نصب اپلیکیشن
آتلیه‌ی عکاسی از حیوانات

معرفی بهترین آتلیه‌های عکاسی حیوانات خانگی در ایران

اگه شما هم از یه حیوان خانگی نگهداری می‌کنید حتماً تلفن همراهتون پره از عکس‌های بامزه و فیلم‌های شیرین‌کاری‌هاش. رابطه عمیق احساسی بین ما انسان‎ها و حیوان‌هامون باعث می‌شه که سوژه‌ی خیلی از عکس‌هامون باشن. اما عکاسی از حیوانات خانگی مهارت‌های ویژه‌ای می‌خواد و حتی بعضی از عکاس‌های حرفه‌ای هم برای کار کردن توی این شاخه‌ی خاص از عکاسی باید آموزش ببینن. توی این مطلب می‌خوایم در مورد اینکه چرا خوبه که از حیوان خانگیمون به طور حرفه‌ای عکاسی کنیم کمی صحبت کنیم و چندتا از بهترین آتلیه‌ عکاسی حیوانات خانگی رو معرفی کنیم. پس همراهمون باشید.

گربه بین چراغ‎های رنگی

چرا لازمه که از حیوانات خانگی به طور حرفه‌‌ای عکاسی کنیم؟

حیوانات خانگی مثل یکی از اعضای خانواده‌ی ما محسوب می‌شن، برامون عزیزن و توی لحظات غم و شادی کنارمونن. تولدشون رو جشن می‌گیریم و هر کار کوچیکی که انجام می‌دن برامون یه لحظه‌ی شیرین می‌سازه. اما می‌شه توی دوست داشتنشون یه قدم جلوتر  بریم و یه عکاس حرفه‌ای رو برای عکاسی ازشون استخدام کنیم. اما چرا؟

عکس ‎های حرفه‌ای یا یادگاری‌های با کیفیت

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که خیلی از افراد به آتلیه عکاسی حیوانات خانگی مراجعه می‌کنن کیفیته.

یه آلبوم قشنگ روی میز عسلی خونه یا یه تابلوی عالی توی بهترین جای خونه می‌تونه به هرکسی که پاش رو توی خونه‌تون می‌ذاره نشون بده که چه عشق عمیقی بین شما و دوست کوچولوتون هست. علاوه بر این، عکاسی تخصصی حیوانات خانگی یه یادگاری قابل لمس از یه دوست قدیمی براتون به جا می‌ذاره، پس حسابی به زحمتش می‌ارزه.

سگ با کلاه بابانوئل

زمان مثل باد در حال گذره!

طول هر دوره زندگی حیوان خانگیمون خیلی کوتاهه و توی یه چشم بهم زدن وارد مرحله‌ی جدیدی از زندگیش می‌شه؛ مثلاً یه سگ بین ۶ ماه تا یک سال بالغ به حساب میاد. توی هر هفته از تولگی تا بالغ شدن سگتون شاهد کلی تغییرات توی اون هستید.

اگه بتونید این روزها رو به بهترین نحو ثبت کنید و یه آتلیه عکاسی حرفه‌ای برای سگ پیدا کنید می‌تونید کلی عکس آتلیه‌ای از سگتون داشته باشید و توی دوران بزرگسالیش احساس نمی‌کنید که چیزی رو از دست دادید.

توله سگ در حال استراحت

تجهیزات

درسته که داشتن یه دنیا تجهیزات هیچکس رو به یه عکاس حرفه‌ای تبدیل نمی‌کنه، اما داشتن تجهیزات مخصوص گاهی لازم و واجبه. آتلیه‌ عکاسی حیوانات خانگی خودشون رو به بهترین وسایل عکاسی مجهز می‌کنن تا بتونن توی مکان‌های خاص از سوژه‌های خاص عکاسی کنن. یادتون باشه با عکاسی تخصصی حیوانات خانگی با دوربین حرفه‌ای می‌تونید توی هر سایزی عکس رو داشته باشید.

تخصص

تیم آتلیه عکاسی حیوانات خانگی  علاوه بر این که توی کار خودشون عالی هستن و جزء خلاق‌ترین هنرمندها هستن، دانش خوبی از حیوانات‌ها هم دارن.

در واقع یه عکاس حیوانات در مورد رفتارشناسی حیوانات مختلف کلی اطلاعات داره. اون می‌دونه که توی اون لحظه‌ی خاص سوژه‌ی عکسش چه حسی داره و عکس العمل بعدیش چیه. علاوه بر همه‌ی اینا می‌تونه اون لحظه‌ی طلایی که شاید به اندازه‌ی یه پلک بهم زدن طول بکشه رو خیلی عالی ثبت کنه و یه عکس آتلیه‌ ای حرفه‌ای و زیبا به شما هدیه کنه.

سگ با پشت زمینه ی زرد

زندگی کوتاهه، درست مثل تابستون

متاسفانه عمر حیوانات خانگیمون اونقدری که فکر می‌کنیم زیاد نیست و معمولاً ما انسان‌ها بیشتر از دوست‌های پشمالومون عمر می‌کنیم.

وقتی اون روزی برسه که دیگه پیشمون نباشن، شاید آرزو کنیم که کاش از فرصت بودنش استفاده می‌کردیم و حضورش رو توی زندگیمون برای همیشه ثبت می‌کردیم.

عکاسی از اردک در حال شنا

پیوند خانوادگی

درسته که ما با حیوان خانگیمون پیوند خونی نداریم اما اونا یکی از اعضای اصلی خانواده‌مون محسوب می‌شن. پس همونقدر که منطقیه از یه عکاس حرفه‌ای بخوایم که از بچه‌هامون عکاسی کنه، به همون میزان هم منطقیه که دنبال آتلیه عکاسی برای سگ یا گربه باشیم.

عکاسی تخصصی حیوانات؛ یه اثر هنری خاص و زیبا!

یه عکس حرفه‌ای از حیوان خانگیمون می‌تونه به یه اثر هنری که یکی از دیوارهای خونمون رو پر می‌کنه تبدیل بشه. در واقع میزان شخصی بودن این اثر هنری به قدری زیاده که توی هیچ خونه‌ی دیگه‌ای نمی‌شه پیداش کرد. همین خاص بودنش به ارزشمند بودنش هم اضافه می‌کنه. پس در واقع شما با مراجعه به آتلیه عکاسی حیوانات دارید روی یه قطعه‌ی هنری سرمایه‌گذاری می‎کنید.

عکس آتلیه ای سگ

چرا عکاسی از حیوانات سخته؟

خب واقعیتش اینه که همه‌ی مواردی که توی عکاسی‌های تخصص دیگه اهمیت داره، مثل کادر بندی، نور، رنگ و … توی عکاسی حیوانات هم مهمه اما سوژه این عکس یه ظرف سیب نیست که یه جای قشنگ قرارش بدیم و کار تموم بشه.

سرعت

عکاس حیوانات باید توی شکار لحظه‌ها عالی باشه چون هیچ حرکتی دوبار تکرار نمی‌شه.

عکاسی از حیوانات شکار لحظه

ارتباط با حیوان

بهترین آتلیه عکاسی حیوانات باید حیوانات رو دوست داشته باشه و با زبان بدن اون‌ها آشنا باشه. اینطوری عکاس می‌تونه علاوه بر اینکه با سوژه رابطه‌ی خوبی برقرار کنه، به خوبی هم اون رو کنترل کنه.

صمیمیت با حیوان

عکاس حیوانات باید شرایطی رو ایجاد کنه که حیوان در کنارش احساس راحتی کنه.

احساس راحتی با حیوان

مهم‌تر از اون خود عکاس حیوانات هم باید با هر سوژه‌ای راحت باشه و از حیوانات مختلف شناخت کافی داشته باشه.

آفتاب پرست

سختی کار آتلیه عکاسی حیوانات

عکاس حرفه‌ای حیوانات ممکنه توی چمن خیس قلت بزنه، توی خاک و گل زانو بزنه، توی هوای سرد ساعت‌ها توی فضای آزاد با حیوان شما بمونه اما در نهایت بهترین نتیجه و عکس آتلیه ای رو بهتون تحویل می‌ده.

شناخت شخصیت حیوان

عکاس حرفه‌ای حیوانات توی یه مدت کوتاه به حد خوبی از شناخت از شخصیت حیوان خانگی شما می‌رسه. تخصصش به کمکش میاد و شخصیت سوژه رو توی عکسی که ازش می‌گیره به زیبایی به نمایش می‌ذاره.

عکاسی از حیوانات سگ ژست گرفته

صبر

عکاس حیوانات صبوره. گاهی حیوان‌ها کلی هیجان‌زده هستن. زمان شیطنت و بالا پایین پریدن معمولاً بهترین وقت برای عکاسی نیست. وقتی عکاس حیوانات صبور باشه، در نهایت حیوون هم کنارش به آرامش می‌رسه و می‌شه با خیال راحت ازش عکاسی کرد.

خلاقیت

خلاقیت خلاقیت و خلاقیت. عکاس حیوانات همینطوری که از کنار دوست پشمالوی شما بودن لذت می‌بره، ترکیب‌بندی‌ها و زاویه‌های مختلف عکاسی رو امتحان می‌کنه.

خیره شدن سگ داکسهوند به دوربین عکاسی

درک شرایط حیوان

عکاس حیوانات گاهی لازمه که ذهن‌خوانی هم بلد باشه. گاهی حیوان‌ها اونطوری که ازشون انتظار می‌ره رفتار نمیکنن. این وظیفه‌ی آتلیه عکاسی حیوانات و عکاسه که تشخیص بده دلیل این ماجرا ترس، هیجان‌زدگی، استرس و … هست و اون رو رفع کنه.

ارزشمندی کاری که آتلیه عکاسی حیوانات می‌کنن مثال زدنیه. پت پرس توی ادامه‌ی این مطلب چندتا از بهترین آتلیه‌ های عکاسی تخصصی حیوانات خانگی رو براتون معرفی کرده.

اینطوری می‌تونید هر موقع که تصمیم گرفتید از حیوان خانگیتون یه آلبوم عالی داشته باشید به این مطلب سر بزنید و با آتلیه‌ی مورد علاقتون تماس بگیرید.

آتلیه عکاسی برای گربه

معرفی بهترین استودیوها و آتلیه‌ عکاسی حیوانات خانگی

استودیوی خانه عکس و طرح

خانه عکس و طرح از ترکیب دو تا شرکت مجزا توی سال ۸۹ به عنوان یه شرکت تبلیغاتی متولد شد. این آتلیه عکاسی تخصصی حیوانات از چند بخش تشکیل شده و خدمات متنوعی ارائه می‌ده. استودیو طراحی، استودیو عکاسی و طراحی وب‌سایت ۳ تا بخش اصلی این مجموعه هست. تا الان حتماً دستتون اومده که با چه مجموعه‌ی حرفه‌ایی طرف هستیم.

عکاسی از حیوانات طوطی

بخش آتلیه عکاسی تخصصی حیوانات خانه‌ عکس و طرح به جز عکس‌های آتلیه ای سگ و گربه، عکس از پرنده‌ها و حیوانات اگزوتیک رو هم توی رزومه‌ی خودش داره. حتماً به وبسایتشون سر بزنید و از گالری عکس‌هاشون دیدن کنید.

سمندر

وبسایت استودیوی خانه‌ عکس و طرح

اینستاگرام استودیوی خانه عکس و طرح

 آتلیه‌ تخصصی حیوانات خانگی پت عکس

آتلیه‌ پت عکس توی تهرانه. هم داخل فضای آتلیه عکاسی و هم توی فضای باز عکاسی رو انجام می‌دن و شیطون‌ترین حیوان‌ها  رو هم به سر راه می‌کنن.

از خوبی‌های این آتلیه عکاسی حیوانات خانگی اینه که کلی تم باحال برای عکاسی دارن؛ مثلاٌ اگه همیشه حال و هوای نوروز رو دوست داشتید یا تولد پتتون توی بهاره می‌تونید تم نوروزی رو برای عکاسی انتخاب کنید.

گربه سفید تم نوروزی

اینستاگرام آتلیه‌ی تخصصی پت عکس

آتلیه عکاسی حیوانات خانگی ژو

هرچقدر از حرفه‌ای بودن عکس‌های این مجموعه بگم کم گفتم. تازه به جز آتلیه‌ عکاسی حیوانات خانگی، یه کلینیک مرتب و تمیز و یه پت شاپ خوشگل هم دارن. این مجموعه هم توی تهران و سهرودی شمالی هست.

سگ در سطل

اینستاگرام آتلیه عکاسی حیوانات ژو

آتلیه‌ عکاسی تخصصی حیوانات ایران

حرکت قشنگی که این آتلیه کرده اینه که بخشی از هزینه‌ای که شما برای عکاسی از دوست پشمالوتون پرداخت می‌کنید رو برای حیوانات بی‌پناه در نظر گرفتن.

تازه می‌تونید عکس حیوان خانگیتون رو چاپ شده، روی تیشرت یا حتی قاب موبایلتون ازشون بخواید. این آتلیه عکاسی حیوانات خانگی توی بیمارستان دامپزشکی خاورمیانه قرار داره؛ اما این گزینه رو هم دارید که برای عکاسی به محل مورد نظرتون دعوتشون کنید.

توله سگ چشم عسلی

اینستاگرام آتلیه‌ی تخصصی حیوانات ایران

آتلیه‌ی تک چهره‌ها

بچه‌ها آتلیه‌ی تک چهره‌ها، توی زمینه‌ی عکاسی بیشتر از ۳۰ سال سابقه داره. محل آتلیه‌شون توی سعادت‌آباد تهرانه اما عکاسی از حیوانات رو در فضاهای باز مثل کویر هم انجام می‌دن. این مجموعه آتلیه‌های تخصصی عکاسی عروس و بارداری رو هم توی دل خودش جا داده.

دختری با موهای بلند و گربه

وبسایت آتلیه‌ی تک چهره‌ها

اینستاگرام آتلیه‌ی تخصصی حیوانات تک چهره‌ها

کلینیک حیوانات خانگی بیطار

این کلینیک یه آتلیه عکاسی حیوانات خانگی هم داره که یه دنیا عکس رنگی رنگی از حیوان‌های شما می‌گیرن. کلینیک بیطار توی تهران خیابون شریعتی بالاتر از مطهری واقع شده.

سگ بین کتاب ها

اینستاگرام کلینیک حیوانات خانگی بیطار

آتلیه‌ی پا کوتاه

این مجموعه علاوه بر اینکه یه استودیوی مناسب و عالی برای عکاسی تخصصی حیوانات خانگی داره، برای راحتی شما این امکان رو به وجود آورده که توی محل زندگی شما هم عکس‌های آتلیه‌ای از حیوان خانگیتون تهیه کنه.

کلی دکور خوشگل توی استودیوشون دارن و از همه‌ی حیوانات هم عکاسی می‌کنن. اگه از طرفدارهای عکاسی در فضای باز هستید می‌تونید نمونه کارهای عکاسی در فضای باز این مجموعه رو هم ببنید.

اینستاگرام آتلیه پاکوتاه

عکاسی از حیوانات دختری در حال بوسیدن سگ

 

خب به گالری این آتلیه های‌ عکاسی تخصصی حیوانات خانگی سر زدید؟ از نتیجه‌ی کارشون خوشتون اومد؟ سبک کدوم یکی رو بیشتر دوست داشتید؟ تا حالا به آتلیه عکاسی حیوانات خانگی رفتید؟ از نتیجه راضی بودید؟

امیدواریم که اگه تا به حال از حیوان خانگیتون به طور حرفه‌ای عکاسی نکردید، با دیدن این نمونه کارها سبک و عکاس مورد علاقه‌تون رو پیدا کرده باشید. اگه شما هم آتلیه عکاسی حیوانات خانگی خاصی رو می‌شناسید که توی این کار عالی عمل می‌کنه توی قسمت نظرات بهمون معرفیشون کنید. ممنون که همیشه کنارمونید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
3.7/5 - (3 امتیاز)
آرمیتا آیتی‌زاده
نویسنده: آرمیتا آیتی‌زاده
نویسنده: آرمیتا آیتی‌زاده
آرمیتا هستم، عاشق حیوانات و نوشتن درباره اون هام. خودم دوتا گربه دارم و با مطالعه درباره اون ها و تولید محتوا اطلاعاتم رو به روز نگه میدارم.
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.
طناز
نوشته شده در: ۱۲ بهمن, ۱۳۹۹

سلام ممنون از اینکه این مقاله رو نوشتید
من واقعا به این مقاله نیاز داشتم
الان فقط موندم به کدومشون مراجعه کنم😅
از آتلیه عکس ژو و تک چهره ها خیلی خوشم اومد😃😃