پت پرس
آشنایی با محصولات و انواع غذای سگ رویال کنین

آشنایی با محصولات و انواع غذای سگ رویال کنین

اگه سگ داشته باشید حتما با اسم برند غذای رویال کنین آشنا هستید. این برند فرانسوی یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده غذای حیوانات خانگیه و به خاطر کیفیت بالای غذا و تنوع زیاد محصولات، انتخاب اول خیلی از صاحبان پت در دنیا و ایرانه. ازونجایی که این برند در ایران هم طرفداران زیادی داره در این مطلب قصد داریم در مورد انواع محصولات و دسته‌بندی غذای سگ رویال کنین صحبت کنیم تا بتونید مناسب‌ترین غذا رو با توجه به شرایط سگتون انتخاب کنید. در ادامه با ما درپت پرس همراه باشید.

محصولات غذای سگ رویال کنین

دسته‌بندی محصولات و غذای سگ رویال کنین

رویال کنین در سال ۱۹۶۸ در شهری کوچک در فرانسه شروع به کار کرده و الان بیش از نیم قرنه که به تولید غذای سگ و گربه مشغوله. هدف اصلی این برند تهیه کامل‌ترین فرمولاسیون غذایی بر اساس نیازهای تغذیه‌ای سگ‌هاست. پشت بسته‌بندی محصولات رویال کنین توضیحات کاملی در مورد ترکیبات و مواد غذایی استفاده شده و همینطور مقدار مصرف روزانه بر اساس وزن و میزان فعالیت سگ نوشته شده تا هیچ ابهامی در مورد تغذیه سگتون نداشته باشید.

یکی از مزیت‌های مهم برند غذای رویال کنین که اونو یه سر و گردن بالاتر از بقیه برندهای غذای سگ قرار می‌ده توجه به جزئی‌ترین نیازهای تغذیه‌ای سگ‌ها و تولید محصولی جداگانه برای شرایط مختلف سگه که به صورت غذای خشک و غذای کنسروی و پوچ ارائه می‌شه. در مطلب همه چیز در مورد غذای سگ در مورد مزایا و معایب غذای خشک و کنسرو سگ و اینکه چه رژیمی برای سگ بهتره مفصل توضیح دادیم.

این مزیت اگرچه نقطه قوت این برند محسوب می‌شه اما اگه از تنوع اونا باخبر نباشید ممکنه باعث سردرگمی شما بشه. ولی اگه با دسته‌بندی محصولاتش آشنا باشید اتفاقا می‌تونید بهترین و مناسب‌ترین غذا رو برای سگتون انتخاب کنید. اینکه بتونید غذایی رو به سگتون بدید که اختصاصا برای شرایط خاص اون تهیه شده مزیت فوق‌العاده‌ایه که این برند در اختیار ما می‌گذاره.

ما در ادامه دسته‌بندی‌‍‌های کلی غذای سگ رویال کنین رو بهتون معرفی می‌کنیم تا موقع خرید اونا رو در نظر بگیرید.

غذای خشک خوردن سگ

۱. تنوع غذای رویال کنین براساس سن سگ

سگ‌ها در مراحل مختلف زندگی‌شون به مواد غذایی مختلفی نیاز دارن. توله‌های در حال رشد به رژیم غذایی مقوی و پروتئین و انرژی بیشتری نسبت به سگ بالغ نیاز دارن. خوشبختانه این برند فرانسوی به خوبی این نکته مهم رو در محصولاتش لحاظ کرده و غذای سگ رو با توجه به دوره‌های سنی و رشد مختلف سگ ارائه می‌کنه.

غذای سگ استارتر (starter) برای توله سگ ۱ تا ۲ ماه و سگ مادر

توله‌ها از یک ماهگی به بعد کم کم می‌تونن علاوه بر شیر، غذای سگ هم بخورن. فرمولاسیون غذای توله و سگ مادر کاملا مطابق با نیازهای تغذیه‌ای توله‌های زیر ۲ ماه تهیه شده و مواد مغذی لازم بدنشون رو تامین می‌کنه. این غذای مقوی همچتین در اواخر دوره بارداری سگ و دوره شیردهی هم بسیار مفیده و انرژی مورد نیاز سگ برای مراقبت از توله‌ها رو فراهم می‌کنه.

خرید غذای استارتر نژاد بزرگ

غذای سگ Junior مخصوص توله‌های ۲ تا ۱۲ ماه

توله‌ها با سرعتی باورنکردنی در حال رشد و بزرگ شدن هستن و در این دوره به انرژی، پروتئین و چربی و مواد مغذی زیادی نیاز دارن. تغذیه کافی در این دوران به سلامت و طول عمر سگتون در بزرگسالی کمک زیادی می‌کنه. محصولات اختصاصی رویال کنین برای توله سگ از سن ۲ ماهگی تا ۱۰-۱۲ ماهگی مناسبه و نیازهای تغذیه‌ای توله‌ها رو کاملا تامین می‌کنه. این محصولات برای سگ‌های کوچک، متوسط و بزرگ به صورت جداگانه وجود داره و در مورد بعضی نژادها حتی محصول اختصاصی غذای توله سگ اون نژاد خاص هم وجود داره.

خرید غذای خشک توله سگ رویال

غذای سگ adult مخصوص سگ‌های بالغ ۱-۷ سال

هرچند آهنگِ رشد هر نژاد سگی متفاوته اما به طور کلی سگ‌ها در ۱۲ ماهگی روند رشدشون متوقف می‌شه، دیگه بالغ و بزرگسال حساب می‌شن و باید بهشون غذای مخصوص سگ‌های بالغ بدید. فرمولاسیون غذای سگ بالغ رویال کنین کاملا مطابق با نیازهای تغذیه‌ای اونا تهیه شده و در عین حال که نیاز سگ به پروتئین، انرژی، چربی و … رو تامین می‌کنه از چاقی و اضافه وزن بیش از حد در سگ جلوگیری می‌کنه.

خرید پوچ سگ mini adult

غذای سگ Senior برای سگ‌های مسن و پیر بالای ۷ سال

هرچند هر نژاد سگ طول عمر متفاوتی داره اما به طور میانگین سگ‌ها از ۷ سالگی به بعد وارد دوره میانسالی و پیری می‌شن و فعالیت و متابولیسم بدنشون کندتر می‌شه. در این دوره سگ‌ها نباید غذاهای پرکالری بخورن، چون فعالیتشون زیاد نیست و مستعد چاقی و اضافه وزن هستن.

از طرفی به خاطر کهولت سن مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف به سلامت سگ در این دوره کمک زیادی می‌کنن. محصولات مخصوص سگ‌های مسن و پیر همه نیازهای غذایی این سگ‌ها رو در نظر گرفته و بهترین غذا برای سگهای بالای ۷ سال رو ارائه می‌کنه.

محصولات اختصاصی سگ رویال

۲. محصولات اختصاصی نژاد سگ

نژادهای مختلف سگ با توجه به ویژگی‌های خاصی که دارن نیازهای تغذیه‌ای متفاوتی هم دارن.

به طور مثال، سگ‌ کوچک و عروسکی مثل شیتزو سوخت و ساز و متابولیسم خیلی بالایی داره و مستعد ابتلا به هیپوگلیسمی یا افت قند خون هستن. پس لازمه غذایی که می‌خوره با تامین انرژی مورد نیاز این سگ از این مشکل جلوگیری کنه. غذای مخصوص نژاد شیتزو همه نکات تغذیه‌ای این نژاد رو در غذاهاش در نظر گرفته و بهترین غذا برای سگتونه.

غذای سگ رویال کنین شیتزو

همچنین نژاد سگ ژرمن شپرد هم در معرض ابتلا به بیماری‌های مفاصل و استخوان قرار داره؛ به همین دلیل غذای خشک سگ رویال کنین ژرمن شپرد دارای مواد مورد نیاز برای تقویت و استحکام استخوان‌ها و مفاصل این سگ‌هاست.

غذاهای نژادی رویال کنین طیف متنوعی از نژادهای سگ مثل گلدن رتریور، ژرمن، شیتزو، تریر، پودل و … رو در برمی‌گیره و بهتون ییشنهاد می‌کنیم با انتخاب غذای مخصوص نژاد سگتون، خیال خودتون رو از بابت تامین مواد غذایی مورد نیازش راحت کنید.

غذای خشک نژاد ژرمن شپرد رویال کنین

غذاهای رویال براساس جثه سگ

۳. انتخاب غذا بر اساس اندازه و جثه سگ

فاکتور مهم دیگه در دسته‌بندی غذاهای رویال کنین جثه سگه؛ چون مسلما نیاز تغذیه‌ای یه سگ عروسکی با یه سگ بزرگ متفاوته.

غذای سگ رویال کنین براساس جثه و اندازه به ۵ دسته کلی تقسیم میشه:

x-small: غذای سگ خیلی کوچک با وزن کمتر از ۴ کیلوگرم مثل شیواوا و مالتیز

mini: غذای سگ کوچک با وزن بین ۱ تا ۱۰ کیلوگرم مثل بیچون فرایز و انواع سگ تریر

medium: غذای سگ با جثه متوسط و وزنی بین ۱۱ تا ۲۵ کیلوگرم مثل نژاد بیگل

maxi: غذای سگ بزرگ که وزنی بین ۲۶ تا ۴۴ کیلوگرم داره مثل ژرمن شپرد و گلدن رتریور

giant: غذای سگ خیلی بزرگ که وزنشون بالای ۴۵ کیلوگرم هست مثل روتوایلر و سگ سرابی

غذای سگ خیلی کوچک

خرید غذای سگ x-small

۴. غذاهای رژیمی رویال براساس حساسیت‌های غذایی سگ

برخی سگ‌ها بخاطر مشکلات رایج نژادی یا وضعیت و شرایط سلامتی نیاز به رژیم غذایی خاصی دارن.

به طور مثال سگ‌ها بعد از عقیم‌سازی بخاطر کاهش فعالیت به رژیم غذایی ویژه‌ای نیاز دارن تا از چاقی و اضافه وزن در اونا جلوگیری کنه. غذای سگ عقیم شده رویال بهترین انتخاب برای تغذیه این سگ‌هاست؛ چون کاملا مطابق با متابولیسم و شرایط جدید سگ بعد از عقیم سازی تهیه شده.

همینطور رویال کنین محصولات رژیمی جداگانه‌ای برای این قبیل سگ‌ها داره:

  • غذای آرام‌کننده برای سگ‌های پراسترس
  • غذای رژیمی برای سگ‌های دیابتی
  • غذای رژیمی برای سگ‌هایی با گوارش حساس
  • غذای سگ های با پوست و موی حساس
  • غذای سگ های مبتلا به بیماری‌های قلبی
  • غذای ریکاوری برای بهبود سریع‌تر سگ بیمار

غذای سگ مبتلا به بیماری کلیوی

غذای سگ مبتلا به بیماری کلیوی

 

 غذاهای سگ رویال کنین

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم راهنمای کاملی برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین غذای سگ رویال کنین به شما ارائه کنیم. همونطور که گفتیم رویال کنین تنوع فوق‌العاده بالایی داره و تو یه مقاله نمی‌تونستیم همه‌شون رو معرفی کنیم. با مراجعه به صفحه غذای رویال کنین در سایت دیجی کالا می‌تونید کلیه محصولات غذای سگ رو مشاهده و بهترین غذا رو با توجه به شرایط سگتون خریداری کنید.

به نظر ما رویال کنین بهترین و باکیفیت‌ترین غذای سگ رو تولید می‌کنه و دامپزشکان هم مصرف این محصولات رو تویه می‌کنن. شاید تنها ایراد محصولات غذای سگ رویال کنین قیمت بالای اونا در مقایسه با بقیه برندها باشه. البته این قیمت با توجه به کیفیت بالای مواد غذایی استفاده شده منطقی و قابل توجیه به نظر می‌رسه.

محصولات رویال کنین برای سگ

شما چه تجربه و نظری در مورد غذای سگ رویال کنین دارید؟ تا حالا از این محصولات برای سگتون استفاده کردید؟ راضی بودید؟ کدوم محصولش از همه بهتره؟ لطفا برای ما کامنت بگذارید و نظر و تجربیات خودتون رو در مورد این برند غذای سگ با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

ادمین پت پرس

اضافه کردن نظر

پت پرس را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با پت پرس در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

چطور بهترین نژاد سگ رو انتخاب کنم؟راهنمای کامل انتخاب سگ
+