نصب اپلیکیشن
وحشی ترین و خطرناک ترین سگ دنیا

خطرناک‌ترین سگ های دنیا را بشناسید!

خطرناک‌ترین سگ های دنیا کدوم سگ‌هان؟ سگ‌ها بهترین دوست آدمن. ولی نباید یادمون بره که این حیوونا از نسل گرگ هستن. سگ اهلی می‌شه اما باز هم یک حیوونه با غرایز خاص خودش. بعلاوه خیلی از این حیوونا رو عمدا طوری تربیت می‌کنن که کمی از خوی خشن خودشون رو حفظ کنن (مثلاً برای شکار یا نگهبانی). پس عجیب نیست که سگ‌ها هر سال ۴ میلیون نفر رو گاز می‌گیرن.

وحشی‌ترین سگ دنیا سگیه که هم جثه و قدرت و هم خشونت کافی رو داشته باشه. بزرگ‌ترین سگ دنیا یا وحشی‌ترین نژاد سگ هم اگه نتونن یا نخوان به ما صدمه بزنن برامون خطری ندارن. مثلا شیواوای نیم وجبی خیلی خشن و روی قلمرو خودش فوق‌العاده حساسه، ولی معمولا وزنش بیشتر از ۵-۴ کیلو نیست.

خیالت راحت، ما این راهو بلدیم و قراره توی این مطلب خطرناک ترین سگ دنیا یا وحشی ترین سگ دنیا رو بهت معرفی کنیم!

خطرناک‌ترین سگ جهان کدوم سگ‌هان؟

خب، این شما و این هم معرفی خطرناک‌ترین سگ‌های دنیا به ترتیب، بر اساس آمار ۱۳ ساله تو آمریکا. آماری که اینجا استفاده شده مربوط به سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ هست. مطالبی که در ادامه می‌خونید به نقل از سایت a-z-animals هستن:

۱۰- مالاموت آلاسکا رتبه دهم خطرناک‌ترین سگ دنیا

سگ مالاموت شباهت عجیبی به هاسکی سیبری داره ولی بزرگ‌تر، قوی‌تر و وحشی‌تر از هاسکیه (وزن تقریبا ۴۰ کیلو و قد حدود ۶۵ سانت). توی دوره ۱۳ ساله ما این سگ‌ها فقط ۴ تا آدم رو کشتن، اما به خاطر قدرت زیاد، فک قوی و میل به حمله توی فهرست خطرناک‌ترین سگ دنیا قرار می‌گیرن.

۹- دوبرمن پینچر

اسم “پینشر” از یک کلمه آلمانی به معنی حمله و گاز گرفتن طعمه گرفته شده. سگ دوبرمن هم نسل اندر نسل با هدف خشن بودن پرورش داده شده و با ۶۰ تا ۹۰ سانت قد و بالای ۳۵ کیلو وزن، از بهترین و خطرناک‌ترین سگ‌های دنیا برای نگهبانی هست (لیست سگ‌های مناسب برای نگهبانی یا گارد رو تو این مطلب براتون آوردیم: بهترین سگ نگهبان).

تو دوره ۱۳ ساله، دوبرمن پینچرها فقط عامل مرگ ۶ نفر بودن (و البته زخمی شدن تعداد خیلی بیشتری از آدما)، ولی خیلی راحت می‌تونن صدمات شدیدی به ما وارد کنن.

خطرناک ترین سگ های دنیا: سگ دوبرمن

۸- عجیب اما واقعی؛ سگ باکسر یکی از خطرناک‌ترین سگ‌های جهان

شاید قیافه باکسرها خنده‌دار باشه ولی خیلی قوی هستن و از غریبه‌ها هم خوش‌شون نمیاد. اگه یک نفر که حیوون بهش اعتماد نداره، نزدیک صاحبش کاری انجام بده که به نظر سگ باکسر تهدید کننده بیاد، ممکنه برای دفاع از صاحبش به طرف حمله کنه.

باکسرها فقط ۷ نفر رو کشتن اما عده خیلی زیادی رو هم بدجوری گاز گرفتن.

۷- لابرادور رتریور

لابرادور رتریور شکاریه و برای کمک به انسان‌ها پرورش داده شده. جثه‌اش نسبتا بزرگه (وزن تا ۳۵ کیلو یا بیشتر و قد تقریبا ۶۰ سانت). لابرادورها به عنوان سگ‌هایی خانواده دوست معروفن و به درد نگهبانی هم نمی‌خورن چون در کل به آدما اعتماد دارن.

پس چطوریه که عامل ۱.۲ درصد از حملات مرگبار سگ‌ها به انسان بودن؟ معمولا این اتفاق زمانی میفته که حیوون می‌خواد از قلمرو یا حتی غذای خودش دفاع کنه، یا زمانی که صاحبش می‌خواد تربیتش کنه ولی حیوون احساس خطر می‌کنه و مجبور به حمله می‌شه. خلاصه لابرادورها خیلی حالت تهاجمی ندارن، ولی اگه پاش بیفته می‌تونن آدما رو هم بکشن.
اگه خسته شدین و حال خوندن ادامه مقاله رو ندارین، می‌تونین ویدیوی زیر رو ببینین و با نژادهای خطرناک سگ در دنیا آشنا بشین.

برای این که بتونین شناخت کامل‌تری نسبت به انواع نژادهای سگ و ویژگی‌هاشون داشته باشین، می‌تونین از کتاب راهنمای کامل انتخاب نژاد سگ پت پرس کمک بگیرین.

کتاب الکترونیکی راهنمای کامل انتخاب سگ

برای من با علایق، سبک زندگی و شرایط محیط اطرافم چه نژادی از بقیه بهتر و سازگارتره؟ این کتاب به این سوال پاسخ میده.

یه تست داره، میزنی و میرسی به بهترین نژادی که برات خوبه و با راهنمایی های بعدی کتاب درباره جنسیت و اسم سگ تصمیم میگیری.

خرید کتاب
۱۱۲,۰۰۰ تومان
راهنمای کامل و تست انتخاب نژاد سگ مناسب من

۶- سیبرین هاسکی؛ رتبه ۶ وحشی ترین نژادهای سگ جهان

وزن هاسکی‌ها بیشتر از ۳۰ کیلو نیست اما نسبت به جثه‌شون قدرت زیادی دارن. غریزه شکار هم توی سگ هاسکی خیلی قویه و ممکنه به بیشتر حیوونایی که از خودشون کوچیک‌ترن، از جمله آدم، به چشم طعمه نگاه کنن.

البته هاسکی‌های تربیت شده بیشتر اوقات رفتار دوستانه‌ای دارن، ولی اگه سر به سرشون بذاریم احتمال زیادی هست که بهمون حمله کنن، حتی اونایی که قبلا هیچ سابقه پرخاشگری نداشتن (دلایل پرخاشگر شدن سگ رو اینجا بخونید: پرخاشگری سگ). این نژاد عامل ۳ درصد از حمله‌های مرگبار بوده.

۵- بول ماستیف

حمله سگ بولماستیف به آدم نسبتا کم اتفاق میفته، اما به اندازه کافی بزرگ هستن که اگه حمله کنن آسیب شدیدی بهمون می‌زنن (وزن تا ۶۰ کیلو و قد تا ۶۸ سانت یا بیشتر).

این نژاد فقط عامل مرگ ۱۴ نفر بوده (۲.۳ درصد) ولی با توجه به این که تو آمریکا نژاد نسبتا کمیابیه، همین آمار پایین هم نشونه خطرناک بودن‌شه

وحشی ترین سگ دنیا: بولماستیف

۴- بولداگ آمریکایی

بولداگ آمریکایی برخلاف سگ بولداگ انگلیسی نژاد گردن کلفتی هستن. قدشون حدود ۷۵ سانته و وزن‌شون تا بالای ۴۵ کیلو می‌رسه و طی ۱۳ سال ۱۵ نفرو کشتن (حدود ۵.۳ درصد).

۳- ژرمن شپرد رتبه سوم خطرناک‌ترین سگ دنیا

چرا پلیس و ارتش از ژرمن شپرد استفاده می‌کنن؟ چون قوی، باهوش و خطرناکه و اگه لازم باشه می‌تونه حریف هر آدمی بشه. متوسط وزن این سگ‌ها حدود ۴۰ کیلو و قدشون بیشتر از ۶۰ سانته.

غریزه تهاجمی و دفاع از قلمرو تو این نژاد خیلی قویه و عامل مرگ ۲۰ نفر بودن (حدود ۵ درصد از کل)، ولی خوشبختانه می‌تونیم کاملا بهشون آموزش بدیم و رفتارشونو کنترل کنیم. برای آشنایی با باهوش‌ترین نژاد سگ کلیک کنین.

وحشی ترین سگ جهان. ژرمن شپرد

۲- روتوایلر

قبل از این که نژاد شماره یک‌مون شناخته و معروف بشه، بیشتر مردم روتوایلر رو وحشی‌ترین سگ دنیا می‌دونستن. این سگ‌ها می‌تونن تا ۶۰ الی ۶۵ سانت قد و تا بالای ۵۵ کیلو وزن داشته باشن و قدرت فک‌شون هم خیلی زیاده.

روتوایلرها ۴۵ تا آدم رو کشتن، یعنی ۱۰ درصد از کل مرگ‌ها.

۱- پیت‌بول؛ خطرناک‌ترین سگ دنیا

قطعا خطرناک‌ترین سگ دنیا پیت‌بول هست که قرن‌ها به عنوان سگ شکاری و جنگی پرورشش دادن.

تو دوره ۱۳ ساله، حمله وحشی‌ترین سگ دنیا به انسان باعث مرگ ۲۸۴ نفر شده، یعنی تقریبا دو سوم از کل موارد حمله مرگبار همه سگ‌ها به آدما. جالب‌تر اینه که جمعیت پیت‌بول‌ها فقط ۶ درصد از کل سگ‌های آمریکاست.

هیکل نسبتا درشت (وزن تا ۳۵ کیلو یا بیشتر)، آرواره‌های قوی و مهم‌تر از همه غریزه حمله و کشتن، سگ پیت‌بول رو به خطرناک‌ترین سگ جهان تبدیل کرده. اگه این سگ‌ها بخوان حمله کنن آدم و حیوونای دیگه هیچ شانسی در برابرشون ندارن. اما بازم خیلی از مردم معتقدن که با آموزش صحیح می‌شه یک پیت‌بول ناز و دوست‌داشتنی تربیت کرد.

زندگی با خطرناک ترین سگ جهان. پیت بول

خلاصه اینکه…

در کل برخی از نژادهای سگ بیشتر از بقیه خطر دارن. ولی اگه روش نگهداری و پرورش سگ رو بلد باشیم و نذاریم بچه‌های کنجکاو یا حیوونای خونگی بهشون نزدیک بشن شاید زندگی با وحشی ترین و خطرناک‌ترین نژاد سگ دنیا هم هیچ‌وقت مشکلی برامون پیش نیاره. تربیت و آموزش رو خیلی جدی بگیرین!

 

دسته بندی:
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
امتیاز خود را ثبت کنید:
نهال سهیلی‌فر
نویسنده: نهال سهیلی‌فر
نویسنده: نهال سهیلی‌فر
من علاوه بر کار اصلی خودم، عاشق حیواناتم و یکی از آرزوهام اینه که یه روزی بتونم مراقبت از اونها رو به عنوان یکی از کارهای اصلیم انجام بدم. تا اون روز، سعی میکنم به سهم خودم از طریق ترجمه و تولید محتوا، اطلاعات خودم و بقیه رو درمورد حیوانات مختلف و نگهداری ازشون بالا ببرم!
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.
آرتا حسینی نثار
نوشته شده در: ۳۰ اردیبهشت, ۱۴۰۱

اول از همه خسته نباشید به کادر پت پرس به خاطر زحماتشون
بعد این که وقتی نژاد لابرادور رتریور رو توی لیست خطرناک ترین نژاد های سگ دیدم واقعا متعجب شدم و واقعا بگم دهنم باز مونده بود!

دکتر ملیکا حمزه
نوشته شده در: ۱۶ خرداد, ۱۴۰۱

سلام آرتای عزیز
لابرادور رتریور یکی از محبوب ترین نژادهاست ولی آمار گاز گرفتگی توسط این سگ در سال ۲۰۲۱ اونقدر زیاد بوده که جزو لیست سگ های پرخطر سال ۲۰۲۲ قرار گرفته! راستش برای خودمون هم عجیب بود این موضوع🙁