نصب اپلیکیشن
سگ پیت بول تریر آمریکایی

نژاد سگ پیت بول؛ قوی ترین سگ دنیا! (خصوصیات، تربیت و نگهداری)

چند‌ نفرمون می‌خوایم که یک سگ قدرتمند شجاع و سرسخت مثل سگ پیت بول خونگی‌مون باشه؟؟ اگر دنبال همچنین سگی هستید، پیشنهاد می‌کنم من رو در این مقاله همراهی کنید. چون قصد دارم شما رو با نژاد سگ پیت‌بول تریر آمریکایی و همه‌ی نکات جالب و لازمی که باید بدونید، بیشتر آشنا کنم.
در گذشته مردم قاره آمریکا از سگ پیت بول pitbull به عنوان یک طعمه برای گاو‌بازی استفاده می‌کردن. ولی خب این اول ماجراست و خیلی جالبه بدونید، سگ‌های پیت‌بول توسط مزرعه‌داران، به سگ‌ خونگی تبدیل شدن.
مزرعه‌دارها از این سگ برای محافظت از مزرعه و اموالشون استفاده می‌کردن. از اونجایی که این سگ ارتباط خوبی با بچه‌ها داره کم‌کم به خونه راه پیدا کرد و تبدیل به سگ‌ خونگی شد.

رفتار سگ پیت بول با کودکان

پیت‌بول تریر سگ محبوب سیاست‌مدار‌ها و آدم‌های مشهور مثل، توماس ادیسون، تئودور روزولت، هلن کلر، جان استوارت، راشل ری و خیلی‌های دیگه هست. پیت‌بول‌ها در تشخیص مواد مخدر، پلیس، جستجو و نجات، درمان و خدمات رسانی برای راحتی و آسایش بیشتر مردم، استفاده می‌شن.

نکات مثبت سگ پیت بول

سگ هایی بسیار باهوش و زیرک هستن

قدرت بدنی بالایی دارن.

میتونن سگ  نگهبان خوبی بشن

با کودکان رابطه بسیار خوبی دارن

در برابر غریبه ها خشونت نشون نمیدن.

پوشش بدن اون ها کوتاهه و رسیدگی بهش بسیار راحته.

نکات چالش برانگیز سگ پیت بول

پیتبول ها سگ هایی بدنامن و خیلی از افراد فکر میکنن اون ها خشن هستن!

ریزش موی زیادی دارن.

نیاز به فعالیت اون ها بالاست.

با سگ های دیگه خشن هستن و باید مراقب برخوردشون با سگ های غریبه باشید.

با زندگی آپارتمانی رابطه خوبی ندارن و سگ آپارتمانی خوبی نیستن.

تحمل تنها موندن ندارن و صاحبی میخوان که براشون وقت بگذاره.

تاریخچه و داستان به وجود آمدن پیت بول تریر آمریکایی

در قرن نوزدهم میلادی دو  نژاد سگ قدیمی انگلیسی به نام انگلیش بولداگ و انگلیش تریر در انگلیس و ایرلند، آمیزش کرده و سگ پیت‌بول تریر رو به وجود آوردن. پیت‌بول تریر توانایی و قدرت مبارزه و پاره کردن گلوی سگ‌های دیگه رو در طول تاریخ داشته. پیت‌بول‌ها به جنگجوی شکست‌ناپذیر معروفن. محل ثبت نژاد پیت‌بول تریر، انگلیس هست. مهاجران بریتانیایی در زمان جنگ داخلی، به آمریکا رفتن و همراه خودشون پیت‌بول رو وارد کشور آمریکا کردن. به این ترتیب نژاد پیت‌بول تریر به پیت‌بول تریر آمریکایی معروف شد.

در آمریکا، پیت‌بول تریر رو به شجاعت، سخت‌کوشی و وفاداری می‌شناسن. مسابقه و مبارزه این نژاد رو به انسان‌ها طوری معرفی کرده بود که از پیت‌بول تریر می‌ترسیدن.جوری که اکثر مردم شروع به از بین بردن پیت بول تریر‌ها کردن. در سال ۲۰۰۷، ۵۱ پیت‌بول در یک تست مراقبت‌های پرستاری شرکت کردن. ۴۸ سگ پیت بول در این تست موفق شدن. در اون سال سگ پیت‌بول به عنوان همراه و دوست انسان‌ها به دنیا معرفی شد.

اوایل قرن بیست، سازمانی تخصصی تأسیس شد. پرورش دهندگان و کارشناسان خبره این نژاد، استاندارد‌های ظاهری و رفتاری نژاد پیت‌بول رو تعیین کردن به شکلی که امروز، ملاک اصلی تشخیص اصالت نژادی یک‌ سگ پیت‌بول، مهر تایید این سازمان هست.

سگ پیتبول تریر

ویژگی‌های ظاهری و خصوصیات سگ پیتبول

وزن متوسط پیت بول تریر:

 • ۱۳ تا ۳۸ کیلوگرم
 • وزن سگ‌های ماده بین ۱۴ تا ۳۶ کیلوگرم متغیره
 • و میانگین وزن در سگ‌های نر، بین ۱۴ تا ۳۸ کیلوگرم هست.

با اینکه سگ ها هرچه بزرگتر باشن، قدرت بدنیشون هم بیشتر میشه ولی عضلات ضخیم و فک قوی سگ پیت بول باعث شده به نسبت وزن و جثه اش، قوی ترین سگ دنیا لقب بگیره.

دیگر مشخصات ظاهری سگ پیتبول:

 • قد نرها، حدود ۴۰ تا ۷۰ سانتی‌متر و قد ماده‌ها بین ۲۶ تا ۴۸ سانتی‌متر هست
 • فک‌های قدرتمند و محکمی که در صورت مستطیل یا مربعی شکلش قرار گرفتن
 • در قسمت پیشونی هم یه کم چین و چروک دارن
 • رنگ‌ چشم پیت‌بول‌ها هر رنگی به جز آبی هست
 • گوش‌های افتاده و دم کوتاهی دارن
 •  گردن کلفت و عضلانی داره که با سرش در تناسبه
 • پیت‌بول تریرها سگ‌های سریع، سبک و ورزشی هستن. اون‌ها میتونن به خوبی بپرن و برای همین در ورزش‌های مختلف ازشون استفاده می‌شه
 • موهای بدن پیت‌بول ضخیم، براق و کوتاهه. تنوع رنگی در پیت‌بول وجود داره، اون‌ها رو در رنگ‌های یک‌دست یا با خال‌های قهوه‌ای یا قرمز هم می‌بینید
 • پیت‌بول ‌تریر آمریکایی ظاهری با ابهت و قدرتمند داره

اگه به سگ های قوی و بزرگ علاقه دارین، پت پرس توی مقاله بزرگترین سگ های دنیا، علاوه بر معرفی سگ های بزرگ در دنیا، شرایط نگهداری اونا رو هم بیان کرده.

عکس سگ پیتبول آمریکایی

انواع رنگ‌های سگ پیتبول

پیتبول در  رنگ‌های مختلفی وجود داره که در سال‌های اخیر سگ پیت بول مشکی و پیت بول سفید محبوبیت بیشتری پیدا کردن. رنگ‌های سیاه و سفید، سفید خالص با خال‌های مسی، قرمز یا خاکستری روی بدن و چهره‌شون، نمونه‌ای از رنگ‌های پیت‌بول هست. معمولا رنگ بینی سگ پیت‌بول با موهاش هماهنگی داره.

سگ پیت بول چند سال عمر میکند؟

تغذیه و شرایط نگهداری تاثیر زیادی در طول عمر و سلامت سگ پیتبول داره. اما به طور کلی پیت‌بول‌ها جزو دسته سگ‌های بزرگ هستن، سگ‌هایی بزرگ و عضلانی که در حدود ۱۲-۱۶ سال عمر می‌کنن.

قیمت سگ پیت بول در ایران چقدره؟

با توجه به اینکه پرورش دهنده‌های رسمی و معتبری در ایران وجود ندارن این سگها معمولا وارداتی هستن و قیمت اونا تابع فراوانی و واسطه‌ها و خیلی عوامل دیگه است و ممکنه بسیار متغیر باشه. اما به طور کلی سگ‌های پیتبول در ایران با قیمتی بین ۳ تا ۸ میلیون تومان به فروش می‌رسن.

pitbull terrier

شخصیت نژاد سگ پیت‌بول تریر آمریکایی

خصوصیات رفتاری و شخصیتی این نژاد اونا رو یکی از جذاب‌ترین نژادها برای نگهداری کرده، مهم‌ترین ویژگی‌های پیت‌بول تریر‌ آمریکایی شامل:

 • وفاداری: سگ‌هایی دوست‌داشتنی، شجاع، سرسخت و وفادار هستن. اون‌ها همراه و دوست خوبی برای انسان‌هان. پیت‌بول ‌ها دوست دارن در تمام فعالیت‌های خونوادگی باشن، از ماشین سواری گرفته تا پیاده‌روی
 • فضای نگهداری: برای نگهداری سگ امریکن پیت بول به یک فضای باز و حیاط نیاز دارید
 • نگهداری در آپارتمان: باید بگم که آپارتمان اصلا گزینه خوبی برای پیت‌بول‌ها نیست. چون خیلی فعال، شلوغ و قوی هستن
 • سازگاری با کودکان: سگ پیت‌بول سازگاری خوبی با بچه‌ها داره. اما نباید بچه‌های غریبه رو نزدیک این سگ ببرید. برعکس رابطه‌ی خوبش با بچه‌ها با گربه‌ها و سگ‌ها‌ی دیگه رابطه خوبی نداره. جالبه بدونید که سگ پیت‌بول به دلیل رفتار گرم و مهربونی که با بچه‌ها داره لقب سگ نگهبان یا پرستار رو به خودش اختصاص داده
 • هوش بالا: سگ پیت‌بول هوش بالایی داره، بازیگوشه و کاملا حواسش به محیط اطرافش هست
 • رفتار با غریبه‌ها: پیتبول ها حضور افراد غریبه در اطراف صاحبشون رو بهش هشدار میدن. خیلی زود با غریبه‌ها ارتباط برقرار نمی‌کنه. ولی مردم رو دوست داره و از مهمان هم استقبال می‌کنه
 • شجاعت بالا: در عین حال سگی سرسخت و جسوره، همین جسارت، اون‌ها رو به میدان مسابقات کشوند. سگ پیت‌بول در مسابقات سرعتی و کشیدن وزنه رقیب سرسختی برای دیگر نژادهاست. شجاعت اون‌ها بی نظیره و سگ پیت‌بول تا پای جونش از شما و خانواده‌تون دفاع می‌کنه

سگ نژاد پیتبول اصلا تمایلی به گاز گرفتن انسان‌ها نداره. این نژاد به عنوان یک سگ محافظت ‌کننده قوی شناخته میشه و میشه گفت خطرناک ترین سگ دنیا هم محسوب میشه.

در اغوش گرفتن سگ پیت بول تریر آمریکایی

شرایط نگهداری و تربیت سگ پیت بول

 • اگر حوصله و علاقه به آموزش حیوانات و وقت کافی برای توجه و کلانجار رفتن با سگ‌ها رو ندارید، سگ پیت‌بول اصلا انتخاب مناسبی برای شما نیست.
 • سگ پیت بول اصیل باید در سن کم آموزش ببینه و اجتماعی شه. پیت‌بول اگر در سن کم آموزش نبینه و اجتماعی نشه، نسبت به سگ‌های دیگه پرخاشگر می‌شه.
 • اگر با پیت‌بول قصد رفتن به سفر دارید. حتما قوانین مربوط به اون منطقه و مناطق اطراف رو مطالعه کنید.
 • پیت‌بول تریرهای آمریکایی فک‌های قوی دارن و نیاز به جویدنشون زیاده، در نتیجه لازمه برای این سگ‌ها اسباب‌بازی ‌های بادوام و محکمی بخریم. اسباب‌بازی ‌هایی که خیلی سریع خراب نشن و طوری هم نباشه که سگ بتونه اون ها رو قورت بده.
 • وقتی اون‌ها رو به پارک یا خیابون می‌برید، مواظبشون باشید و از قلاده استفاده کنید. چون اگر با سگ دیگه‌ای درگیر بشن، میتونه خطرآفرین باشه. البته اگر پیت بول ها رو از بچگی اجتماعی بار بیارید، این مشکلات رو نخواهید داشت.

برای نگهداری سگ پیت بول اولین موردی که باید بدونین اینه که به‌جا و به‌موقع بصورت صحیح بهش آموزش بدین. این آموزش‌ها با تنها گذاشتن سگ در خونه شروع میشن و با آموزش‌هایی مثل یاد گرفتن جای دستشویی، آموزش قوانین خونه به سگ، تعیین یه برنامه مشخص، یاد دادن فرمان های مقدماتی و تکمیلی و…. ادامه پیدا میکنن.

تربیت سگ پیت بول کار سختی نیست و با انجام یکسری کارهای ساده و مرحله به مرحله می تونین سگتون باب میل خودتون تربیت کنین. تربیت سگ بدون داشتن اطلاعات کافی، تقریبا غیر ممکنه. برای همینه که میگیم دونستن روش صحیح تربیت سگ برای هرکس که سگ داره یا میخواد سگ بگیره، از نون شب هم واجب تره.

پس در تیم پت پرس به فکر افتادیم برای کمک به شما در این کار مهم، کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تربیت سگ رو تالیف و طراحی کنیم. با خواندن این کتاب الکترونیکی ، میتونید سگتون رو بدون در نظر گرفتن سن و نژادش، تربیت کنید و از داشتن یک سگ خوش رفتار و تربیت شده لذت ببرید😊😊

کتاب الکترونیکی تربیت سگ جامع (توله و بالغ)

برای آموزش سگ به شیوه درست باید بدونین چه موقع، کجا، چه رفتاری رو چه جوری بروز بدید که سگ ببینه و ازش یاد بگیره.

این ایبوک قدم به قدم و کاربردی به شما یاد میده از روز اول با سگ چه جوری رفتار کنین و چه چیزهایی رو یادش بدید و کمک میکنه یه سگ با تربیت و خوش رفتار تحویل جامعه بدید 😁

خرید کتاب
۱۳۰,۰۰۰ تومان
راهنمای جامع تربیت سگ ، از تولگی تا بزرگسالی (همه نژادها)

نژاد پیت بول

سلامتی و بیماری های نژادی سگ پیت بول

سگ‌ پیت‌بول، سگی مستقل و جون سخته برای همین مشکلات سلامتی چندانی نداره. چند نوع بیماری سگ که در این نژاد بیشتر وجود داره و سلامتی این سگ قدرتمند رو تهدید می‌کنن رو در ادامه بررسی می‌کنیم:

۱. دررفتگی لگن یا دیسپلازی هیپ در سگ پیت بول

اگر قصد پرورش سگ دارید سگ ماده باید تا قبل از سن دو سالگی معاینه شه. در واقع باید با پرتو ایکس از لگن عکس‌برداری بشه، تا از سلامتی‌ و نداشتن دیسپلازی در سگتون مطمئن بشید.

۲. آلرژی در سگ پیت بول

آلرژی‌های پوستی معمولا از آلرژن های محیطی مثله کک، چمن، گرده و گرد‌ و غبار به وجود میاد. البته می‌شه از مواد غذایشون هم باشه که این مدل کم‌تر پیش میاد. آلرژی‌ غذایی به گوشت گاو، برنج، گندم و ذرت هم می‌تونن داشته باشن. آلرژی باعث خارش شدید و زخم شدن پوست می‌شه. پس اگر متوجه این موضوع در اون‌ها شدید، حتما برای درمان به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید.

سگ پیتبول مشکی

۳. چاقی در پیتبول

پیت‌بول‌ها اگر گرسنه بشن، شروع به پرخوری می‌کنن. اگر جلوی این پرخوری گرفته نشه، سگ شما حسابی چاق میشه. اولین کاری که باید برای جلوگیری از چاقی سگ‌هامون انجام بدیم، انتخاب غذای سالم و مناسبه. حالا چرا همش می‌گیم، که اجازه ندید سگ‌تون چاق بشه؟

چون چاقی باعث بیماری‌های قلبی، کبدی، تومور و حتی مرگ اون‌ها می‌شه. پس مراقب باشید و جلوی این چاق شدن که خیلی هم در سگ‌ها رایج هست، رو بگیرید. تشخیص چاقی توسط دامپزشک انجام می‌شه ولی اگر پیت‌بول شما ده تا پانزده درصد بیشتر از وزن نرمال نژاد رو داشته باشه، شما سگ چاقی دارید.

توله سگ پیتبول بامزه

۴. عفونت در سگ پیتبول

پوست، چشم، دندان و گوش‌ قسمت‌هایی از بدن سگ شما هست که دچار عفونت می‌شن. عفونت گوش به دلیل باکتری‌های داخل گوش، بیشتر اتفاق میفته. با رعایت بهداشت و مراقبت، از ابتلا به هر نوع عفونتی در سگ شما، می‌شه جلوگیری کرد. نکات زیر رو در مورد جلوگیری از عفونت سگ حتما به خاطر داشته باشید:

 • چشم و گوش پیت‌بول رو خوب نگاه کنید. تورم، قرمزی یا تغییر رنگ نشونه‌ی عفونته
 • برای از بین رفتن کک‌ها، پوست و موی پیت‌بول رو با برس شونه کنید.
 • بیش از ۲ ماه یکبار حمامشان نکنید
 • مسواک زدن و گرفتن ناخن‌هاشون رو، به طور مرتب انجام بدید.

اگر این نکات بهداشتی منظم انجام شه، نیاز به هزینه برای درمان نیست.

۵. دیابت در سگ پیت بول

در رژیم غذایی علاوه بر سالم بودن غذا، باید به متناسب بودن رژیم با سن و وزن سگ‌ شما اهمیت داد. از هر ۴۰۰ سگ، یک نفر مبتلا به دیابت می‌شه‌. اگر علائم زیر رو توی سگتون دیدین حتما به دامپزشک مراجعه کنین، مثل:

 • ادرار بیش از حد
 • ادرار کردن توی خونه
 • زیاد خوردن آب

آموزش و مراقبت‌های پیت‌بول

 • به طور میانگین حداقل روزی یک‌‌ ساعت با پیت‌بول به پیاده‌روی برید
 • بازی کردن یا هر ورزش دیگه هم می‌تونید جایگزین پیاده‌روی کنید
 • سگ‌های پیت‌بول، سگ‌هایی قوی و سرسخت هستن. درنتیجه آموزش اطاعت و فرمان پذیری رو از همون ابتدا شروع کنید. در طول زندگی سگ‌تون این آموزش رو ادامه بدید

تربیت توله سگ پیت بول سفید

پیت‌بول‌ها طاقت موندن در سرما‌ی زیاد رو ندارن. سرماخوردگی رو هم نمی‌تونن به خوبی تحمل کنن. پس در فصل‌های سرد، اون‌ها رو باید داخل خونه نگه‌ داشت. چون علاوه بر این که طاقت سرما ندارن، تنها موندن طولانی هم غمگینشون می‌کنه. یادگیری این نژاد در سن کم بسیار خوبه. اما زمانی که بزرگ شده باشه برای تربیت و آموزشش باید وقت و انرژی بیشتری بزاریم.

برای اجتماعی شدن، از دوران تولگی با افراد، منظره و صداهای مختلف روبرو شن، بهتره. بهترین زمان شروع آموزش برای پیت بول تریرها، در هشت تا دوازده هفتگی توله سگ شماست.

بهداشت سگ پیت‌بول تریر

نکات زیر رو برای نظافت و نگهداری سگ پیت بول به خاطر داشته باشید:

 • پیت‌بول ماهی یک تا دوبار نیاز به حموم کردن داره. هر هفته دندون‌هاش باید مسواک زده شه
 • گوش‌های پیت‌بول به طور منظم باید تمیز شه تا گوش عفونت نکنه. گوش‌ها رو با پاک‌کننده‌ای که دامپزشک به شما معرفی کرده، تمیز کنید
 • ناخن‌های پیت‌بول باید مرتب، کوتاه بشه
 • بدن پیت‌بول تریر رو می‌تونیم هر از گاهی با پارچه‌ای مرطوب تمیز کنیم. با این کار پوست سگ شما براق و سالم می‌مونه

در کل رعایت بهداشت پیت‌بول‌ها راحته و شامل همین مواردی میشه که براتون توضیح دادیم و فقط کافیه همین نکته‌ها رو رعایت کنید.

نژاد پیتبول باتوله اش

غذای مناسب پیت‌بول‌ها

خیلی خیلی مهمه که غذای سگ پیت بول بالانس شده و دارای همه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنش باشه و در عین حال پروتئین، چربی، کلسیم و کربوهیدرات رو به نسبت مناسبی داشته باشه. چون رعایت همه این موارد در غذایی که خودمون برای سگ پیت بول تهیه کنیم سخته، برای همین بهتره از غذای خشک سگ که به صورت آماده وجود داره، برای تغذیه سگ پیت بول استفاده کنید.

مزیت استفاده از غذای خشک سگ:

 1. همه ویتامین ها، اسیدچرب های ضروری و مواد معدنی مناسب برای رشد و سلامت سگ شما رو داره
 2. دارای نسبت مناسب پروتئین، کربوهیدارت و چربیه
 3. به صورت آماده موجوده و تنها کاری که شما باید انجام بدید اینه که در غذا رو باز کنید و در ظرف بریزیدش
 4. میتونید غذای خشک رو مدت طولانی در خارج از یخچال نگهداری کنید (فاسد نمیشه)

انتخاب و خرید غذای خشک سگ

یادتون باشه که بهترین رژیم غذایی برای سگ ها غذایی هست که از مخلوطی از غذای خشک و کنسروی تشکیل شده باشه.

 

توصیه دامپزشک

اگر از غذای به عنوان غذای سگ پیت بول استفاده میکنید، حتما حتما مقدار غذایی که در طول روز به سگ میدید طبق  نه بیشتر. یادتون باشه که پیت بول ها استعداد چاقی دارن!.

 • اگر توله سگ شما فقط دوازده هفته‌اش هست، باید چهار تا پنج وعده غذایی در روز بهش بدید.
 • وقتی سه تا شش ماه داره، سه وعده غذایی در روز داشته باشن.
 • بعد از شش ماه دو وعده غذایی در روز کافیه.

توله سگ نژاد پیتبول

نکات مهم در نگهداری و تربیت توله سگ پیت بول

توله سگ پیتبول تا سن ۲ ماهگی باید پیش مادرش باشه و از شیر مادر تغذیه کنه. بعد از این سن می‌تونید اونو به خونه جدیدش بیارید. از همون لحظه‌‍ای که توله سگ پیتبول وارد خونه‌تون میشه برخی موارد رو باید در نظر بگیرید و رعایت کنید:

 • قبل از هرچیز پیش دامپزشک ببریدش و واکسیناسیون‌های لازم سگ رو انجام بدید. در این رابطه مطلب «واکسن سگ» رو مطالعه کنین
 • تربیتش رو از همون اول شروع کنید و به تاخیر نندازید؛ فراموش نکنید که سن ۲-۴ ماهگی سن طلایی برای تربیت کردن سگه
 • بهش نشون بدید که شما رئیس خونه هستید و باید همیشه به حرف شما گوش کنه
 • اولین چیزی که باید بهش یاد بدید آموزش دستشویی کردن در جای مشخصه
 • هیچ وقت توله سگ پیت بول رو دعوا یا تنبیه نکنید و با تشویق و تایید کارهای خوبش اونو تربیت کنید. دعوا کردن فقط باعث میشه از شما بترسه و دچار  مشکلات رفتاری و استرس بشه
 • از بچگی سگتون رو اجتماعی کنید و با آدم‌ها، محیط‌ها و سگهای دیگه آشناش کنید. آشنایی با سگهای دیگه اهمیت زیادی داره؛ چون پیتبول معمولا در برخورد با سگهای دیگه رفتار خشنی نشون میده و باید این رفتارش اصلاح بشه
 • توله سگ پیت بول برای اینکه به سگ بالغ سالم و سرحالی تبدیل بشه به رژیم غذایی مقوی و خاصی نیاز داره. در مطلب غذای توله سگ در این مورد بیشتر صحبت کردیم

مشاهده پیج پت پرس

نظر شما چیه؟

شما چه نظری در مورد این سگ خاص و قدرتمند دارید؟ تا حالا تجربه نگهداری از پیتبول رو داشتید؟ به نظرتون نگهداریش سخته یا آسون؟ لطفا برای ما کامنت بگذارید و نظر، تجربیات و سوالات خودتون رو در مورد نژاد سگ پیت بول با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
4.4/5 - (168 امتیاز)
نویسنده: ادمین پت پرس
نویسنده: ادمین پت پرس
دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.
امیررضا یزدانی
نوشته شده در: ۳ مهر, ۱۴۰۰

تا آخرش روبخون ضرر نمیکنی
سلام و درود خدمت تمامی دوستان، از صحبت های خیلی ها میشه دریافت که فکر میکنن ،پیت بول سگ خطرناکی هستش و به سگ آدمخوار معروفه و علاقه زیادی به حمله به انسان ها داره، در صورتی که تنها کاری که پیتبول اصیل انجام نمیده حمله به انسانه . از روی ظاهر این سگ نمیشه تشخیص داد اصیل هست یا نه و باید به ویژگی های ظاهری این حیوان هم اشاره کرد که اگر پیتبولی ادمگیر باشد،نشان از ناخالص بودن سگ دارد.
حالا برای همه ما سوالی پیش می آید که پس اخبار ها چرا برعکس میگویند خود من هم اگر فردی بودم که ازاین نژاد اطلا علت کافی نداشتم میگفتم پیت بول سگی خطرناک است.اما چرا در سطح جامعه پیتبول سگی خطر ناک است زیرا حدود ۹۵ در صد پیتبول ها در سطح جامعه اصیل نیستند ویا اصلا پیتبول نیستند .
برای مثال سگی که عیناً شبیه پیتبول است اما ادمگیری میکند .ممکن است این سگ با سگی از خانواده خود بنام ام استاف میکس شده باشد که بسیار شبیه پیت بول است اما بسیار خطر ناک بنابر این از میکس این دو سگ سگی با ظاهر پیتبول و با حسنی و خطر متکی اماستاف بوجود می آید.
یا اصلا ممکن است سگ پیتبول نباشد و ام استاف باشد یا آمریکن بولی باشد که معمولا مردم این سگ راهم با پیتبول اشتباه میگیرند برای مثال بسیاری از عکس هایی که در همین سایت قابل مشاهده هستند عکس آمریکن بولی و ام استاف است،به این ترتیب هراشتباهی که این سگ ها بکنند به نام پیتبول ثبت میشود و تنها باعث بد نامی پیت بول میشود در حالی که پیت بول اصیل کاری با انسان ندارد و حتی آموزش ادمگیر کردن پیتبول اصیل بسیار سخت است در ضمن پیتبول از خیلی نژاد ها مانند روتوایلر ژرمن دوبرمن و… بسیار مهربان تر و باهوش تر است.
باید به اطلاع برسانم سازمان ADBAکه سازمان اصلی به ثبت رساندند این نژاد است میگوید هر پیتبولی که ادمگیر باشد اصیل نمی باشد
البته طوری که من میتونم هر جایی داخل ایران که میگن پیتبول دارن سگ غیر اصیل و خطر ناک هست پس اگه گفتن اصیله فریب نخورید و تنها از فروشنده هوایی که سگ های با شجره نامه ADBA دارند اقدام به خرید پیتبول کنید. پس اگر پیتبولی ادمگیر بود یعنی اصیل نیست. اگر هم خواستید از جایی پیت بول خریداری کنید اینجا بنویسید و شماره رو بدید اسم کنل رونمیگم که تبلیغات نشه این اطلاعات رو هم فقط انتقال دادم . اگر اسم کنل پر ورش پیتبول رو خواستید همین جا باشماره بنویسید من خودم خیلی وقته دنبال پیتبول اصیلم و لی فقط تونستم از اینجا پیتبول اصیل پیدا کنم.

پاسخ به این نظر
دکتر ملیکا حمزه
نوشته شده در: ۱۲ مهر, ۱۴۰۰

مرسی که تجربتون رو باهامون درمیون گذاشتین🌹🌹

پاسخ به این نظر
طاها
نوشته شده در: ۲۸ اسفند, ۱۳۹۹

سلام من میخوام سگ پیت بول بخرم اما میخوام توی خونه ویلایی که حیات نداره پارکینگ داره برت خودمون اونجا میتونم نگه داری کنم
میخوام شکم هم به عنوان بادیگاردم باشه هم هم بازیم هم اینکه با آدما کاری نداشت باشه به جز آدمهایی که دشمن من هستن و سگ ها و اینکه من بهش اجازه دادم حمله کنه
آیا میتونم رو سگ پیت بول حساب کنم خیلی ازش تعریف شنیدم
اگه می تونید میشه یا اینکه شدن یه لطفا لطفا بیاید واتساپ بهم بگید چطوری تربیت کنمش خواهش میکنم ۰۹۱۹۱۶۶۰۳۶۰

پاسخ به این نظر
دکتر صبا ژاله
نوشته شده در: ۱۳ فروردین, ۱۴۰۰

سلام طاها جان
سگ پیتبول نیاز به ورزش و فعالیت بدنی زیادی داره تا عضلاتش رو بسازه برای تربیت هم میتونی از مقاله تربیت پیتبول و کتاب تربیت سگ گارد کمک بگیری

پاسخ به این نظر
.....
نوشته شده در: ۲۵ اسفند, ۱۳۹۹

سلام درباره سگ بربل هم بنویسین….

پاسخ به این نظر
امیررضا
نوشته شده در: ۹ اسفند, ۱۳۹۹

سلام
من عاشق سگ گلدن رتریور هستم . میخوام ببینم اگه بهترین شرایط رو براش فراهم کنم با قیمت امروز چند ملیون خرج داره

پاسخ به این نظر
دکتر صبا ژاله
نوشته شده در: ۱۰ اسفند, ۱۳۹۹

سلام امیررضا جان
مهمترین بخش هزینه های نگهداری سگ ها مربوط به تغذیه شون هست. اگر بخوای از غذاهای خارجی و خشک براش استفاده کنی بستگی به برندی که میخری متفاوته ولی درمورد غذای خونگی میتونه چیزی بین ۱-۲ میلیون در ماه متفاوت باشه. و هزینه های بعدی مربوط به درمان هست که با توجه به شهر محل ندیگتون و تعرفه ی دامپزشکی در اونجا میتونه متفاوت باشه.

پاسخ به این نظر
Enas🐾🥺
نوشته شده در: ۲ آذر, ۱۳۹۹

سلام
نظر شما قابل احترامه ولی پیت بول بنظر من مهربونترین سگ دنیاست
حاضرم قسم بخورم بستگی به نژاد سگ نداره به صاحبش بستگی داره
من دخترم و پیت بولم رو پیش نوزاد هم بزارم ازش مطمئنم ک هیچ اسیبی بهش نمیزنه حتی شده بچه بیوفته تو اب و اون درش بیاره عاشق بچه هاست درسته قیافش خشنه ولی اون خیلی سگ مهربونی هست من ک عاشق پیت بول هستم🙂✨🐾

پاسخ به این نظر
عرشیا رشیدزاده
نوشته شده در: ۱۱ آذر, ۱۳۹۹

درسته سگ پیت بول خیلی خطر داره ولی اجتماعیش خوبه و بیشترین پرش رو تو سگ ها داره
من هم میخواهم بخرم عرشیا رشیدزاده از تهران ده ساله

پاسخ به این نظر
امید
نوشته شده در: ۳۰ اسفند, ۱۳۹۹

سلام من تو اپارتمان زندگی می کنم،خواستم ببینم میتونم توله پیتبول بیارم و بزرگش کنم یا آپارتمان بدردش نمیخوره؟

پاسخ به این نظر
دکتر صبا ژاله
نوشته شده در: ۱۳ فروردین, ۱۴۰۰

سلام امید جان
پیتبول از سگ هاییه که به فعالی زیادی نیاز داره و نگهداری در آپارتمان فقط زمانی براش مناسبه که اکثر تایم روز رو بتونه فعالیت و ورزش کنه و بیرون از خونه باشه

پاسخ به این نظر
TH
نوشته شده در: ۱ مهر, ۱۳۹۹

می شه بپرسم چرا به کاربرا اطلاعات غلط می دید؟ بدنامی این سگ بی دلیل نیست

بیشترین حمله به انسان طبق آمار از همین نژاده اونوقت می گید خشن نیست؟

پاسخ به این نظر
مریم مشتاق
نوشته شده در: ۱ مهر, ۱۳۹۹

سلام دوست عزیز،
هر نژادی اگه درست تربیت واجتماعی نشه یا عمدا جوری تربیت بشه که به اصطلاح سگ “بگیر” باشه حمله به انسان و سایر حیوونا اتفاق میافته. حالا اگه اون نژاد نژاد قوی و مستعد به پرخاشگری باشه مثل پیتبول، روتوایلر، داگو آرژانتینو و … باشه طبیعتا بیشترین و شدیدترین حمله ها از این نژادا گزارش میشه. بنابراین هر نژادی به خودی خود بگیر، پرخاشگر و حمله کننده نیست دوست عزیز 🙂

پاسخ به این نظر
رضا
نوشته شده در: ۲۲ مهر, ۱۳۹۹

چرا نمیگی انسان ها ابنجوری تربیت شون کردن یعنی بیدلیل حمله کرده است اگر ما ها جوری تربیتشون کنیم که اجتماعی بار بیان و با انسان کاری ندا شته باشند چی
چرا من هروقت رفتم مزرعه اونجا همه سگاش پیتبولند و وحشی هستند ولی با ما کاری ندارد تا وقتی هم به صاحب وکار مشکوکی نکنیم به ما حمله نمی کنند
من خودم ۶ تا سگ پیتبول دارم نه تا حالا بکسی حمله کرده نچیزی خیلی هم وحشی هستند ولی با فامیل هامون کاری ندارن تا وقتی هم قری یا احساس خطر نکد کاری انجام نمیدن

ممنونم از توضیح های شما خیلی عالی بود به خصوص در تر بیت و در باره ی بیماری ها

پاسخ به این نظر