نصب اپلیکیشن

معرفی برند محبوب در تولید دستگاه های جوجه کشی

 قطعا اگر پرورش دهنده پرنده های زینتی و یا خانگی باشید، نام دستگاه جوجه کشی را شنیده اید، دستگاه جوجه کشی یک ماشین کاملا اتوماتیک است که نقش پرنده مادر را بازی می کند و با فراهم کردن شرایط جوجه کشی شبیه به پرنده مادر باعث تبدیل شدن تخم ها به جوجه می شود. دستگاه های جوجه کشی مختلفی در بازار وجود دارند و تولید کننده های ایرانی و خارجی زیادی در این زمینه فعالیت دارند. در این مقاله از پت ترس میخواهیم شما را با بهترین سازنده دستگاه های جوجه کشی در ایران معرفی کنیم.

 

یک جوجه کشی برای جوجه کشی از چه پرنده هایی کاربرد دارد؟

اصولا این دستگاه ها برای جوجه کشی از تخم تمامی پرنده ها و خزنده ها کاربرد دارند، اما هر کدام بنا به ویژگیها و قابلیت هایی که دارند، برای طیف خاصی از پرنده ها کاربرد خواهند داشت. پس به عبارتی می توان گفت که دستگاه هایی برای جوجه کشی از تخم طوطی سانان مانند عروس هلندی ، قناری و مرغ  عشق، کاسکو و سایر پرنده های زینتی تولید شده اند که از جمله آنها می توان به ایزی باتور ۵ و ۶ ، آرکام  سورو ۲۰ و … اشاره کرد. در مقابل دستگاه هایی نیز هستند که برای جوجه کشی از پرنده های زینتی کاربرد ندارند و برای جوجه کشی از پرنده های خانگی مانند مرغ، بوقلمون، اردک و غاز و بلدرچین طراحی شده اند، از جمله آنها می توان به ایزی باتور ۱ ، ۲، ۳ و ۴ اشاره کرد.

 

 

معرفی بهترین سازنده دستگاه جوجه کشی در ایران

همانطور که می دانید در هر صنعتی رقیب وجود دارد و رقیبان سعی در تخریب یکدیگر دارند و با استفاده از قابلیت هایی به دستگاه های خود اضافه می کنند، سعی در جذب بازار دارند، بنابراین یافتن بهترین سازنده دستگاه های جوجه کشی در این وضعیت رقابتی کمی مشکل خواهد بود. در این مقاله قصد داریم یک سازنده خوب و با سابقه دستگاه های جوجه کشی را خدمت تان معرفی کنیم.

کمپانی EIG که مخفف گروه صنعتی اسکندری یعنی Eskandari Industrial Group است، دارای سابقه ای ۳۰ ساله در زمینه تولید انواع دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی می باشد و در طی این ۳۰ سال به عنوان کارآفرین موفق استان آذربایجان غربی شناخته شده است. تمامی دستگاه های تولید شده توسط این کارخانه از ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش برخوردار هستند و وجود نمایندگی های معتبر کارخانه در اکثر استان های کشور، دسترسی خریداران به خدمات پس از فروش، تعویض و تعمیر را راحت تر خواهد کرد. این کمپانی در استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه قرار دارد و سالانه بالغ بر ۱۰ هزار دستگاه جوجه کشی وارد بازار می کند و بزرگترین صادر کننده دستگاه های جوجه کشی به کشور های همسایه و حوزه خلیج فارس محسوب می شود. در ادامه به معرفی ویژگی محصولات این کارخانه خواهیم پرداخت.

 

محصولات کمپانی EIG

این تولید کننده ایرانی ، محصولات خود را در دو نوع خانگی و صنعتی وارد بازار می کند. دستگاه های جوجه کشی خانگی برای استفاده از در خانه ، مدرسه ، سالن های پرورش کوچک، جوجه کشی از پرنده های زینتی و گران قیمت و… کاربرد دارند. اما دستگاه های جوجه کشی صنعتی که ظرفیت های مختلفی دارند، برای استفاده در سالن های پرورش کوچک تا بزرگ کارایی خواهند داشت و پرورش دهنده بنا به  ظرفیت سالن و سرمایه در دسترس خود ، ماشین جوجه کشی صنعتی مورد نیاز خود را تهیه خواهد کرد.

 

 

دستگاه های جوجه کشی خانگی EIG

این دستگاه ها در ظرفیت ها و مدل های مختلفی تولید شده اند و به نام های ایزی باتور یک ، ایزی باتور دو ، ایزی باتور سه ، ایزی باتور چهار ، ایزی باتور پنج و ایزی باتور شش شناخته می شوند، در ادامه ویژگی های هر یک از ایزی باتور ها را معرفی خواهیم نمود :

 

الف – ایزی باتور ۱

این ماشین جوجه کشی خانگی ظرفیت قرارگیری ۴۸ تخم نطفه دار مرغ را دارد و برای پرنده های مختلف ظرفیت متفاوتی خواهد داشت. ایزی باتور ۱ با قابلیت انتخاب پرنده خود امکان جوجه کشی راحت و بی دردسر را برای شما فراهم خواهد کرد. اصولا این دستگاه برای جوجه کشی از پرنده های خانگی و اهلی طراحی شده است و قابلیت تامین خودکار دما و رطوبت و چرخش اتوماتیک تخم ها را دارد. استفاده از سنسور SHT، چرخش ۴۵ درجه تخم، نمایش دما و رطوبت و تعداد روزهای جوجه کشی، قابلیت انتخاب پرنده و امکان اتصال به باطری خودرو از ویژگی های ایزی باتور ۱ و ۲ است.

 

ب – ایزی باتور ۲

این دستگاه جوجه کشی نیز دقیقا با همان مشخصات و کیفیت ایزی باتور ۱ طراحی شده است. با این تفاوت که ظرفیت ۹۶ تخم نطفه دار مرغ را دارد و از امکان ستر و هچر همزمان برخوردار است و کاربر با استفاده از این قابلیت ضمن قرار دادن تخم های جدید در داخل دستگاه ، تخم های قدیمی را نیز به قسمت هچر منتقل کند بدون اینکه وقفه ای در فرایند جوجه کشی ایجاد شود.

 

ج – ایزی باتور ۳

این ماشین جوجه در آوری محصول ۲۰۱۹ کمپانی EIG است که ظرفیت ۴۰ تخم نطفه دار مرغ را دارد و از قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه و دورانی تخم را بهره مند است که راندمان جوجه کشی را به شدت افزایش خواهد داد. سنجش دما و رطوبت با استفاده از سنسور درجه یک SHT SENSIRION صورت خواهد گرفت و فرایند تامین دما و رطوبت کاملا دقیق و بر اساس منطق فازی صورت خواهد گرفت. استفاده از سنسور محیطی ، پمپ آب و پد سلولزی ، نمایش دما و رطوبت و تعداد روزهای جوجه کشی، برخورداری از منطق فازی از ویژگی های ایزی باتور های ۳ و ۴ می باشد.

 

د – ایزی باتور ۴

این دستگاه جوجه کشی دقیقا همان امکانات و قابلیت هایی را دارد که ایزی باتور ۳ از آنها برخوردار است. تنها تفاوت به ظرفیت و قابلیت ستر و هچر این دستگاه مربوط می شود. ایزی باتور ۴ گنجایش ۸۰ تخم نطفه دار مرغ را دارد و با قابلیت ستر و هچر همزمان امکان جوجه کشی بدون وقفه فراهم خواهد شد و فرد پرورش دهنده به صورت پیوسته می تواند تخم های نطفه دار جدید به دست آمده را در داخل دستگاه قرار دهد.

 

هـ – ایزی باتور ۵

ایزی باتور ۵ ارزان ترین و ساده ترین دستگاه جوجه کشی خانگی ساخت کارخانه EIG است که ظرفیت ۱۲ تخم نطفه دار مرغ را دارد و چرخش تخم ها در این دستگاه به صورت ۳۶۰ است، ایزی باتور ۵ و ۶ بیشتر برای جوجه کشی از پرنده های زینتی مانند طوطی سانان کاربرد دارد، بنابراین ظرفیت این دستگاه ها آن چنان مورد توجه خریدار نخواهد بود. سنجش دما و رطوبت تمامی دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی و خود ایزی باتور ۵ با استفاده از سنسور SHT ساخت کمپانی SENSIRION سوئیس است و از دقت بالایی برخوردار است. همچنین تامین دما و رطوبت در ایزی باتور ۵ کاملا هوشمند و بر اساس منطق فازی و دما و رطوبت محیط صورت خواهد گرفت.

 

و – ایزی باتور ۶

ایزی باتور ۶ نیز ظرفیت ۱۲ تخم مرغ را دارد و با قابلیت های چرخش ۳۶۰ درجه ، تامین دما و رطوبت هوشمند و کاملا دقیق خود به عنوان بهترین دستگاه جوجه کشی ایرانی برای جوجه کشی از پرنده های زینتی معرفی شده است. سنسور اصلی SHT ، سنسور محیطی، نمایش دقیق دما و رطوبت و تعداد روز های جوجه کشی، تامین رطوبت با پمپ آب و پد سلولزی، بدنه کاملا ABS و محکم از ویژگی های این ماشین جوجه کشی خانگی است.

 

 

دستگاه های جوجه کشی صنعتی EIG

اگر کاربر قصد راه اندازی یک سالن پرورش کوچک، متوسط یا بزرگ را داشته باشد و هدف او از جوجه کشی کسب درآمد باشد، دستگاه های جوجه کشی صنعتی مناسب ترین گزینه خواهد بود. این دستگاه ها تماما در یک شکل و شمایل ساخته شده اند و تمامی قطعات به کار رفته در دستگاه ها مشابه به یکدیگر هستند. تنها تفاوت به ظرفیت آنها مربوط می شود. دستگاه های جوجه کشی صنعتی در ظرفیت های ۱۲۶ تایی، ۱۶۸ تایی، ۲۵۲ تایی، ۳۳۶ تایی، ۵۰۴ تایی، ۶۷۲ تایی، ۱۰۰۸ تایی و ۲۰۱۶ تایی تولید و عرضه می شوند و در صورت نیاز به ظرفیت بالاتر باید سفارش ساخت دستگاهای اختصاصی داد. از جمله مهم ترین ویژگی های دستگاه های جوجه کشی صنعتی EIG می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

الف – قابلیت ستر و هچر همزمان؛

شاید مفهوم ستر و هچر همزمان برای شما جای سوال داشته باشد، اگر تجربه جوجه کشی از پرنده های مختلف را داشته باشید، با مفاهیم ستر و هچر آشنا خواهید بود که دوره جوجه کشی به دو دوره ستر و هچر تقسیم بندی می شود در دوره ستر دما و رطوبت خاصی باید اعمال شود و تخم ها باید دائما در حال چرخش باشند، اما در دوره هچر باید چرخش تخم ها را متوقف نمود و دما و رطوبت را برای این دوره تنظیم نمود، دوره هچر معمولا سه روز آخر جوجه کشی را شامل خواهد شد. تمامی دستگاه های جوجه کشی صنعتی از این قابلیت برخوردار هستند.

 

ب – بدنه کاملا محکم و هایژنیک؛

در ساخت دستگاه های جوجه کشی صنعتی از صفحات PVC یکپارچه و فشرده ، شاسی ها و چارچوب های آلومینیومی ، کرنر های پلی آمیدی ، راک های تماما آلومینیومی آنادایز شده و رزین های هوابند استفاده شده که عملا امکان تبادل دما و رطوبت داخل دستگاه با محیط بیرون از بین خواهد رفت. هم چنین این مواد کاملا آنتی باکتریال و ضد زنگ هستند که دوام و طول عمر بالای دستگاه را شامل خواهد شد.

 

ج – بهره مندی از سه سنسور همزمان؛

دستگاه های جوجه کشی صنعتی ساخت کمپانی EIG اولین دستگاه هایی هستند که به صورت همزمان از سه سنسور پشتیبانی می کنند و سنسور چهارم نیز در صورت سفارش مشتری فعال خواهد شد. سنسور اصلی این دستگاه ها همان سنسور معروف SHT است که ساخت کمپانی SENSIRION سوئیس است. سنسور دوم تعبیه شده در دستگاه LM35 نام دارد و تنها زمانی شروع به کار خواهد کرد که در روند کار سنسور SHT اختلال ایجاد شود. سنسور سوم نیز از جنس LM35 است و جهت سنجش دمای محیط، بر روی دستگاه نصب شده است. سنسور چهارم نیز برای سنجش دی اکسید کربن داخل دستگاه کاربرد دارد و بنا به سفارش خریدار و با هزینه جداگانه فعال خواهد شد.

 

د – قابلیت اتصال به سیستم کنترل از راه دور؛

اگر کاربری نتواند دائم در کنار دستگاه باشد تا روند جوجه کشی را کنترل کند، می تواند دستگاه خود را به سیستم کنترل از راه دور مجهز کند و وضعیت جوجه کشی را به صورت لحظه ای بر روی گوشی همراه مشاهده کند و دستورات لازم را به آن ابلاغ کند.

 

هـ – امکان جوجه کشی از تمامی پرنده ها بدون نیاز به تعویض شانه؛

تمامی دستگاه های صنعتی این کارخانه از شانه های همه کاره از جنس ABS برخوردار هستند که بدون نیاز به تعویض شانه و تنها با جا به جا کردن فاصله تیغه ها می توان از تخم نطفه دار پرنده مورد نظر خود جوجه کشی کرد. در صورتی که سایر تولید کننده ها هنوز از شانه های مخصوص و یا حفره ای استفاده می کنند که جوجه کشی را برای کاربر مشکل می کند.

 

دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی کمپانی EIG دارای ویژگی ها و خصوصیات زیادی می باشند که تنها بخشی از آنها در این مقاله توضیح داده شد، شما با مراجعه به وب سایت رسمی این کارخانه به آدرس EIG-SHOP.COM می توانید به لیست کامل محصولات همراه با توضیحات، تصاویر و ویدیو های مربوطه دست پیدا کنید.

دسته بندی:
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
5/5 - (1 امتیاز)
alieza
نویسنده: alieza
نویسنده: alieza
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.
محسن
نوشته شده در: ۱۳ مهر, ۱۳۹۸

من از این سایت خرید کردم ، محصولات خوبی دارن ولی ی مشکلی هست که البته بر من پیش نیومد ولی شنیدم که تاخیر دارن یکمی تو ارسال ، من ایزی باتور ۶ رو گرفتم برای طوطی ی اشکالات ریزی داره ولی در کل راضیم ازش

petpors
نوشته شده در: ۱۴ مهر, ۱۳۹۸

محسن جان
ممنونیم که نظرتون رو با ما و کاربران دیگه درمیون گذاشتید.