نصب اپلیکیشن

توله سگ رو کی از مادرش جدا کنیم؟ بهترین زمان و چگونگی آن!

توله سگ رو کی از مادر جدا کنیم؟ انتخاب بهترین زمان

جدا کردن توله سگ از مادرش اگه خیلی زود و یهویی اتفاق بیوفته میتونه آسیبهای زیادی به توله سگتون وارد کنه چون توله سگها بیش از اون چیزی که فکرش رو میکنین به مادر و خواهر برادراشون نیاز دارن.

اگه یه توله سگی رو خیلی زود از مادرش جدا کنین و به خونتون بیارین، حتما به چالشهای زیادی بر میخورین که میتونه حتی باعث مرگ توله سگتون بشه.

سؤال مهم اینه که پس توله سگ رو کی از مادرش جدا کنیم که هم ما تجربه داشتن یه توله سگ قبراق و سرحال رو تجربه کنیم و هم توله سگ بتونه مهارتهای ضروریش رو از مادر و خواهر و برادراش یاد بگیره؟

خیالت راحت ما این راهو بلدیم و امروز قراره تو این مطلب پت پرس بهترین زمان جدایی توله سگ از مادر و چگونگی انجام این کار رو بهتون آموزش بدیم.

چه زمانی توله سگ رو از مادرش جدا کنیم؟

بهترین زمان جدا کردن توله سگ از مادر بین ۸ تا ۱۲ هفتگی است.

منبع: vet.cornell

بهترین زمان جدا کردن توله سگ از مادرش بسته به نوع نژاد سگ متفاوته، معمولاً دامپزشکان و پرورش‌دهندگان سگ معتقدن که بهترین زمان از هفته هشتمه که توله سگ شروع به خوردن غذا‌هایی به جز شیر مادرش می‌کنه. توی مطلب توله سگ تا چند ماهگی شیر میخورد به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت کردیم.

غذای توله سگ تا قبل از دو ماهگی فقط و فقط شیر مادره. شیر مادر سرشار از مواد مغذی و آنتی‌بادی‌های مختلفه که برای رشد و تقویت سیستم ایمنی اونا لازمه.

البته که این زمان برای نژاد‌های سگ عروسکی مثل پامرانین متفاوته و پرورش‌دهندگان سگ اونا رو تا ۱۲ هفتگی کنار مادرشون نگه می‌دارن.

به طور کلی توله سگ‌ها تا قبل از ۲ ماهگی به طور زیادی به خانواده سگشون وابسته‌ان و اجتماعی شدن، نحوه ارتباط با بقیه سگها، شکار و تربیت اولیه رو از مادرشون یاد می‌گیرن.

با آوردن توله سگ به خونه تازه داستان شما و سگتون شروع میشه، توی ایبوک نگهداری از سگ سیر تا پیاز مسیر داشتن یه سگ خوب باوفا رو بهتون آموزش دادیم.

یه کتاب الکترونیکی جامع، کامل و کاربردی برای نگهداری از سگ ۱ روزه تا ۲۰ ساله!

ایبوکی که در طول زندگی سگ به دردتون میخوره و بهش مراجعه خواهید کرد.

شامل آموزش همه کارهایی که باید برای سالم نگه داشتن سگ و پیشگیری از بیمار شدنش انجام بدید (مثل خالی کردن کیسه مقعدی، گرفتن ناخن و ..)

نحوه مراقبت از سگ در مراحل مختلف زندگی (توله، بالغ، مسن) و توجه به نیازهای هر دوره

بیماری های رایج سگ ها و نحوه پیشگیری

آموزش کمک های اولیه برای مواقع اورژانسی

خرید کتاب
۱۵۰,۰۰۰ تومان
کتاب راهنمای نگهداری از سگ به صورت عملی و کاربردی

آموزش جدا کردن توله سگ از مادرش

اینکه چطور توله سگ رو از مادرش جدا کنیم به اندازه زمان جدا کردن توله سگ اهمیت داره.

چگونگی جدا کردن توله سگ از مادرش

  1. انتخاب زمان مناسب: به هیچ وجه تا قبل از دو ماهگی توله رو از مادرش جدا نکنین.
  2. محیط جدید زندگی توله رو آماده کنین.
  3. به آرومی این کار رو انجام بدین: ابتدا حدود چند ساعت توله رو از مادرش جدا و به محیط جدیدش بیارین و به مرور این زمان رو افزایش بدین (این کار استرس جدایی رو کمتر میکنه).
  4. واکسیناسیون و موارد بهداشتی رو انجام بدین.
  5. به اون آرامش و اطمینان بدین: به محض آوردن توله به خونتون بهش توجه و محبت کنین تا خیلی سریع به محیط جدید و شما عادت بکنه.
  6. در صورت امکان ارتباطش رو با مادر به طور کامل قطع نکنین.

به هیچ وجه از فروشندگان سگ، توله سگ زیر دو ماه رو نخرین چون اونا به هیچ وجه آماده زندگی با انسان رو ندارن، با این حال اگه مجبور شدین از یکیشون نگهداری کنین ما تو مقاله نگهداری از توله سگ به طور مفصل چند و چون راه رو بهتون آموزش دادیم.

مطالعه بیشتر
چگونگی جدا کردن توله سگ از مادرش

وقتی توله سگتون رو از مادرش جدا کنین، یعنی دیگه دارین به بازه طلایی تربیت و آموزش اون نزدیک میشین. تربیت توله سگ هر چقدر ازش بگذره و توی زمان تولگی انجام نشه، چالش‌های بیشتری رو به دنبال داره، پس تا دیر نشده، به فکر آموزش و تربیتش باشین.

دوره تربیت سگ رویایی پت پرس!

رویای همهی صاحبان سگ، داشتن یه سگ با وفا و حرف گوش کنه که بتونه به تمام دستوراتشون گوش بده و براشون شیرین کاری‌های مختلفی انجام بده.

تو دوره تربیت سگ پت پرس ما از ۰ تا ۱۰۰ این مسیر همراهتونیم تا به رویا و هدفی که دارین برسین.

آموزش کامل تربیت سگ، با همراهی مربی

مفتخریم به شما اعلام کنیم امکان تربیت کردن سگت به بهترین و ساده ترین روش و صرف کمترین هزینه رو فراهم کردیم تا تو هم بتونی از داشتن سگی خوش رفتار و حرف گوش کن لذت ببری.

تنها شرطش داشتن انگیزه کافی و کمی زمانه.

دوره آفلاین تربیت سگ رویایی پت پرس با ویدیوهای آموزشی کامل و پشتیبانی مادام العمر و  همراهی کامل مربی، در دسترس توست!

دوره تربیت سگ رویایی پت پرس (پکیج کامل تربیت سگ سال 1403)

جمعبندی

اینکه توله سگ رو کی از مادرش جدا کنیم یه سؤالیه که همهی عاشقان سگ باید جواب اون رو بدونن چون بدون شک در روحیات و حتی کیفیت زندگی اونا نقش بسیار بسیار مهمی داره.

چه بسا خیلی از توله سگها به خاطر همین زود جدا شدن از مادرشون جونشون رو از دست دادن.

تیم پت پرس همیشه هوای شما و توله سگ کوچولوتون رو داره که هم از خانواده سگش و هم از خانواده انسانیش لذت ببره. 😊

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
امتیاز خود را ثبت کنید:
نویسنده: آرمان بزرگی
نویسنده: آرمان بزرگی
آرمان هستم، عاشق علم و گیم و انیمه و حیوانات هستم و دوست دارم ساعت‌ها درموردشون با مردم صحبت کنم، به همین دلیل به تولید محتوا روی آوردم.
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.