نصب اپلیکیشن

چگونه خرگوش را وابسته کنیم؟ {7 راهکار عملی}

چگونه خرگوش را وابسته کنیم

خرگوش‌ها فوق العاده اجتماعی هستن. اون‌ها برای اینکه بتونن راحت‌تر با اعضای خانواده یا حیوون‌های دیگه ارتباط برقرار کنن٬ نیاز به زمان دارن. اما ممکنه این سؤال تو ذهنتون بیاد که چگونه خرگوش را وابسته کنیم؟ یا چکار کنیم که خرگوش به ما عادت کند؟

اگه دوست دارین جواب این سؤالات رو بدونین و خرگوشتون رو عاشق خودتون کنین٬ خیالت راحت، ما این راهو بلدیم و بهتره تا انتهای این مقاله همراه پت پرس باشین.

قبل از هر چیزی باید بدونین که خرگوش‌ها از صداهای بلند و حرکات ناگهانی به شدت می‌ترسن٬ پس اگه می‌خواین زودتر دستی کردن خرگوش رو شروع کنین بهتره٬ مراقب باشین تا چنین رفتارهایی از خودتون یا بقیه اعضای خانواده سر نزنه.

تو ادامه این مقاله با ۷ راهکار عملی برای دوست شدن با خرگوش (برگرفته از پایگاه معتبر bunnylady) آشنا میشیم:

۱. کنار خرگوشتون بشینید یا دراز بکشین

بهترین کار برای دستی کردن خرگوش اینه که کنارش بشینید یا دراز بکشین. در واقع وقتی شما ایستادین یا روی صندلی نشستین خرگوش نمی‌تونه با شما ارتباط بگیره چون فقط پاهاتون رو می‌بینه!

وقتی که روی زمین می‌شینید این انتخاب رو به خرگوش میدید که بتونه کنار شما باشه. اینطوری قطعاً کمتر ترسناک بنظر می‌رسین! به مرور دیگه خرگوش شما رو میشناسه و بهتون عادت می‌کنه. شاید براتون سوال پیش اومده که خرگوش‌ها اونقد باهوش هستند که ما رو به خاطر داشته باشن؟ پیشنهاد می‌کنیم مطلب آیا خرگوش صاحبش را میشناسد رو هم بخونین.

۲. صبر کنید تا خرگوش پیش شما بیاد!

به جای اینکه خرگوش رو مجبور کنین تا باهاتون ارتباط بگیره٬ بهتره اجازه بدید تا اون سراغ شما بیاد. اینجوری می‌تونید راحت‌تر اعتمادش رو جلب کنین.

طبیعت خرگوش‌ها اینطوریه که اگه احساس کنن تنها هستن، حسابی می‌ترسن٬ بنابراین کاملاً منطقیه که بعد از چند دقیقه به سمت شما بیان و سعی کنن باهاتون ارتباط بگیرن.

اگه می‌پرسید چکار کنیم خرگوش از ما نترسد٬ باید بگم این کار باعث میشه خرگوش به شما اعتماد پیدا کنه. البته در این مواقع دادن چند تشویقی خرگوش کوچک باعث میشه حیوون رو عاشق خودتون کنین. راه‌های زیادی برای خوشحال کردن خرگوش وجود داره که تک تکشون می‌تونهه به خرگوش احساس امنیت بده و حسشو نسبت به شما مثبت کنه. بهتون پیشنهاد می‌کنیم مطلب چگونه خرگوش خود را شاد کنیم؟ رو بخونین تا بدونین با چه کارهای کوچیکی به راحتی می‌تونین خرگوشتون رو شاد کنین.

دستی کردن خرگوش

۳. برنامه روزانه داشته باشید

از اونجایی که برنامه‌ها و اتفاقات غیرمنتظره می‌تونه باعث نگرانی خرگوش‌ها بشه٬ بهتره یک برنامه روتین روزانه برای خرگوشتون داشته باشین تا باعث بشه بیشتر به شما عادت کنه.

خرگوشی که تو محیط خونه احساس امنیت داشته باشه٬ شجاع‌تر رفتار می‌کنه و وقت بیشتری رو با شما و اعضای خانوادتون می‌گذرونه.

برنامه غذایی یکی از مهمترین برنامه‌هاییه که باید تو روتین خرگوشتون بزارین. در واقع بهتره هر روز تو یک ساعت مشخصی به خرگوشتون غذا بدین. اینطوری دیگه خرگوش نگران وعده غذایی روزهای بعدش نیست. اینطوری حتی از دیدن شما هم هیجان زده میشن و بیشتر بهتون عادت می‌کنن. حتما مقاله غذای خرگوش رو هم بخونین تا اطلاعات جامعی در مورد تغذیه صحیح خرگوش داشته باشین.

اگه می‌خواین خرگوش سالم‌تری داشته باشین و نیاز به راهنمایی در مورد تغذیه٬ نحوه تربیت و نگهداری خرگوش دارین٬ ما یه پکیج جامع رو براتون آماده کردیم.
کتاب تربیت خرگوش توسط بهترین دامپزشک‌ها تهیه شده و هر اطلاعاتی که در مورد خرگوش نیاز داشته باشین رو در اختیارتون قرار میده. مثلاً تو بخش ۸ این کتاب به طور کامل راجب مشکلات رفتاری خرگوش و راهکارهای جلوگیری از اون‌ها صحبت کردیم.

یک کتاب الکترونیکی برای تربیت و شکوفا کردن استعدادهای خرگوش شما!

این ایبوک آموزش و تربیت خرگوش ها نوشته شده. بخونش، به کارهاش عمل کن و ببین خرگوشت چه جوری با هوشش و مهارت های که یاد میگیره، شگفت زده ات میکنه🤩

کلی هم بازی در این کتاب یاد دادیم که با انجامشون از وقت گذرونی با خرگوشت کلی لذت میبری.

خرید کتاب
۱۰۵,۰۰۰ تومان
کتاب الکترونیکی تربیت و دستی‌کردن خرگوش + بررسی مشکلات رفتاری

۴. خرگوشتون رو آموزش بدین

چگونه خرگوش را وابسته کنیم؟ با آموزش! آموزش دادن به خرگوش علاوه بر اینکه می‌تونه سرگرم کننده و جذاب باشه٬ باعث میشه تا پیوند شما و خرگوشتون تقویت بشه و خرگوش بیشتر بهتون وابسته شه.

یکی از مزایای دیگه‌ای که تو آموزش دادن به خرگوش وجود داره اینه که از نزدیک با زبان بدن خرگوشتون آشنا میشین و متوجه میشین که چطور باید باهاش رفتار کنین.

بیشتر بخوانید: رفتارشناسی خرگوش

اگه سؤالی در مورد آموزش و تربیت خرگوش براتون پیش اومده٬ راحت‌ترین کار اینه که اپلیکیشن پت پرس رو نصب کنین و در عرض چند دقیقه سؤالتون رو از دامپزشک‌های پت پرس بپرسین. اینجوری دیگه نیاز نیست از خونه خارج شید یا برای ارتباط با دامپزشک‌های مختلف تلاش کنین.

۵. خرگوشتون رو از رو زمین برندارین!

خرگوش‌ها خیلی حساسن و برداشتنشون از روی زمین می‌تونه حسابی اون‌ها رو نگران کنه! در واقع این کار باعث میشه تا خرگوش به شما کمتر اعتماد کنه و وابستگیش به شما کم بشه. اما بدون برداشتنش٬ پس چگونه خرگوش را وابسته کنیم؟

باید این موضوع رو در نظر داشته باشین که خرگوش‌ خانگی از اینکه کسی نگهش داره متنفره! پس سعی کنین تا جای ممکن خرگوشتون رو از روی زمین برندارین یا مانع حرکتش نشین.

۶. وقتی خرگوشتون کنارتونه٬ با صدای بلند صحبت نکنید!

این راهکار شاید عجیب باشه اما نتیجه خیلی خوبی رو تو دراز مدت داره. در واقع خرگوش‌ها از صدای بلند فرارین و باعث میشه وحشت کنن. مهم‌تر از ترسیدن اینه که دیگه اعتمادشون به شما از بین میره و کمتر سمتتون میان.

خرگوش رو نباید بترسونین و ممکنه ازتون ناراحت بشه و باهاتون قهر کنه. قهر کردن خرگوش هم برطرف کردنش نیاز به زمان داره و باید بهش توجه کافی کنیم تا از دلش بتونین در بیارین. اگه در این مورد می‌خواین اطلاعات داشته باشین، حتما مطلب قهر خرگوش رو بخونین.

چگونه خرگوش را عاشق خود کنیم

۷. به خرگوشتون فضا بدین تا بازی کنه

هر چی فضای بیشتری در اختیار خرگوش‌ها قرار بدین٬ اعتماد بنفس بیشتری پیدا می‌کنن. در واقع این کار باعث میشه احساس کنن تا در صورت وجود تهدید به راحتی فرار کنن و خیالشون راحت‌تره. همچنین غذای خرگوش رو ترجیحاً تو فضای باز بزارین. اینجوری راحت‌تر غذاشون رو می‌خورن چون احساس امنیت بیشتری دارن.

اگه دوست دارین، راهکارهای بیشتری برای این کار بدونین، پس ویدیو پایین رو هم ببینین!

جمع بندی

چطور خرگوش را وابسته کنیم؟ کنار خرگوشتون بشینید٬ صبر کنید تا اون بیاد سمت شما٬ براش برنامه داشته باشین و سعی کنین از زمین جداش نکنین. با این کارها می‌تونین به راحتی خرگوش رو وابسته خودتون کنین.

خرگوش شما چقدر بهتون وابستس؟

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
امتیاز خود را ثبت کنید:
نویسنده: معین رفیعی‌مهر
نویسنده: معین رفیعی‌مهر
محتوا یعنی ترکیب تکنولوژی با نویسندگی. خوشحالم که تو این صنعت هستم.
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.