سگ امریکن بولی، عضلانیِ مهربونِ دوست داشتنی

عکس نژاد سگ آمریکن بولی (American bully dog breed)

مشخصات کلی نژاد امریکن بولی:

خلق و خو: دوستانه، مهربان،وفادار و محافظ

group icon گروه: توسط AKC به رسمیت شناخته نشده
lifespan icon طول عمر: 8 تا 15 سال
weight icon وزن: 14 تا 38 کیلوگرم
weight icon قد: 33 تا 53 سانتی‌متر
size icon جثه: متوسط
origin icon خاستگاه: آمریکا

مشخصات ظاهری سگ امریکن بولی

مشخصات ضاهری سگ آمریکن بولی
1
2
3
4
5
6
7

فُرم سر


سر آمریکن بولی‌ها خاصِ نژاد خودشون هستش، بزرگ و طویله و از روبه‌رو مربعی شکل هستش،بالای سر، بین 2 گوش صاف و انحنای خاصی نداره،عضلات گونه، برجسته و بدون چین و چروک هستن.

شکل گوش‌ها


گوش‌ها بالای سر قرار گرفته و بصورت ایستاده هستن، گوش‌هایی که زیادی صاف هستن خوب نیستن!

پوزه و بینی


پوزه پهن و کمی مربعی شکله،طول پوزه 30 درصد طول سر هستش، بالای پوزه صاف و فک پایینی پهن هستش و به خوبی شکل گرفته. بینی بزرگ و سوراخ‌های بینی کاملا بازی دارن؛ هر نوع رنگدانه بینی تو این نژاد طبیعی هستش. البته اکثرا با پوشش بدنشون همخونی دارن

چشم‌ها


چشم‌ها متوسط و از بادام تا بیضی شکل متفاوت و متغییر هستن. به خوبی از هم فاصله و درون جمجه قرار گرفتن. همه رنگ‌های چشم به جز آبی برای آمریکن بولی‌ها معقول و نرمال هستش.

معمولا چشم‌های این نژاد سگ به رنگ زیر است:

green eye

سبز

yellow eye

زرد

brown eye

قهوه‌ای

شکل دُم


دم آمریکن بولی‌هادم به صورت طبیعی به سمت بالا امتداد پیدا کرده که ممکنه در اخر حالت مخروطی شکل به خودش بگیره، انتهای صاف هم طبیعیه. وقتی سگ در حال حرکته دم به سمت بالا قرار می‌گیره وقتی هیجان زده‌است بالا‌تر می‌ره ولی هیچ وقت به سمت پشت خم نمی‌شه در حالت استراح هم رو به پایین تا نزدیکی هوک قرار می‌گیره.

نوع پوشش


پوشش براق،کوتاه، متراکم و صافی دارن(البته تو بعضی‌ها کمی صفته). هر الگوی رنگی تو این نژاد دیده میشه و قابل قبوله.

اندازه موها:

short coat

کوتاه

حالت موها:

hard hair

صاف


تنوع رنگ در این نژاد سگ به شرح زیر است:

black hair

مشکی

brown hair

قهوه‌ای

white hair

سفید

blue hair

آبی

ginger hair

قرمز

جثه و اندازه سگ


آمریکن بولی‌ها اندازه‌های مختلفی دارن. آمریکن بولی پاکت: 36 تا 43 سانتی‌متر نوع استاندارد: 46 تا 51 سانتی‌متر نوع کلاسیک: 43 تا 48 سانتی‌متر نوع (XL): 51 سانتی‌متر تصویر مقابل مقایسه اندازه یه بولداگ انگلیسی با انسان هست که میتونین تصور خوبی از ابعاد یه بولی آمریکایی به شما بده.

مقایسه اندازه سگ بولداگ با انسان

ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد امریکن بولی


شاخصی که نشون میده چند وقت یک‌بار باید موهای این نژاد رو برس بکشین، شونه کنین و پیش آرایشگر ببریدش. به طور کلی اینکه چقدر باید برای آراسته نگه‌داشتن پوشش بدن این نژاد وقت و انرژی صرف کنید.

منبع: AKC


شاخصی که بهتون میگه چقدر باید از این نژاد سگ انتظار ریزش مو داشته باشین. نژادهایی که ریزش موی زیادی دارن، باید بیشتر بُرس کشیده بشن و احتمال ایجاد آلرژیشون در افراد مختلف، بالاتره. در مورد این سگ‌ها، زمان و انرژی‌ای که باید برای جارو کشیدن و تمیز کردن منزل اختصاص بدین رو هم فراموش نکنین.

منبع: AKC


اگر سگی قراره مناسب آپارتمان باشه، علاوه بر جثه‌اش نیازه ویژگی‌های دیگه‌ای مثل سطح انرژی و نیاز به فعالیت، میزان سروصدای سگ و واکنشی که موقع ملاقات غریبه‌ها نشون میده هم توجه کرد. این شاخص بهتون میگه این نژاد چقدر برای زندگی آپارتمانی مناسبه.

منبع: Dogtime


نشون میده این نژاد به صورت ژنتیکی چقدر مستعد ترشح بزاق دهان هست. نژادهایی که ترشح بزاق دهان بالایی دارن، میتونن روی لباس شما و وسایل خونه لکه‌های خیس بزاق به جا بذارن که شاید برای خیلی از افراد خوشایند نباشه.

منبع: AKC


برخی از نژادهای سگ به دلیل درون آمیزی‌های زیاد، مستعد بیماری‌های ژنتیکی متعددی هستن و احتمال اینکه دچار بیماری یا مشکلی بشن رو بالاتر میبره. این شاخص بهتون میگه سطح سلامتی این نژاد در چه حده و چقدر احتمال داره در آینده دچار مشکلات و بیماری‌های نژادی بشه.

منبع: Dogtime


نژادهایی که موهای خیلی کوتاهی دارن یا پوشش زیرین موهاشون به اندازه کافی نیست، در برابر آب و هوای سرد مقاومت کمتری دارن و نیازه اگر در منطقه سردسیر زندگی میکنین، پوشوندن لباس سگ رو جدی بگیرید.

منبع: Dogtime


سگ‌هایی که پوشش بدن ضخیم و دو لایه دارن بیشتر مستعد گرمازدگی هستن. برخی از نژادهای براکیوسفال یا پوزه تخت مانند پاگ هم نمی‌تونن به اندازه کافی سریع له‌له بزنن و خودشون رو خنک کنن. این شاخص بهتون میگه چقدر باید از این نژاد در برابر گرما محافظت کنین.

منبع: Dogtime


شاخصی که نشون میده آموزش این نژاد سگ چقدر سخته و اینکه این نژاد چقدر تمایل به یادگیری داره. برخی از نژادهای سگ دوست دارن با انجام فرامین صاحبشون رو خوشحال کنن ولی بعضی نژادها هم ترجیح میدن هرکاری خودشون دوست دارن انجام بدن.

منبع: AKC


شاخصی که نشون میده این نژاد چقدر برای کسانی که دفعه اولشونه از یه سگ نگهداری می‌کنن، مناسبه. نگهداری از برخی از نژادهای سگ راحت‌تر از نژادهای دیگه است چون آموزش دادنشون راحت‌تره و اون نژاد حساسیت کمتر و انعطاف پذیری بیشتری داره و کمتر تحت تاثیر اشتباهاتی قرار می‌‌گیره که صاحبش بخاطر آماتور بودن انجام میده!

منبع: Dogtime


این شاخص نشون میده این نژاد سگ چقدر تمایل به صدا درآوردن داره، حالا این صداها چه صدای واق واق باشه و چه زوزه کشیدن. برخی نژادها ممکنه به محض دیدن یه پرنده از پنجره شروع به واق زدن کنن ولی برخی دیگه به ندرت. البته هرچه سگ رو بهتر از سنین کم آموزش بدید، تمایلش به واق زدن هم کمتر میشه.

منبع: AKC


شاخصی که نشون میده این نژاد چقدر تحمل تنها موندن رو داره. برخی از نژادهای سگ به شدت با صاحب و خانوادشون خو می‌گیرن و در نبودشون دچار نگرانی و اضطراب میشن. سگی که مضطرب شده، ممکنه واق بزنه، ناله کنه، وسایل خونه رو بجوه و رفتارهای مخرب از خودش نشون بده. برای همین اگر زمان زیادی رو بدون سگتون باید بیرون از خونه سپری کنید، حواستون به این موضوع باشه.

منبع: Dogtime


شاخصی که هرچی پایین‌تر باشه، اون نژاد سگ پوست کلفت‌تره! برخی از سگ‌ها حتی راحت با مسائل مختلف برخورد می‌کنن و به قول معروف نازک نارنجی ترن ولی بعضیاشون راحت‌تر تحت تاثیر قرار می‌گیرن چون مقاومت بالاتری دارن. اگر زندگی شلوغ پلوغ ، نامنظم و پر سروصدایی دارین پت پرس به شما پیشنهاد می‌کنه نژادهای حساس رو انتخاب نکنین.

منبع: Dogtime


این امتیاز نشون دهنده میزان صبر و تحمل نژاد سگ در برابر کودکان و مورد قبول بودن رفتارش در خانواده هست. برخی از سگ‌ها در تقابل با کودکان، تحریک پذیری بالاتری دارن و برای نگه‌داری در کنار اون‌ها مناسب نیستن. هرچی امتیاز بالاتر باشه برای کودکان مناسب تره.

منبع: AKC


این امتیاز نشون دهنده میزان قبول و خوش رفتاری این نژاد سگ با سگ‌های دیگه هست. هرچی امتیاز بالاتر باشه احتمال شروع دعوا با سگ‌های دیگه از طرف سگ شما کمتره. البته اجتماعی سازی همه نژادهای سگ رو از سن کم جدی بگیرین و هیچ وقت سگتون رو بدون نظارت با سگ‌های دیگه تنها نگذارین.

منبع: AKC


شاخصی که هرچی بالاتر باشه، اون نژاد غریزه بیشتری برای شکار کردن حیوانات کوچکتر داره و برای نگهداری در کنار حیواناتی مثل گربه، خرگوش و پرندگان مناسب نیست.

منبع: Dogtime


این شاخص نشون میده این نژاد سگ چقدر با افراد خانواده یا افرادی که به خوبی می‌شناسه، محبت آمیز رفتار می‌کنه. برخی نژادها بجز با صاحبشون، به افراد دیگه دیر اعتماد می‌کنن و ممکنه باهاشون به خوبی کنار نیان ولی برخی نژادها با همه نزدیکان زود صمیمی میشن!

منبع: AKC


این شاخص نشون دهنده اینه که این نژاد سگ چقدر رفتار مناسب و دوستانه‌ای در برابر غریبه‌ها نشون میده و بهشون اعتماد می‌کنه. برخی نژادها نسبت به افرادی که نمی‌شناسن مشکوک هستن و خیلی طول می‌کشه بهشون اعتماد کنن ولی برخی دیگه از دیدن آدم‌های جدید خوشحال هم میشن!

منبع: AKC


این شاخص نشون دهنده میزان نیاز این نژاد سگ به فعالیت بدنی و ذهنی است. نژادهای سگی که انرژی بالایی دارن، همیشه آماده ماجراجویی و حرکت هستن و دوست دارن وقتشون رو به دویدن، پریدن و بازی کردن اختصاص بدن و باید تخلیه انرژیشون جدی گرفته بشه. برای همین اگر نژاد مورد نظرتون سطح انرژی زیادی داره فقط در صورتی می‌تونید باهاش زندگی شادی داشته باشید که شما هم پا‌به‌پاش اهل ورزش و فعالیت و بیرون رفتن باشین.

منبع: AKC


این شاخص نشون میده نژاد سگ مورد نظر حتی وقتی دوران بلوغ رو رد می‌کنه، چقدر برای بازی کردن اشتیاق داره. برخی از نژادها حتی وقتی سنشون بالا میره همچنان تمایل بالایی برای بازی‌های فیزیکی مثل تاگ و دنبال توپ دویدن و توپ رو آوردن، دارن ولی بعضی دیگه به لم دادن روی مبل با صاحبشون و تلوزیون دیدن هم راضی میشن!

منبع: AKC

مزایای نژاد

 1. بسیار بامحبت و دوستانه هستن: آمریکن بولی‌ها به خاطر رفتار دوستانه‌ای که با خانوادشون دارن معروف هستن
 2. رفتار مناسب با بچه‌ها: اگه به خوبی اجتماعی بشن می‌تونن سگ‌های خانواده خوبی بشن و اغلب با بچه‌ها رفتار مناسبی دارن
 3. اندازه‌های متفاوت: این نژاد بر اساس اندازه به چند دسته (پاکتی،استاندارد،کلاسیک و بزرگ) تقسیم شده.
 4. بدنی هیکلی و قوی: آمریکن بولی‌ها مثل پدر و مادرشون بدنی هیکلی و عضلانی دارن که می‌تونن ساعت‌ها ورزش رو به راحتی انجام بدن
 5. نظافت کم: این نژاد به دلیل موی کوتاهی که داره به زمان نظافت کمتری نیاز داره و همچنین از مو ریزی‌های مختلف خبری نیست.

معایب نژاد

 1. ممنوع بودن: به دلیل شباهت زیادی که به نژاد‌های اصلی خودشون دارن در برخی از نقاط جهان ممنوع شدن
 2. نیاز به اجتماعی شدن: خیلی مهمه که از بچگی روی اجتماعی شدن اونا کار کنین. تا تو موقعیت‌های مختلف رفتار درستی از خودشون نمایش بدن
 3. حساسیت به دما: سگ آمریکن بولی‌ به دلیل پوشش کوتاهی که داره در برابر سرما آسیب پذیر هستش
 4. نیاز به ورزش: به واسطه بدن عضلانیشون اونا به ورزش روزانه نیاز دارن. در صورت ورزش نکردن رفتار‌های نامطلوبی از خودشون بروز می‌دن.

نکات مهم درباره نگهداری نژاد امریکن بولی

سگ امریکن بولی یه سگ به شدت مهربون، بامزه و مطیعه، به طوری که راضی کردن شما هدف اصلی اون به حساب میاد؛ همین اخلاق خوب و مطیع بودنش باعث شده که آموزش و تربیت این نژاد راحت باشه.

آمریکن بولی‌ها پوشش کوتاهی دارن همین هم باعث شده نظافت اونا کار نسبتا راحتی به حساب بیاد. اونا به واسطه بدن عضلانی و پرقدرتشون، به یه رژیم پر پروتئین به همراه ورزش‌های منظم روزانه نیاز دارن.

خیالت راحت ما این راهو بلدیم و امروز قراره توی این مطلب پت پرس سیر تا پیاز نگهداری و مراقبت از نژاد سگ امریکن بولی رو به طور کامل بهتون یاد بدیم!

 

grooming_content

اصلاح و نظافت

nutrition_content

تغذیه سگ امریکن بولی

training_content

تربیت امریکن بولی

exercise_content

تخلیه انرژی

dog icon

خلق و خو و خصوصیات رفتاری نژاد سگ آمریکن بولی (American Bully)

health icon

بیماری‌های نژاد امریکن بولی

دیسپلازی هیپ

دیسپلازی سگ یه بیماری ژنتیکی که مربوط رشد نامناسب مفصل ران هستش که می‌تونه باعث آرتریت سگ و مشکلات حرکتی در آمریکن بولی‌ها بشه.

دیسپلازی آرنج

مشابه بیماری دیسپلازی ران، دیسپلازی آزنج یه بیماری ژنتیکی که باعث میشه مفصل آرنج به درستی رشد نکنه و باعث درد شدید و مشکلات حرکتی در اون ناحیه بشه.

مشکلات چشمی

نژاد آمریکن بولی مستعد بیماری‌های چشمی نظیر آب مروارید یا PRA هستن به همین دلیل خیلی مهمه که از قبل سگتون رو برای بررسی این بیماری‌ها چک بکنین.

بیماری قلبی

مشکلات قلبی مثل سوفل قلب و مشکلات دریجه‌ای ممکنه در برخی از آمریکن بولی‌ها دیده بشه.

آلرژی پوستی

بعضی از سگ‌های امریکن بولی ممکنه مستعد به آلرژی‌های پوستی باشن که می‌تونن باعث علائم زیر بشه:

 • خارش
 • التهاب
 • تورم
 • قرمزی پوست بدن

نفخ

شاید نفخ رو جدی نگیرین ولی باید بدونین این بیماری اگه شدتش زیاد باشه جزو بیماری‌های به شدت خطرناک و کشنده شناخته میشه!

در نفخ معده از گاز‌های زیادی پر میشه به طوری که روی خودش پیچ می‌خوره و باعث مسدود شدن عروق خونی و قطع جریان خون به اندام‌های حیاتی میشه.

تاریخچه و گذشته

نژاد سگ امریکن بولی یه نژاد مدرن محسوب میشه، اونا در سال 1990 از تلاقی نژادهای سگ پیتبول تریر آمریکایی با تریر استافوردشایر آمریکایی و تعداد دیگه‌ای از سگ‌ها به وجود اومدن.

آمریکن بولی‌ها خصوصیات اخلاقی از هر دو نژاد رو به ارث بردن به همین دلیل باعث شد پرورش دهندگان، پرورش اونا رو گسترش بدن. خاستگاه اصلی این نژاد در ایالات کالیفرنیا، لس آنجلس، ویرجینیا بوده که بعدها به سرعت در سرتاسر آمریکا گسترش پیدا کرد به طوری که تعدادی از اونا به آسیا و اروپا نیز رفتن.

بعد از گذشت حدود 3 دهه از به وجود اومدن این نژاد اکثر ایالات آمریکا اونو به عنوان یه نژاد غیر قانونی به حساب میارن و داشتن اون رو ممنوع می‌دونن و هنوز که هنوزه AKC این نژاد رو به رسمیت نشناخته!

مطالعه بیشتر
تاریخچه نژاد سگ آمریکن بولی

بهترین اسامی برای امریکن بولی

محبوب‌ترین نام‌هایی که برای سگ نژاد American Bully انتخاب میشه رو اینجا آوردیم.

male symbol

نام‌های پسرونه

 • کچل خان
 • آرنولد
 • دیوید
 • آپولو
 • کینگ
 • سالار
 • جوکر
 • بی‌دندون
female symbol

نام‌های دخترونه

 • روکسی
 • لیلی
 • امیلیا
 • فیونا
 • جولیا
 • کیوتی
 • لیلا
 • لیدی

اگه به تازگی سگی رو به سرپرستی گرفتین و نمیدونین چه اسمی براش بذارین، نگران نباشین. کافیه به صفحه انتخاب اسم برای سگ سر بزنین و کلی اسم قشنگ براساس، جنسیت، نژاد، جثه، خلاقیت و... پیدا کنین.

نکات جالت و بیشتر در مورد نژاد سگ آمریکن بولی

انواع مختلف سگ آمریکن بولی

آمریکن بولی‌ها بسته به اندازشون به انواع مختلفی تقسیم شدن (پاکت،استاندارد،کلاسیک و XL) همین تفاوت اندازه باعث شده طیف وسیعی از مردم بتونن این نژاد رو با توجه به اندازه محیط زندگیشون یکی رو انتخاب کنن:

 • نوع استاندارد: شبیه پیت بول آمریکایی هستن، بدنشون عضلانی و قویه و آستانه تحمل درد بالایی دارن که خب همیشه خوب نیست
 • نوع کلاسیک: یه اصلاحیه برای نوع استاندارد هستش که نسبت به نوع استاندارد اندازه و توده بدنی کمتری دارن و شبیه تریر استافوردشایر آمریکایی هستن
 • نوع XL: اندازه و توده بدنی بیشتر از مدل استاندارد داره که به واسطه همین اندازه بزرگش محبوبیت کمتری دارن (بزرگ‌ترین سگ آمریکن بولی محسوب میشن)
 • نوع پاکتی: این نوع شبیه استاندارده و تنها میشه این 2 نوع رو با اندازشون در بزرگسالی از هم تشخیص داد
 • نوع افراطی: هیکلی‌تر ازمدل استاندارده، لب‌ها تو این نژاد کمی افتاده و شله که خب به مزاق همه خوش نمیاد

خیلی‌ها پیت بول رو با سگ آمریکن بولی اشتباه می‌گیرن اما تفاوت پیت بول آمریکایی با آمریکن بولی‌ در اینه که آمریکن بولی‌ها جثه بزرگتر و عضلانی‌تری دارن و برعکس پیت‌بول‌ها، آمریکن بولی‌ها سگ‌های مهربون‌تری با غریبه‌ها هستن.

تفاوت سگ آمریکن بولی با بولداگ

شاید خیلی‌ها نتونن این 2 نژاد رو از هم تشخیص بدن، با اینکه این 2 نژاد شباهت‌هایی با هم دارن اما سگ‌های کاملا متفاوتی نسبت به هستن، در ادامه به بررسی چند تا از تفاوت‌های سگ بولداگ با آمریکن بولی می‌پردازیم:

 • اندازه: سگ‌های امریکن بولی در اندازه‌های مختلفی وجود دارن و به طور کلی بزرگ‌تر از بولداگ‌ها هستن
 • نوع پوشش: هر دو موهای کوتاه و صافی دارن با این تفاوت که آمریکن بولی‌ها موهای براق‌تری نسبت به بولداگ‌ها دارن
 • خلق و خو: آمریکن بولی‌ها بسیار مهربون و خوش‌اخلاق و برون گرا هستن و با غریبه‌ها رابطه خوبی برقرار می‌کنن ولی از اون طرف بولداگ‌ها با اینکه با خانواده رابطه خوبی برقرار می‌کنن ولی به شدت روی غریبه‌ها حساسن به طوری که لقب خطرناک ترین سگ دنیا رو بهشون دادن
 • آموزش پذیری: آمریکن بولی‌ها سریع‌تر و راحت‌تر یاد می‌گیرن از اون طرف بولداگ‌ها به واسط انرژی بالایی که دارن جلسات آموزشی براشون کسل کننده‌تره، به همین دلیل باید خیلی حوصله از خودتون نشون بدین.

قیمت سگ آمریکن بولی

آمریکن بولی‌ها در خارج از ایران بسته به نوع، اصالت و سن چیزی حدود 1000 تا 5000 دلار آمریکا قیمت دارن که خیلی گرون محسوب میشن.

بیشتر بخوانید

دانستنی‌ها و حقایق باورنکردنی

curve
qoute icon

آمریکن بولی‌ها در اندازه‌های مختلفی وجود دارن (پاکتی،استاندارد، کلاسیک و Xl) که هرکدوم از اونا ویژگی‌ها و مشخصات ضاهری خاص خودشون رو دارن این تنوع اندازه باعث شده هر کسی با توجه مساحت و محیط زندگیش نوع متناسب خودشو انتخاب کنه!

qoute icon

اکثر مردم فکر می‌کنن که آمریکن بولی‌ها نوعی پیت بول هستن در صورتی که این حرف کاملا اشتباهه!

qoute icon

AKC که یه سازمان معتبره آمریکایی هستش این نژاد رو تا به امروز به رسمیت نشناخته به طوری که در نقاطی از آمریکا داشتن این نوع سگ‌ها ممنوعه

qoute icon

این سگ‌ها به طور انتخابی برای تولید نژادی با اخلاق مهربون و ملایم پرورش داده شدن

qoute icon

آمریکن بولی‌ها از چندین نژاد بولداگ انگلیسی، بولداگ آمریکایی و پیت بول تریر آمریکایی تشکیل شدن.

سایر هم‌گروهی‌های این نژاد

سایر نژادهای سگ

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.