نصب اپلیکیشن
چرا گربه ها بی وفا هستند؟

چرا گربه‌ ها بی وفا هستند؟ آیا اونا صاحبشون رو فراموش می‌کنن؟

  • بابا ولش کن بببین اصن تو رو یادش میاد؟!
  • به مولا اگه وفای این مثل سگ باشه!
  • اصلاً میدونه تو کی هستی؟!

حتماً شما هم از این دست جملهها زیاد شنیدین و حسابی کفری شدین و یا به شک افتادین که واقعاً بود و نبودتون برای گربهتون اهمیتی داره یا نه. نکنه واقعاً شما رو یادش نمیمونه؟

خیالتون راحت ما این راهو بلدیم و امروز قراره تو این مطلب پت پرس به ۲ سؤال جنجالی “چرا گربه ها بی وفا هستند و آیا گربه صاحب خود را فراموش می‌کند جواب بدیم.

چرا گربه ‌ها بی وفا هستند؟

بذارین همین جا تکلیفتون رو مشخص کنیم، گربهها به هیچ وجه بی وفا نیستن و تنها اسمشون بد در رفته!

شاید یه مدت احساس کرده باشین که گربتون باهاتون سرد شده و هی میخواد از خونه بره بیرون یا حتماً خبرایی از گربههایی که رفتن بیرون و دیگه برنگشتن شنیدین و با خودتون گفتین: نگاه تو رو خدا یه عمر بچه بزرگ کن آخرم گذاشته رفته. واقعاً چرا گربه ها بی وفا هستند؟!

اما گربهها بیش از اون چیزی که فکرش رو بکنین شما رو دوست دارن و براتون احترام قائلن ولی خب مثل هر موجود دیگهای ممکنه یه وقتایی کفری بشن و از خونه بزنن بیرون و کار دست خودشون بدن که آخرم به اسم بی وفایی گربه پاشون حساب میشه. ولی ماجرا کاملاً متفاوته!

چرا گربه‌ها بی وفا نیستند

  • اونا بو و صدای شما رو تشخیص میدن.
  • شما رو علامتگذاری میکنن تا بقیه گربهها متوجه بشن شما مال اونین.
  • با روتین شما کاملاً آشنا هستن و اگه دیر بیاین خونه نگرانتون میشن.

چرا گربه بی وفا است

  • اگه اونا رو کتک بزنین یا سرشون زیاد داد بکشین ممکنه باهاتون قهر میکنن.
  • در شرایطی غریزه به آموزششون غلبه میکنه.

علت بی وفایی گربه‌ها

بنا به نظر سنجی که از بین ۱۰۰۰ نفر گرفته شده، ۶۴ درصدشون به وفاداری گربه‌شون شک داشتن، که در جواب باید بگیم تقصیر خودشونه و نه گربشون!
virginradio

گربهها موجودات بازیگوش و شیطونیان و عاشق کشف محیط‌های جدیدن. پس اگه حواستون به در و پنجره خونتون نباشه به اونا این فرصت رو میدین که از خونه بزنن بیرون و از قضا یه وقتایی هم گم میشن و بعد بقیه بهشون لقب بی وفایی رو میچسبونن.

البته یه وقتایی هم یه سری از رفتارای ما باعث میشه که گربهها باهامون حال نکنن و موقتی بخوان زهر چشم بگیرن اما یهو کار دست خودشون میدن.

مثلاً اگه شما به حریم خصوصیشون احترام نذارین و هی تپ تپ بگیرین اونا رو بچلونین یا ماچ ماچشون کنین. خب این گربه ممکنه کفری شه و بخواد بره یه وری خودشو گم و گور کنه و همینجوری دستی دستی گم بشه. به خصوص اگه گربه‌تون رو با خودتون میبرین سفر یا موقع اسباب کشی ممکنه چنین اتفاقایی بیفته.

یه زمانهایی هم دلشون میشکنه، مثلاً یه دوست جدید میارین خونه یا اونو کتک میزنین یا اونجوری که باید قربون صدقشون نمیرین. تو این زمانها باید دل گربتون رو دوباره به دست بیارین که تو این مقاله مفصل در مورد روشهاش گفتیم: چگونه یه گربه رو عاشق خود کنیم؟

اگه میخواین متوجه معنی حرکات گربه‌ بشین و بفهمین این خرخر کردن و لیس زدنشون چه معنی میده، ایبوک روانشناسی گربه پت پرس راست کارتونه!

گربه ات رو بشناس و باهاش به خوبی ارتباط برقرار کن!

توی این کتاب الکترونیکی بحث ما سر شناخت گربه  برای بالابردن کیفیت رابطه و زندگی تو و گربه‌ات هست!

برای اینکه بتونی با گربه ات بهترین رابطه رو داشته باشی اول باید یاد بگیری توی اون کله گربه ای اش چی میگذره😺 وقتی یاد گرفتی، میتونی درکش کنی، به کارهاش واکنش درست نشون بدی، کاری کنی اونم متوجه منظورت بشه و خلاصه بشی رفیق جون جونی پیشی جانت😻

خرید کتاب
۱۱۴,۰۰۰ تومان
کتاب الکترونیکی راهنمای کامل روانشناسی گربه ها

آیا گربه صاحب خود را فراموش میکند؟

خب رسیدیم به سؤال دوممون که آیا واقعاً گربهها صاحب خودشون رو میشناسن و به یاد میارن؟

جواب این سؤال هم یه بله گندس.

گربهها نه تنها صاحبشون رو به یاد میارن بلکه ما رو بهتر از خودمون میشناسن.

اونا بو، صدا و روتین زندگی ما رو یاد میگیرن و حتی بین افراد مختلف خانواده هم فرق میذارن، اینجوری که می‌دونن کی بهشون بیشتر توجه میکنه و کی کمتر.

اگه دوست دارین بیشتر در مورد شناخت گربهها از صاحابشون بدونین این مقاله رو به هیچ وجه از دست ندیدن: آیا گربهها صاحب خود رو میشناسند؟

گربه‌ها با لیسیدن و مالوندن خودشون به ما روی ما نشونه می‌ذارن که به بقیه گربه‌ها بفهمونن این آدمی که اینجا می‌بینین صاحاب داره.

سوالات متداول

آیا گربه محبت را می‌فهمد؟

آیا گربه ها وفادار هستن؟

جمع‌بندی

خلاصه که اونا خیلی بهتر از اون چیزی که خیال میکنین ما سرپرستاشون رو دوست دارن و حسابی هم یادشونه که ما کی بودیم یا کی هستیم. فقط اونایی که گربه دارن چنین چیزی رو درک میکنن، مگه نه؟ شما برای اونایی که میگن گربه ها بی وفا هستند یا صاحبشون رو از یاد میبرن یه جمله زیر این مقاله بنویسین تا بدونن که اشتباه میکنن!

تیم پت پرس هم مثل یه شوالیه وفادار همیشه هوای شما و گربه دوست داشتنیتون رو داره.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
امتیاز خود را ثبت کنید:
نویسنده: آرمان بزرگی
نویسنده: آرمان بزرگی
آرمان هستم، عاشق علم و گیم و انیمه و حیوانات هستم و دوست دارم ساعت‌ها درموردشون با مردم صحبت کنم، به همین دلیل به تولید محتوا روی آوردم.
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.