نصب اپلیکیشن
بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت گوش سگ چیه؟

4 تا از بهترین آنتی بیوتیک ها برای عفونت گوش سگ رو بشناسید!

وقتی اسم عفونت میاد یه سر قضیه به باکتریها و قارچها میرسه، حالا مؤثرترین راهکار بشر برای خلاص شدن از باکتریها چیه؟

درسته آنتی بیوتیکها! آنتی بیوتیکها مؤثرترین داروها برای درمان عفونتهای باکتریایی هستن و از اونجایی که یکی از مهم‌ترین دلایل عفونت گوش همین باکتریها هستن پس چرا که نه!

خیالت راحت ما این راهو بلدیم و امروز قراره تو این مطلب پت پرس بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت گوش سگ رو بهتون معرفی کنیم و بهتون یاد بدیم که چه دارویی برای عفونت گوش سگ خوب است!

نقش آنتی بیوتیک‌ها برای عفونت گوش سگ

آنتی بیوتیکها نفش کلیدی تو درمان عفونت گوش سگ بازی میکنن؛ همونطور که تو مطلب عفونت گوش سگ گفتیم، عامل اصلی عفونت، رشد باکتریها درون گوش هستش که ما میتونیم با استفاده از آنتی بیوتیک‌ها، رشدشون رو مهار کنیم و به سیستم ایمنی کمک کنیم تا با عفونت مبارزه کنه و کنترل گوش سگتون رو دوباره به دست بگیره.

زمانهایی وجود داره که چندین نوع باکتری باعث عفونت گوش میشه و دامپزشک مجبور میشه برای درمان هر کدومشون چند تا آنتی بیوتیک متفاوت تجویز کنه.

معرفی۴ تا بهترین آنتی بیوتیک‌ها برای درمان عفونت گوش سگ

آنتی بیوتیکهای مختلفی تو داروخونهها وجود داره که در ادامه قراره چند تا از بهترین اونا رو به نقل از وبسایت vetplayas بهتون معرفی کنیم.

نکته مهمی که باید حتماً بهش توجه داشته باشین، مشترک بودن بعضی از این داروها بین انسان و سگتونه؛ دلیل نمیشه که همون چیزی که دکتر برای ما انسانها تجویز میکنه دقیقاً برای سگتون هم صدق کنه! تمام داروهای مشترک بین انسان و حیوونا در تعداد دفعات و نوع مصرف و مقدار دوزشون با هم متفاوتن، پس صرفاً به اسم دارو بسنده نکنین و حتماً قبلش با دامپزشکتون در مورد دارو مشورت بگیرین.

بهترین آنتی بیوتیکهای رایج برای درمان عفونت گوش سگ:

  1. آموکسی سیلین-کلاوولانیک اسید : این آنتی بیوتیک اغلب برای عفونتهای متوسط ​​تا شدید گوش به صورت خوراکی یا تزریقی در سگ‌ها تجویز میشه و در برابر طیف وسیعی از باکتری‌ها مؤثره.
  2. انروفلوکساسین : انروفلوکساسین یک آنتی بیوتیک‌های فلوروکینولونه  که معمولاً برای درمان عفونت‌های باکتریایی گوش در سگها استفاده میشه. انروفلوکساسین در برابر انواع مختلف باکتری‌ها بسیار مؤثره و به دو صورت خوراکی و تزریقی وجود داره.
  3. جنتامایسین : جنتامایسین یک آنتی بیوتیک آمینوگلیکوزیده که اغلب برای درمان عفونتهای شدید یا مزمن گوش تجویز میشه. جنتامایسین در برابر باکتری‌های گرم منفی مؤثره و به صورت قطره یا پماد پیدا میشه.
  4. کلیندامایسین : کلیندامایسین یک آنتی بیوتیک لینکوزامیده که اثر عالی روی بعضی از باکتری‌ها داره و وقتی که بقیه آنتی بیوتیک‌ها توان حذف عفونت رو ندارن تجویز میشه. این آنتی بیوتیک  به صورت خوراکی و تزریقی وجود داره.
حتماً قبل از مصرف آنتی بیوتیکها پیش دامپزشک برین تا گوش سگتون رو به طور کامل تمیز کنه در غیر اینصورت آنتی بیوتیک اصلاً عمل نمیکنه و حتی ممکنه باعث رشد باکتریهای مقاوم به آنتی بیوتیک هم بشه.

اگه دوست دارین بیشتر در مورد آنتی بیوتیکها برای درمان عفونت اطلاعات به دست بیاری پیشنهاد میکنیم مطلب آنتی بیوتیک برای سگ رو حتماً مطالعه کنین.

چه آنتی بیوتیکی برای عفونت گوش سگ خوبه
قبل از مصرف هر دارویی روی سگتون حتما حتما با یه دامپزشک در مورد دوز اون دارو مشورت کنین!

سایر داروهای عفونت گوش سگ

قطره‌ها

دارو‌های ضد التهاب

پماد‌های ضد قارچ و انگل موضعی

شما می‌تونین از گوش سگتون عکس تهیه کنین و در مورد دارویی که باید برای سگتون بگیرین با تیم دامپزشکان پت پرس مشورت کنین؛ فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کنین تا مشکل سگتون برطرف بشه!
چیزی نگرانت کرده؟ همین الان باهامون درمیون بزار
دامپزشکان ما آفلاین هستند
پت پُرس با تمام تجربه و تخصصی که داره، همیشه و همه جا همراه تو و سگ دلبندته. دامپزشکان عمومی و متخصص پت پرس مشتاقانه منتظر پاسخگویی به سوالاتت هستن تا کمک کنن سگت در سلامتی کامل باشه.

درمان خانگی عفونت گوش سگ

عفونت گوش خود به خود درمان نمیشه به همین دلیل بهتره که همیشه پیش دامپزشک برین و توصیههای اون رو تو خونه انجام بدین.

کارهای زیر برای پیشگیری و درمان کمکی عفونت گوش در خانه مفیدن:

جمع‌بندی

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت گوش سگ چیزیه که دامپزشک برای سگتون تجویز میکنه! چون صرفاً یه آنتی بیوتیک خاص برای هر عفونت گوشی کارساز نیست و باید عامل عفونت با یه سری آزمایشات خاص مشخص بشه.

تیم پت پرس هم همیشه هوای شما و گوشای پشمالوی سگتون رو داره😊

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
امتیاز خود را ثبت کنید:
نویسنده: آرمان بزرگی
نویسنده: آرمان بزرگی
آرمان هستم، عاشق علم و گیم و انیمه و حیوانات هستم و دوست دارم ساعت‌ها درموردشون با مردم صحبت کنم، به همین دلیل به تولید محتوا روی آوردم.
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.