نصب اپلیکیشن
راهنمای جامع مقدار غذای توله سگ سه ماهه

راهنمای غذای توله سگ سه ماهه؛ چند وعده بهشون غذا بدیم؟

غذای توله سگ سه ماهه با توجه به اینکه دیگه به طور کامل دندوناشون در اومده باید از شیر و غذای پورهای گرفته بشه و به سمت رژیم غذایی اصلی خودش و غذاهایی که در آینده باید بخوره سوق داده بشه.

چی؟ نمیدونین چی باید بهش بدین؟

خیالت راحت باشه ما این راهو بلدیم و امروز قراره تو این مطلب پت پرس تغذیه توله سگ سه ماهه رو با هم بررسی کنیم.

غذای مناسب توله سگ سه ماهه

توله سگ ۳ ماهه به سنی رسیده که دیگه غذای پورهای و آبکی رو کنار بذاره و یواش یواش به سراغ خوردن غذاهای خشک و جامد مخصوص توله سگ بره. (تو مطلب غذای توله سگ دو ماهه مفصل در مورد این نوع غذاها صحبت کردیم)

توله سگها تو سن رشد خودشون قرار دارن به همین دلیل غذای توله سگ ۳ ماهه باید سرشار از پروتئین، کلسیم، فیبر کم و چربی و کربوهیدارت متوسط باشه و ویتامین و مواد معدنی اونم به اندازه مناسب و کافی باشه.

مواد غذایی مورد نیاز یه توله سگ

 • پروتئین: توله سگها از اونجایی که تو سن رشد قرار دارن به پروتئین بیشتری نسبت به یه سگ بالغ نیاز دارن
 • چربی: انرژی اصلی شیطون کاریاشون رو از اینجا به دست میارن و برای رشد و تکامل بهتر به مقدار بیشتری نسبت به یه سگ بالغ نیاز دارن
 • کلسیم: کلسیم بهشون کمک میکنه که دندون و استخوانهای قویتری داشته باشن مخصوصا توله سگ ۳ ماهه که تازه دندوناش به طور کامل شکل گرفته
 • کربوهیدرات: جزء منابع انرژی و فیبر به حساب میاد

منبع: purina

بهترین غذای توله سگ سه ماهه، غذای خشک مخصوص توله سگ هستش، چون تمام مواد مورد نیاز رشدشون رو به طور متعادل و بالانس شده تو خودش داره و دیگه نیازی به خرید مکمل و ویتامین‌های اضافی در کنارش ندارین.

البته این نکته رو باید بگیم که همهی مارکها اونجوری که باید خوب نیستن به همین دلیل اصلاً تو این زمینه کم نذارین و دنبال جنس ارزون نگردین.

اگه هم قصد دارین خودتون تو خونه دست به کار بشین و برای توله سگتون آشپزی کنین، میتونین به مطلب غذای خانگی برای توله سگ پت پرس سر بزنین اونجا دستور پخت غذاهای مختلفی رو بهتون آموزش دادیم.

مقدار غذای توله سگ سه ماهه چقدر باید باشه؟

مقدار غذا بسته به جثه، نژاد و میزان فعالیتی که داره متفاوته. ولی به طور کلی بیشتر از ۴ وعده در روز نیاز نیست توله سگتون رو تغذیه کنین.

برنامه غذایی بالانس شده!

غذای توله سگ باید بالانس و متعادل باشه تا بتونین تمام مواد مغذی رشد و نموشون رو به اندازه کافی بهشون برسونین. تیم متخصصان تغذیه پت پرس آمادن تا یه برنامه غذایی ویژه و اختصاصی برای توله سگ ۳ ماهه شما بنویسن، تنها کافیه فرم زیر رو پرکنین.

برنامه غذایی اختصاصی برای سگت
بهترین و کامل ترین رژیم غذایی رو از متخصص تغذیه تیم پت پرس دریافت کن. کافیه فرم زیر رو پر کنی تا باهات تماس بگیریم، ویژگی های سگ رو بپرسیم و پیشنهادمون برای رژیم غذایی اش رو باهات درمیون بذاریم

  جمعبندی

  غذای توله سگ سه ماهه رو نباید یهو تغییر بدین، چون احتمال اینکه باهاتون لج کنه و سمت غذای جدیدش نره، زیاده. برای همین سعی کنین به آرومی و طی ۱۰ روز نسبت شیر و غذای پورهایش رو کم کنین و به غذای خشک باکیفیت مخصوص توله سگ اضافه کنین.

  از این سن به بعد بهتره که هرچیزی رو که قراره در آینده بهشون بدین(مثلاً جوپرک) رو از الان نشونشون بدین تا باهاش آشنا بشن.

  تیم پت پرس هم همیشه هوای شما و توله سگ شیطون کوچولوتون رو داره!

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
  امتیاز خود را ثبت کنید:
  نویسنده: آرمان بزرگی
  نویسنده: آرمان بزرگی
  آرمان هستم، عاشق علم و گیم و انیمه و حیوانات هستم و دوست دارم ساعت‌ها درموردشون با مردم صحبت کنم، به همین دلیل به تولید محتوا روی آوردم.
  دیدگاه شما
  اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.