نصب اپلیکیشن
توله سگ تا چند ماهگی شیر میخورد

توله سگ تا چند ماهگی شیر میخورد؟ انتخاب بهترین زمان

توله سگ تا چند ماهگی شیر میخورد؟ این سؤال همهی کسایی هستش که یه توله سگ کوچولو تو خونشون دارن و نگران این هستن که نکنه سگم تا آخر عمر فقط شیر مادر یا شیرهای جایگزین بخوره!؟

خیالت راحت ما این راهو بلدیم و امروز قراره تو این مطلب پت پرس بهتون بگیم که کِی و چطور توله سگتون رو از شیر بگیرین و به غذای خشک عادت بدین.

توله سگ تا چند ماهگی شیر میخورد؟

از ۳ تا ۴ هفتگی توله سگها رو به خوردن غذاهای جایگزین تشویق کنین و نهایتاً در ۷ تا ۱۰ هفتگی اونا رو کامل از شیر بگیرین.

منبع: vet.cornel

در جواب به این سؤال که توله سگ تا کی باید شیر بخوره؟ باید بگیم که هر سگی با سگ دیگه متفاوته ولی دامپزشکا معتقدن از زمانی که تولهها شروع به دندون در آوردن میکنن (۴-۳ هفتگی) میتونین اونا رو به خوردن غذاهای جدید تشویق کنین.

انتقال غذای توله سگ از شیر به غذای خشک یه روزه نیست و به چند هفته زمان نیاز داره ولی در نهایت در هفته ۱۰اُم انتقال کامل میشه و رژیم غذای خشک توله سگ شما شکل میگیره.

اگه به هر دلیلی توله سگتون بدون مادر بزرگ شده میتونین تغییر رژیمشون رو زودتر (وقتی چشماشون باز شد) شروع کنین.

چطور توله سگ رو از شیر بگیریم؟

این کار به صبر و حوصله نیاز داره. بهتره که اول از ترکیب ۵۰:۵۰ جایگزین‌های شیر سگ و آب استفاده کنین.

طبیعتا تولهها نسبت به تغییر غذاشون مقاومت میکنن و دوست دارن هنوز از مادرشون تغذیه کنن. برای همین هم شما باید از هفته سوم آروم آروم تولهها رو برای مدتی کوتاه از مادرشون دور نگهدارین و همون موقع غذای جدیدشون رو براشون بیارین.

آیا تو روحیه‌شون تأثیر بدی نمیذاره؟

به هیچ وجه. خود توله سگ مادر هم وقتی تولههاش به یک ماهگی میرسن از شیر دادن خسته و اذیت میشه و شروع به دور شدن از تولههاش میکنه، تو مقاله کی توله سگ رو از مادرش جدا کنیم مفصل در مورد این موضوع صحبت کردیم.

برای جلب توجه به غذای جدید میتونین با گذاشتن انگشتتون تو غذا و تکون دادنش کنجکاوی اونا رو قلقلک بدین.

بعد از ۳ الی ۴ روز میتونین درصد شیر رو کم کنین و از ترکیب غذای کنسرو شده و شیر به تولههاتون بدین. در نهایت وقتی به سن ۲ ماهگی میرسن به طور کامل اونا رو از شیر بگیرین و تنها غذای خشک بهشون بدین (تو مقاله غذای خانگی توله سگ دستور پخت ۸ غذا رو بهتون آموزش دادیم که میتونین به راحتی تو خونه برای توله سگتون درست کنین).

وقتی تولهها رو از شیر بگیرین مطمئنن به یه برنامه غذایی جامع و بالانس شده نیاز دارین تا نیازهای سگتون رو تأمین کنه، تیم متخصصان تغذیه پت پرس آمادن تا این کار رو برای سگتون انجام بدن!

برنامه غذایی اختصاصی برای سگت
بهترین و کامل ترین رژیم غذایی رو از متخصص تغذیه تیم پت پرس دریافت کن. کافیه فرم زیر رو پر کنی تا باهات تماس بگیریم، ویژگی های سگ رو بپرسیم و پیشنهادمون برای رژیم غذایی اش رو باهات درمیون بذاریم

  بعدش چکار کنیم؟

  توی مطلب نگهداری از توله سگ صفر تا ۱۰۰ مسیر بزرگ کردن یه توله سگ از کودکی تا بزرگسالی رو بهتون آموزش دادیم پس به هیچ وجه از دستش ندین.

  جمع‌بندی

  حالا که جوابِ سؤال توله سگ تا چند ماهگی شیر میخورد رو فهمیدین، وقتشه دست به کار بشین ولی فقط این رو بدونین که کار سادهای نیست و اولش قراره تولهها خیلی نسبت به این موضوع مقاومت کنن به همین دلیل باید غذاهای جایگزین رو تا جایی که میتونین خوشمزه و جذاب درست کنین.

  تیم پت پرس هم همیشه هوای شما و توله سگ کوچولوی شیر خوارتون رو داره

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
  امتیاز خود را ثبت کنید:
  نویسنده: آرمان بزرگی
  نویسنده: آرمان بزرگی
  آرمان هستم، عاشق علم و گیم و انیمه و حیوانات هستم و دوست دارم ساعت‌ها درموردشون با مردم صحبت کنم، به همین دلیل به تولید محتوا روی آوردم.
  دیدگاه شما
  اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.