کتاب تربیت عروس هلندی
از کجا بفهمیم عروس هلندی ما رو دوست داره؟

از کجا بفهمیم که عروس هلندی ما رو دوست داره؟

عروس هلندیها فقط پرنده‌های خوشگل و خوش صدایی نیستن، بلکه موجوداتی مهربون و اجتماعی هم هستن که به روش‌های مختلف، عشق و محبتشون رو به ما که صاحبشون هستیم نشون می‌دن.

ولی چقدر حیف که ندونین چطور این کار رو انجام می‌دن. اینطوری خب دیگه نمی‌تونید جوابشون رو بدین، نه؟

چی؟ از کجا بفهمیم که عروس هلندی ما رو دوست داره؟ خیالت راحت ما این راهو بلدیم و امروز قراره ۶ نشانه ابراز علاقه عروس هلندی‌ها به صاحبشون رو بهتون یاد بدیم.

آیا عروس هلندی ما رو دوست داره؟

عروس هلندی‌ها با اینکه پرندهای کوچیکی به حساب میان ولی شخصیت به شدت پیچیده و بزرگی دارن. این طوطیهای سخنگو نه تنها صاحبشون رو میشناسن، بلکه بهش علاقه هم دارن و این علاقه رو هم ابراز میکنن ولی نه با حرف زدن بلکه از راه و روشی که خودشون بلدن.

پس اگه دوست دارین احساس عروس هلندی به صاحبش رو بفهمین، در ادامه قراره ۶ نشانه ابراز علاقه یا همون I love you گفتنشون رو به نقل از وبسایت hepper بهتون آموزش میدیم.

۱.نوازشتون می‌کنه!

تاحالا عروس هلندیتون با نوکش شما رو نوازش کرده؟ اگر جوابتون بله است که حسابی خوش به حالتون!

وقتی کوکاتیل با نوکش به دست یا صورت شما یه ضربه آروم میزنه، یعنی: “دوستت دارم و بهت حسابی اعتماد دارم!” و یه جورایی مثل همون ناز کردن خودمون میمونه.

گاهی ممکنه وقتی این کارو میکنه و شما نگاهش میکنین سرش رو براتون بیاره پایین و نوازش بخواد. اگر این کارو کرد دست رد به سینهاش نزنید و یه ماساژ درست و حسابی مهمونش کنید.

۲. براتون آواز می‌خونه!

اگر دیدین عروس هلندی وقتی شما رو می‌بینه می‌زنه زیر آواز، خب این به زبون پرنده‌ای یعنی عاشقتم!

پرنده‌ها توی طبیعت برای جلب توجه جفتشون، آواز می‌خونن. این کار یعنی عروس هلندی دوست داره توجه ما رو جلب کنه و باهامون ارتباط برقرار کنه.

ممکنه موقع آواز خوندن عروس هلندی ببینین که سعی داره بهتون نزدیک بشه و آروم نوکش رو با شما تماس بده که خیلی کار بامزه و کیوتیه و اگر انجامش می‌ده خوش به حالتون!

یه نکته جالب، دیدین طوطیها به تقلید صدای زنگ تلفن یا زنگ در علاقه خاصی دارن؟ علتش اینه که میدونن ما به این صدا واکنش نشون میدیم، مثلاً سریع میگیم الو یا کیه و برای همین وقتی دوست دارن بهشون توجه کنیم یا باهاشون حرف بزنیم میان و این صداها رو تقلید میکنن.

۳. بهتون غذا می‌ده!

یه رفتار عشقولانهای که عروس هلندیها تو طبیعت انجام میدن و ممکنه با شما هم انجامش بدن، تقسیم کردن غذاس.

پرندهها توی طبیعت این عمل عشقولانه ولی شاید کمی چندشآور رو برای بچه‌هاشون و گاهی جفتشون انجام میدن؛ یعنی غذایی که خوردن ولی توی چینه دونشون مونده رو بالا میارن و با نوکشون میذارن توی دهن بچهها یا مامان بچهها!

البته این رفتار توی بعضی از طوطی‌های دیگه مثل مرغ عشق خیلی بیشتر دیده میشه ولی ممکنه بعضی از عروس هلندی‌ها هم این کار رو انجام بدن.

پس اگر دیدین داره از دهنش ارزن آغشته به بزاق درمیاره و بهتون تعارف می‌کنه، جای ای و اوی کردن، با دستتون از دهنش بگیرین و ازش تشکر کنین چون تو ذهن عروس هلندیتون داره کلی براتون مایه می‌ذاره و ازتون مراقبت می‌کنه!

۴. به حرفتون گوش میده

شاید تو طبیعت عروس هلندی نباشه که از کسی دستور بگیره چون میشناسینشون دیگه، ماشالا پرندههای تخسی هستن!

فقط عروس هلندیای گوش به حرف صاحبش میده که بهش اعتماد کامل داره و مهمتر از اون، دوستش داره! محال ممکنه این پرنده تخس از شما بدش بیاد و به حرفتون گوش بده!

البته یه پت پرسی حرفهای میدونه که اولین کاری که باید بعد از خرید عروس هلندی بکنه جلب اعتماد، دستی کردن و دوست شدن با عروس هلندیه (مطلب مرتبط: طرز رفتار با عروس هلندی تازه خریداری شده) و قدم بعدی که مهمتر هم هست، تربیت عروس هلندی برای انجام شیرین کاریهای مختلف و گوش به حرف دادن.

اگر هم بلد نیستید این کارو انجام بدین باید بگیم:

خب نبایدم بلد باشید! مگه کسی گیتار زدن رو قبل وقت گذاشتن و یاد گرفتن این مهارت ، بلد بوده؟ تربیت و دستی کردن عروس هلندی هم همینه ولی نگرانش نباشید چون با یه هزینه ناچیز میتونین کتاب تربیت عروس هلندی پت پرس رو بگیرین، بخونید و از ۰ تا ۱۰۰ این مهارت رو یاد بگیرین.

ایبوک جامع آموزش، نگهداری و دستی کردن عروس هلندی

یه کتاب جامع درباره آموزش و نگهدای عروس هلندی در خانه که با داشتنش میتونی هروقت به سوال یا مشکلی برخورد کردی بهش مراجعه کنی و جواب سوالت رو بگیری و در آخر هم به بهترین شکل از این پرنده جذاب و باهوش، نگهداری کنی.

این ایبوک رو بخون، هرچی گفتیم عمل کن و ببین عروس هلندی ات چطوری از داشتن صاحبی مثل تو به خودش افتخار میکنه😄

خرید کتاب
۱۱۵,۰۰۰ تومان
کتاب راهنمای جامع نگهداری و آموزش عروس هلندی در خانه
فهمیدن احساس عروس هلندی به صاحبش از روی نوازش
یکی از روش‌های ابراز علاقه یه عروس هلندی به صاحبش، اجازه دادن به اون برای نوازششه

۵. دوست داره نوازشش کنین

این مورد، متداولترین راه ابراز عشق عروس هلندی هاست و حتماً باهاش آشنا هستین. وقتی طوطی درخواست نوازش میکنه، سرش رو میاره پایین و اجازه میده براش بخارونید و اگر موقعی که دارید سرشو براش ناز میکنید بی‌حرکت میشینه و چشماش رو میبنده یعنی:

آفرین شما دارین درست عروس هلندیتون رو نوازش میکنید و این کاپ قهرمانی سر خارونی عروس هلندی تقدیم به شما!

۶. از شما محافظت میکنه

عروس هلندیها به شدت روی قلمروی خودشون حساسن پس اگه دفعه بعد دوستتون ازتون پرسید از کجا بفهمیم عروس هلندی ما رو دوست داره؟ بهش بگین اگه عروس هلندیت وقتی غریبهای میاد خونتون اونو گاز گرفت و اومد نزدیک شما این یعنی اون داره از شما مثل جفت خودش محافظت میکنه.

چکار کنیم که عروس هلندی ما رو بیشتر دوست داشته باشه
احترام به حریم شخصی یه عروس هلندی تاثیر مستفیمی تو نحوه رفتارش با شما داره!

چه کار کنیم عروس هلندی بیشتر ما رو دوست داشته باشه؟

اگه فکر میکنین عروس هلندیتون زیاد بهتون محل نمیذاره و دوستتون نداره، کارهای زیر رو انجام بدین تا متوجه بشین:

  1. به حریم شخصیش احترام بذارین و به زور بهش نزدیک نشین
  2. درست دستیش کنین و در اولین قدم اعتمادش رو به دست بیارین (چگونه عروس هلندی را دستی کنیم)
  3. درست تربیتش کن و بهش شیرین کاری یاد بده تا بهت احساس نزدیکی کنه
  4. موقع آموزش دادن بهش حسابی تشویقی‌های خوشمزه و جذاب بهش بده
  5. باهاش حسابی وقت بگذرون و بازی‌های جذاب انجام بده
  6. به زور مجبور به انجام هیچ کاری نکنش
  7. یه قفس خیلی خوب و مجهز براش فراهم کن
  8. حواست به برنامه غذایی و سلامتی‌اش باشه
  9. زبان بدنش رو یاد بگیر تا حس و حال و منظورش رو بفهمی
  10. وقتی می‌خواین باهاش ارتباط برقرار کنین مود اون لحظه پرنده رو در نظر بگیر

جمع‌بندی

با خوندن این مقاله دفعه بعد که کسی بهتون گفت از کجا بفهمیم که عروس هلندی ما رو دوست داره شما یه کلی دلیل و مدرک برای اثبات ابراز علاقه عروس هلندیها به صاحبش دارین.

تیم پت پرس هم مثل همیشه هوای شما و عروس هلندی کوچولوتون رو داره😊

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
امتیاز خود را ثبت کنید:
نویسنده: آرمان بزرگی
نویسنده: آرمان بزرگی
آرمان هستم، عاشق علم و گیم و انیمه و حیوانات هستم و دوست دارم ساعت‌ها درموردشون با مردم صحبت کنم، به همین دلیل به تولید محتوا روی آوردم.
شاید این مطالبم برات جالب باشن
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.