک یا مسن های خونه میشن.
توشیروانی خونه ما شده شهرک گربه های ولگرد شب تا صبح دادو بیدادو دعوا زایمان سرو صدا اصلا بیچارمون کردن بعد دونبال حقوق حیواناتی اول انسان بعد حیوان

پاسخ به این نظر
یاسین محمدی
نوشته شده در: ۲۱ خرداد, ۱۴۰۰

اینجا یه زمانی ۵ تا گربه با هم داشتن برای قلمرو دعوا می کردن اگر کاریشون نداشته باشید موضوع حل میشه.

پاسخ به این نظر
Seyed Taha Hosseini
نوشته شده در: ۲۴ مهر, ۱۳۹۸

سلام عرض شد جناب
اگر سطح فکری شما در این حد است واقعا با شما نمیتوان بحث کرد.
هرگز با نادانان بحث نکنید

پاسخ به این نظر
ارتینا
نوشته شده در: ۸ آذر, ۱۳۹۸

اگه مثل من بدبخت گربه میومد دم در خونه روی فرش غذای کثیف تو اشغالارو میاورد میخورد بیقشم همونجا میزاشت میفهمیدی یعنی چی الان من فروشو شستم پهن کردم باز دوباره اومده پوست مرغ انداخته روفرش

پاسخ به این نظر
Farzad
نوشته شده در: ۹ فروردین, ۱۳۹۹

دوستان عزیز با حیوانات مهربان باشید مادر حق طبیعت و حیوانات خیلی بدی کردیم به فکر حیوانات بی سر پناه باشیم در حق انها احترام بگذاریم این موجودات دوست داشتنی اند سنگدل نباشید

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۲۱ فروردین, ۱۳۹۹

ممنون فرزاد جان بابت پیام خوبتون

پاسخ به این نظر