نصب اپلیکیشن
آموزش دستشویی سگ در آپارتمان

6 نکته ضروری برای آموزش دستشویی سگ در آپارتمان!

آموزش دستشویی سگ در آپارتمان از اون آموزشهای ضروریه که هر صاحب سگی به محضی که توله سگش رو به خونه آورد باید شروعش کنه.

خیلی از صاحبان سگ تو آپارتمان زندگی میکنن و سگشون به محل مناسبی خارج از خونه برای دستشویی کردن دسترسی نداره، در  این مواقع میتونین یه بخشی از داخل خونه رو به این کار اختصاص بدین و سگتون رو برای دستشویی کردن در اون نفطه تربیت کنین!

چطوری؟

خیالت راحت ما این راهو بلدیم و امروز قراره تو این مقاله نکات مهم تربیت سگ برای دستشویی در آپارتمان رو بهتون آموزش بدیم تا سریعتر از قبل بتونین سگتون رو برای دستشویی در خونه تربیت کنین.

آموزش دستشویی توله سگ در آپارتمان

روش آموزش دستشویی سگ در خانه یا هر جای دیگه مثل همه و تنها تفاوتشون تو محلیه که انتخاب میکنین. ما تو مقاله تربیت سگ برای دستشویی به طور مفصل و قدم به قدم آموزش اینکارو توضیح دادیم که میتونین بهش مراجعه کنین.

تو این مقاله قراره یه سری نکات رو بهتون آموزش بدیم تا از بروز یه سری اشتباهات رایج که بقیه انجام میدن جلوگیری کنین تا سریعتر به هدفی که میخواین برسین.

انتخاب جای مناسب دستشویی سگ

نکته ۱: جای مناسب رو انتخاب کنین

اولین آموزشی که باید به سگتون یاد بدین، انتخاب جای مناسب برای دستشویی کردنشونه.

از کجا بفهمین جایی که انتخاب کردین مناسبه؟ یه جای خوب یه سری ویژگیها داره که در ادامه بهتون توضیح میدیم:

  • دسترسی بهش آسون باشه: جایی رو که انتخاب میکنین باید به صورتی باشه که سگتون هر وقت نیاز به دست به آب پیدا کرد سریع بهش دسترسی داشته باشه
  • شلوغ پلوغ نباشه: راهروها گزینه مناسبی نیستن چون سگا دوست دارن تو خلوت و در آرامش کارشون رو انجام بدن
  • نزدیک آب و غذا نباشه: فکر کنم واضحه که چرا و نیازی به توضیح نداره! 😊

راستی یه مقاله در مورد نگهداری سگ در آپارتمان داریم که خوندنش برای شمایی که قصد دارین سگتون رو تو آپارتمان بزرگ کنین ضروریه.

آموزش توالت سگ در آپارتمان

نکته ۲: براشون توالت بگیرین!

برای آموزش دستشویی سگ در آپارتمان نیاز به توالت سگ دارین. یکی از بهترین گزینههای موجود برای دستشویی سگتون استفاده از پد دستشوییه!

پد دستشویی، ادرار و مدفوع رو به خودش جذب میکنه و یه وسیله ارزون و یه بار مصرف برای دستشویی سگ تو خونه به حساب میاد.

بعضی از پد‌ها بویی از خودشون منتشر می‌کنن که سگ رو به دستشویی تو اون محل تشویق می‌کنن.

نکته ۳: سگتون رو محدود کنین

برای آموزش دستشویی به سگ در آپارتمان لازمه اونا رو تو خونه محدود کنین و نظارت کامل روشون داشته باشین تا زمانی که دستشوییشون گرفت، بتونین سریع اونا رو به جای مخصوصشون ببرین. برای اینکار میتونین از قلاده، پارک و باکس استفاده کنین.

استفاده از باکس سگ برای کسایی که حوصله و زمان کافی برای نظارت روی سگشون ندارن، مناسب‌تره؛ چون سگا تمام تلاششون رو میکنن تا تو باکسشون دستشویی نکنن.

به عنوان قانون کلی هر سگ به اندازه یک ماه رشد میتونه ۱ ساعت ادرار خودش رو نگه داره به این معنی که توله سگ ۸ هفتهای ۲ ساعت و توله سگ ۱۲ هفته، ۳ ساعت ادرارش رو میتونه تو باکس سگ نگه داره!

منبع: AKC

دوره تربیت سگ برای دستشویی

نکته ۴: هوشمند عمل کنین!

برای اینکه سگتون رو تشویق به دستشویی تو جای درستش کنین از تشویقی استفاده کنین. با گذاشتن چند تکه غذای خوشمزه روی جای دستشوییشون میتونین اونا رو به سمت جای دستشوییشون بکشونین.

اگه سگتون بی رغبت بود که روی پد یا توالتش دستشویی کنه میتونین پد رو با یکمی از ادرارشون آغشته کنین، اینجوری فکر میکنن قبلاً اینجا دستشویی کردن و دوباره همونجا رو انتخاب میکنن.
برای آموزش سگتون رو تنبیه نکنین
تنبیه سگ می‌تونه باعث بشه سگتون اصلا جلوی شما دستشویی نکنه و اینکارو بد بدونه.

نکته ۵: تنبیه نکنین!

سگها متوجه کار اشتباهشون نمیشن پس اگه دیدن سگتون جای اشتباهی دستشویی کرده تنبیه‌شون نکنین، چون اینکار باعث میشه فکر کنن دستشویی کردن کار اشتباهیه و دفعه بعد سعی میکنن وقتی شما نیستین کارشون رو انجام بدن!

چکار کنیم؟ به جای تنبیه، بلند بهشون نه بگین و سریع اونا رو بلند کنین و جای درست ببرین (تهدید رو به فرصت تبدیل کنین).

اگه هم کار از کار گذشته بود خونسرد باشین و تنها سعی کنین محل دستشوییشون رو جوری پاک کنین تا بویی نده تا دوباره تحریک نشن همونجا دستشویی کنن (می‌تونین از سرکه برای رفع بوش استفاده کنین).

نکته ۶: براشون برنامه بسازین!

توله سگتون رو در بازههای زمانی مشخص به محل دستشوییش ببرین.

زمانهایی که باید توله سگ رو به دستشویی برد:

  • اول صبح بعد از بیدار شدن
  • ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از هر وعده غذایی
  • شبها قبل از خواب

تربیت سگ کار راحتی نیست و اصول و قواعد خودشو داره به خصوص اگه تازه شروع به انجام اینکار کرده باشین، از طرفی خوندن کی بود مانند دیدن! خیلی از نکات و آموزش‌ها طی نوشتن به درستی به خوانند منتقل نمیشه به همین دلیل دیدن ویدیو آموزش خیلی می‌تونه تاثیر بهتری روی یادگیری و آموزش شما بذاره!

آموزش کامل تربیت سگ، با همراهی مربی

مفتخریم به شما اعلام کنیم امکان تربیت کردن سگت به بهترین و ساده ترین روش و صرف کمترین هزینه رو فراهم کردیم تا تو هم بتونی از داشتن سگی خوش رفتار و حرف گوش کن لذت ببری.

تنها شرطش داشتن انگیزه کافی و کمی زمانه.

دوره آفلاین تربیت سگ رویایی پت پرس با ویدیوهای آموزشی کامل و پشتیبانی مادام العمر و  همراهی کامل مربی، در دسترس توست!

دوره تربیت سگ رویایی پت پرس (پکیج کامل تربیت سگ سال 1403)

اگه تمام این کارها رو کردین و هنوز سگتون توی دستشویی کردنش خطا می‌زنه، حتما یه سری به مقاله جلوگیری از ادرار سگ در خانه رو بخونین.

جمع‌بندی

آموزش دستشویی به سگ در آپارتمان کار غیر ممکنی نیست و نیاز به صبر و حوصله داره، با دونستن قواعد و رعایت نکاتی که تو این مقاله بهتون یاد دادیم خیلی سریع میتونین جای دستشویی سگتون رو بهش آموزش بدین.

تیم پت پرس هم مثل همیشه هوای شما و هاپوی کوچولوتون رو داره 😊

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
امتیاز خود را ثبت کنید:
آرمان بزرگی
نویسنده: آرمان بزرگی
نویسنده: آرمان بزرگی
آرمان هستم، عاشق علم و گیم و انیمه و حیوانات هستم و دوست دارم ساعت‌ها درموردشون با مردم صحبت کنم، به همین دلیل به تولید محتوا روی آوردم.
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.