هر آنچه باید در مورد نژاد سگ یورکشایر تریر بدانید!

نژاد یورکشایر تریر موبلند

مشخصات کلی نژاد یورکشایر تریر:

خلق و خو: مهربون و با محبت و سرزنده

group icon گروه: سگ عروسکی
lifespan icon طول عمر: 11 تا 15 سال
weight icon وزن: 3.17 کیلوگرم
weight icon قد: 17.78 تا 20.32 سانتی‌متر
size icon جثه: کوچک
origin icon خاستگاه: انگلستان

مشخصات ظاهری سگ یورکشایر تریر

مشخصات ضاهری سگ یورکشایر تریر
1
2
3
4
5
6
7

فُرم سر


سر نسبتا کوچیک و صافی دارن

شکل گوش‌ها


گوش‌ها تیز و V شکل هستن و مستقیما رو به بالا قرار گرفتن(حالت ایستاده دارن)

پوزه و بینی


اندازه پوزه متناسب با سر هستش و اونقدی عریض و عمق داره که بتونه از دندون‌ها محافظت کنه یورکشایرها بینی سیاه رنگی دارن

چشم‌ها


چشم‌ها اندازه متوسطی دارن و طوری قرار گرفتن که مستقیما جلو رو تماشا کنن چشم ها و لبه‌های چشم تریرها تیره است

معمولا چشم‌های این نژاد سگ به رنگ زیر است:

brown eye

قهوه‌ای

شکل دُم


دم متوسطی دارن که به طور کامل با موهای بلند پوشیده شده، دمشون کمی بالاتر از خط کمر قرار داره و رنگش وقتی به انتها میرسه کمی به آبی روشن شبیه میشه.

نوع پوشش


پوشش کاملا بلند(به طوری که به راحتی به کف زمین میرسه) و صاف و براقی دارن که مثل ابریشم نرم هستن.

اندازه موها:

long coat

بلند

حالت موها:

hard hair

صاف


تنوع رنگ در این نژاد سگ به شرح زیر است:

black hair

مشکی

brown hair

قهوه‌ای

blue hair

آبی

جثه و اندازه سگ


یورکرشایرها اندازه کوچیکی دارن به طوری که یه زمانی اسممشون تو کتاب گینس ثبت شده بود، تو تصویر روبه‌رو می‌تونین بهتر متوجه اندازه کوچیک اونا بشین

مقایسه اندازه سگ یورکشایر تریر با انسان

ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد یورکشایر تریر


شاخصی که نشون میده چند وقت یک‌بار باید موهای این نژاد رو برس بکشین، شونه کنین و پیش آرایشگر ببریدش. به طور کلی اینکه چقدر باید برای آراسته نگه‌داشتن پوشش بدن این نژاد وقت و انرژی صرف کنید.

منبع: AKC


شاخصی که بهتون میگه چقدر باید از این نژاد سگ انتظار ریزش مو داشته باشین. نژادهایی که ریزش موی زیادی دارن، باید بیشتر بُرس کشیده بشن و احتمال ایجاد آلرژیشون در افراد مختلف، بالاتره. در مورد این سگ‌ها، زمان و انرژی‌ای که باید برای جارو کشیدن و تمیز کردن منزل اختصاص بدین رو هم فراموش نکنین.

منبع: AKC


اگر سگی قراره مناسب آپارتمان باشه، علاوه بر جثه‌اش نیازه ویژگی‌های دیگه‌ای مثل سطح انرژی و نیاز به فعالیت، میزان سروصدای سگ و واکنشی که موقع ملاقات غریبه‌ها نشون میده هم توجه کرد. این شاخص بهتون میگه این نژاد چقدر برای زندگی آپارتمانی مناسبه.

منبع: Dogtime


نشون میده این نژاد به صورت ژنتیکی چقدر مستعد ترشح بزاق دهان هست. نژادهایی که ترشح بزاق دهان بالایی دارن، میتونن روی لباس شما و وسایل خونه لکه‌های خیس بزاق به جا بذارن که شاید برای خیلی از افراد خوشایند نباشه.

منبع: AKC


برخی از نژادهای سگ به دلیل درون آمیزی‌های زیاد، مستعد بیماری‌های ژنتیکی متعددی هستن و احتمال اینکه دچار بیماری یا مشکلی بشن رو بالاتر میبره. این شاخص بهتون میگه سطح سلامتی این نژاد در چه حده و چقدر احتمال داره در آینده دچار مشکلات و بیماری‌های نژادی بشه.

منبع: Dogtime


نژادهایی که موهای خیلی کوتاهی دارن یا پوشش زیرین موهاشون به اندازه کافی نیست، در برابر آب و هوای سرد مقاومت کمتری دارن و نیازه اگر در منطقه سردسیر زندگی میکنین، پوشوندن لباس سگ رو جدی بگیرید.

منبع: Dogtime


سگ‌هایی که پوشش بدن ضخیم و دو لایه دارن بیشتر مستعد گرمازدگی هستن. برخی از نژادهای براکیوسفال یا پوزه تخت مانند پاگ هم نمی‌تونن به اندازه کافی سریع له‌له بزنن و خودشون رو خنک کنن. این شاخص بهتون میگه چقدر باید از این نژاد در برابر گرما محافظت کنین.

منبع: Dogtime


شاخصی که نشون میده آموزش این نژاد سگ چقدر سخته و اینکه این نژاد چقدر تمایل به یادگیری داره. برخی از نژادهای سگ دوست دارن با انجام فرامین صاحبشون رو خوشحال کنن ولی بعضی نژادها هم ترجیح میدن هرکاری خودشون دوست دارن انجام بدن.

منبع: AKC


شاخصی که نشون میده این نژاد چقدر برای کسانی که دفعه اولشونه از یه سگ نگهداری می‌کنن، مناسبه. نگهداری از برخی از نژادهای سگ راحت‌تر از نژادهای دیگه است چون آموزش دادنشون راحت‌تره و اون نژاد حساسیت کمتر و انعطاف پذیری بیشتری داره و کمتر تحت تاثیر اشتباهاتی قرار می‌‌گیره که صاحبش بخاطر آماتور بودن انجام میده!

منبع: Dogtime


این شاخص نشون میده این نژاد سگ چقدر تمایل به صدا درآوردن داره، حالا این صداها چه صدای واق واق باشه و چه زوزه کشیدن. برخی نژادها ممکنه به محض دیدن یه پرنده از پنجره شروع به واق زدن کنن ولی برخی دیگه به ندرت. البته هرچه سگ رو بهتر از سنین کم آموزش بدید، تمایلش به واق زدن هم کمتر میشه.

منبع: AKC


شاخصی که نشون میده این نژاد چقدر تحمل تنها موندن رو داره. برخی از نژادهای سگ به شدت با صاحب و خانوادشون خو می‌گیرن و در نبودشون دچار نگرانی و اضطراب میشن. سگی که مضطرب شده، ممکنه واق بزنه، ناله کنه، وسایل خونه رو بجوه و رفتارهای مخرب از خودش نشون بده. برای همین اگر زمان زیادی رو بدون سگتون باید بیرون از خونه سپری کنید، حواستون به این موضوع باشه.

منبع: Dogtime


شاخصی که هرچی پایین‌تر باشه، اون نژاد سگ پوست کلفت‌تره! برخی از سگ‌ها حتی راحت با مسائل مختلف برخورد می‌کنن و به قول معروف نازک نارنجی ترن ولی بعضیاشون راحت‌تر تحت تاثیر قرار می‌گیرن چون مقاومت بالاتری دارن. اگر زندگی شلوغ پلوغ ، نامنظم و پر سروصدایی دارین پت پرس به شما پیشنهاد می‌کنه نژادهای حساس رو انتخاب نکنین.

منبع: Dogtime


این امتیاز نشون دهنده میزان صبر و تحمل نژاد سگ در برابر کودکان و مورد قبول بودن رفتارش در خانواده هست. برخی از سگ‌ها در تقابل با کودکان، تحریک پذیری بالاتری دارن و برای نگه‌داری در کنار اون‌ها مناسب نیستن. هرچی امتیاز بالاتر باشه برای کودکان مناسب تره.

منبع: AKC


این امتیاز نشون دهنده میزان قبول و خوش رفتاری این نژاد سگ با سگ‌های دیگه هست. هرچی امتیاز بالاتر باشه احتمال شروع دعوا با سگ‌های دیگه از طرف سگ شما کمتره. البته اجتماعی سازی همه نژادهای سگ رو از سن کم جدی بگیرین و هیچ وقت سگتون رو بدون نظارت با سگ‌های دیگه تنها نگذارین.

منبع: AKC


شاخصی که هرچی بالاتر باشه، اون نژاد غریزه بیشتری برای شکار کردن حیوانات کوچکتر داره و برای نگهداری در کنار حیواناتی مثل گربه، خرگوش و پرندگان مناسب نیست.

منبع: Dogtime


این شاخص نشون میده این نژاد سگ چقدر با افراد خانواده یا افرادی که به خوبی می‌شناسه، محبت آمیز رفتار می‌کنه. برخی نژادها بجز با صاحبشون، به افراد دیگه دیر اعتماد می‌کنن و ممکنه باهاشون به خوبی کنار نیان ولی برخی نژادها با همه نزدیکان زود صمیمی میشن!

منبع: AKC


این شاخص نشون دهنده اینه که این نژاد سگ چقدر رفتار مناسب و دوستانه‌ای در برابر غریبه‌ها نشون میده و بهشون اعتماد می‌کنه. برخی نژادها نسبت به افرادی که نمی‌شناسن مشکوک هستن و خیلی طول می‌کشه بهشون اعتماد کنن ولی برخی دیگه از دیدن آدم‌های جدید خوشحال هم میشن!

منبع: AKC


این شاخص نشون دهنده میزان نیاز این نژاد سگ به فعالیت بدنی و ذهنی است. نژادهای سگی که انرژی بالایی دارن، همیشه آماده ماجراجویی و حرکت هستن و دوست دارن وقتشون رو به دویدن، پریدن و بازی کردن اختصاص بدن و باید تخلیه انرژیشون جدی گرفته بشه. برای همین اگر نژاد مورد نظرتون سطح انرژی زیادی داره فقط در صورتی می‌تونید باهاش زندگی شادی داشته باشید که شما هم پا‌به‌پاش اهل ورزش و فعالیت و بیرون رفتن باشین.

منبع: AKC


این شاخص نشون میده نژاد سگ مورد نظر حتی وقتی دوران بلوغ رو رد می‌کنه، چقدر برای بازی کردن اشتیاق داره. برخی از نژادها حتی وقتی سنشون بالا میره همچنان تمایل بالایی برای بازی‌های فیزیکی مثل تاگ و دنبال توپ دویدن و توپ رو آوردن، دارن ولی بعضی دیگه به لم دادن روی مبل با صاحبشون و تلوزیون دیدن هم راضی میشن!

منبع: AKC

مزایای نژاد

 1.  سگ‌های نگهبان خوبی هستن.
 2. مهربون و وفادارن.
 3. بامزه، پرانرژی و سرگرم کننده هستن.
 4. به خاطر جثه کوچکشون مناسب زندگی آپارتمانی هستن.
 5. ریزش موی زیادی ندارن و برای افرادی که آلرژی دارن مناسبن.

معایب نژاد

 1. ممکنه در برخورد با حیوانات و بچه‌ها کمی پرخاشگر باشن.
 2. تربیتشون کمی سخت و چالش برانگیزه.
 3. پرسرو صدا هستن و زیاد پارس می‌کنن.
 4. موهای بلند و ابریشمی‌شون نیاز به مراقبت زیادی داره.
 5.  بخاطر جثه ظریفشون برای خانواده‌هایی که بچه خردسال دارن مناسب نیستن.

نکات مهم درباره نگهداری نژاد یورکشایر تریر

سگ یورکشایر تریر محبوب‌ترین نژاد سگ عروسکی در آمریکا و یکی از پرطرفدارترین سگها در کل دنیاست. این سگ کوچولو با ظاهری مهربان و بامزه و موهایی بلند و ابریشمی و شخصیتی شجاع و بازیگوش برای افراد مختلف با سبک زندگی متفاوت مناسبه.

ورکشایر تریر که به طور اختصار یورکی تریر یا یورکی هم شناخته می‌شه یکی از کوچکترین نژاد سگ تریر محسوب می‌شه.

این نژاد فوق‌العاده شیطون، وفادار و مهربونه و اگه به اندازه کافی فعالیت کنه به راحتی می‌تونه تو آپارتمان و خونه‌های کوچک هم زندگی کنه و در واقع یه سگ آپارتمانی عالی محسوب میشه.

البته علیرغم ظاهر بامزه و عروسکی، یورکی‌ها شخصیت بزرگی دارن و خیلی شجاع، سرسخت و البته گاهی قلدر هستن! بنابراین لازمه از همون تولگی به خوبی تربیت بشن.

grooming_content

اصلاح و نظافت

nutrition_content

تغذیه سگ یورکشایر تریر

training_content

تربیت یورکشایر تریر

exercise_content

تخلیه انرژی

dog icon

خلق و خو و خصوصیات سگ یورکشایر عروسکی

health icon

بیماری‌های نژاد یورکشایر تریر

Patellar Luxation یا در رفتگی کشکک زانوی سگ

شل شدن مفصل زانو که می‌تونه باعث دررفتگی بشه. در بیشتر مواقع زانو سر جاش برمی‌گرده اما در موارد شدیدتر نیاز به جراحی وجود داره.

Collapsing Trachea یا کلاپس نای

بیماری سرفه مزمن که باعث تنفس پرسرو صدا و سرفه‌های متوالی می‌شه و اغلب با بالا رفتن سن شدیدتر می‌شه.

Portosystemic shunts (PSS)

نوعی نقص رگ‌های خونیه که در نژادهای کوچیک مثل یورکی دیده میشه و باعث نرسیدن سموم به کبد و در نتیجه اختلال در پاکسازی خون میشه.

Intervertebral disc disease

بیماری دیسک بین مهره‌ای که می‌تونه منجر به درد و آسیب دیدگی بیشتر در ناحیه کمر بشه.

آنتروفی پیش رونده شبکیه (PRA)

یه بیماری چشمی که در اون گیرنده‌هایی بینایی که در شبکیه چشم قرار دارن از بین میرن و سگ دچار نابینایی کامل میشه.

تشخیص این بیماری از سال‌ها قبل از شروع علائم ممکنه به همین دلیل سالانه افراد مختلف سگ‌هاشون رو برای معاینه پیش دامپزشک می‌برن(البته بیشتر خارجی ها منظوره)

پورتو سیستمی شنت (PSS)

یه جریان غیر طبیعی خون بین کبد و قلب هستش که خب از اونجایی که کبد مسئول تصفیه خون و حذف داروها و.. رو برعهده داره، اختلال در عملکردش می‌تونه یه مشکل جدی سلامتی رو به وجود بیاره.

علائم این بیماری میتونه شامل مشکلات عصبی-رفتاری، قند خون پایین، مشکلات گوارشی، و ادرایی، عدم تحمل دارو و بی اشتهایی باشه. که از 2 سالگی بروز پیدا میکنن.

با رژیم مناسب میشه مشکلات و علائم این بیماری رو تا حدودی کم کرد و روش جراحی باعث بهبود علائم در طولانی مدت میشه.

تاریخچه و گذشته

در طی انقلاب صنعتی در انگلستان، کارگران اسکاتلندی که در ایالت یورکشایر(یه ایالت در شمال انگلستان)، کارگران اسکاتلندی که تو کارخونه‌های نساجی و معادن کار می‌کردن برای از بین بردن موش‌ها با خودشون سگ‌های کلایدیل تریر و پیزلی تریر می‌اوردن؛ که خب بزرگتر از سگ یورکشایر تریر‌های امروزی بودن.

به نظر می‌رسه تریرهای امروزی از تلاقی این سگ‌ها با سگ‌های دیگه به وجود اومدن و احتمالا واترساید تریرها اجداد نژاد یورکشایرها هستن.

سگی به نام هادرسفیلد یه سگ نمایشی محبوب در انگلستان تبدیل شد و به عنوان پدر یورکشایر تریرمدرن شناخته میشه علت نامگذاری این نژادهم به دلیل تعداد زیاد یورکشایرها در این ایالت بوده.

اولین یورکشایر آمریکا هم در سال 1872 به دنیا اومد و در سال 1878این نژاد در نمایشگاه‌های مختلف آمریکا به نمایش در اومدن، البته اون موقع بر اساس وزن یورکشایرها رو دسته بندی می‌کردن.

مطالعه بیشتر
تاریخچه نژاد سگ یورکشایر تریر

بهترین اسامی برای یورکشایر تریر

محبوب‌ترین نام‌هایی که برای سگ نژاد Yorkshire Terrier انتخاب میشه رو اینجا آوردیم.

male symbol

نام‌های پسرونه

 • کوپر
 • خرسی
 • پشمالو
 • هابیت
 • مکس
 • پروفسور
 • یورکی
 • چارلی
female symbol

نام‌های دخترونه

 • مخملی
 • گیسوکمند
 • طلا
 • لوسی
 • مو طلا
 • لونا
 • پاپی
 • استلا

اگه به تازگی سگی رو به سرپرستی گرفتین و نمیدونین چه اسمی براش بذارین، نگران نباشین. کافیه به صفحه انتخاب اسم برای سگ سر بزنین و کلی اسم قشنگ براساس، جنسیت، نژاد، جثه، خلاقیت و... پیدا کنین.

اطلاعات و نکات بیشتر در مورد نژاد سگ یورکشایر تریر

تفاوت شیتزو تریر و یورکشایر تریر

شیتزو تریر هم یکی دیگه از سگ‌های عروسکی و کوچولوی خانواده تریرهاست که اتفاقا در ایران هم خیلی محبوب و پرطرفداره. شیتزو تریر و یورکشایر تریر از نظر ظاهری و رفتاری شباهت‌های زیادی به هم دارن و انتخاب یکی از اونا کار راحتی نیست.

هردو سگ‌های کوچک و موبلندی هستن که برای زندگی آپارتمانی مناسبن، ریزش موی زیادی ندارن و هر دو برای خانواده هایی که بچه کوچک و کم سن و سال دارن مناسب نیستن!

اما تفاوت‌های رفتاری و شخصیتی این دو نژاد می‌تونه در انتخاب مناسب‌ترین نژاد بهتون کمک کنه.

برخی از تفاوت‌های این دو نژاد سگ عبارتند از:

 • یورکشایر تریرها سگ‌هایی فعالتر، پرانرژی‌تر هستن و خیلی بیشتر پارس می‌کنن. در حالیکه شیتزوها سگ‌هایی آروم‌تر و مودب‌تر هستن.
 • تربیت و نگهداری از شیتزو تریرها راحت‌تره و برای کسانی که تا حالا سگ نداشتن انتخاب بهتریه.

دلیلش هم اینه که شیتزو تریر از ابتدا به عنوان سگ همراه و همدم و خانگی پرورش پیدا کرده؛ در حالیکه یورکشایر تریرها برای شکار موش در معادن به وجود اومدن! هنوزم که هنوزه یورکی‌ها با دیدن حیوانات کوچک مثل موش و همستر حس شکارشون تحریک می‌شه و ممکنه دنبالشون برن. بنابراین اگه تو خونه همستر دارید اصلا سمت این نژاد سگ نرید.

یورکی‌ها سگ‌های نگهبان و مراقب خوبی هستن و حضور غریبه رو به صاحبشون اطلاع  می‌دن. در حالی که سگ‌های شیتزو تریر به خاطر رفتار بیش از حد دوستانه با همه اصلا برای این کار مناسب نیستن.

در مطلب سگ شیتزو می‌تونید با این سگ‌های کوچولو و بامزه بیشتر و کامل‌تر آشنا بشید.

نکات مهم در مورد نگهداری سگ یورکشایر تریر

 • تربیت و آموزش قوانین خونه به یورکشایر تریرها کمی چالش برانگیزه. استفاده از روش صحیح تربیتی و همینطور پارک سگ توصیه می‌شه.
 • یورکی‌ها یکم سرمایی هستن و اصلا از هوای سرد خوششون نمیاد. مخصوصا اگه تو محیطهای مرطوب و سرد قرار بگیرن زود دچار لرز می‌شن.

به خاطر سایز کوچک و استخون بندی ظریف و شخصیت خاص یورکی، این نژاد برای خانواده هایی که بچه‌های کم سن و سال دارن پیشنهاد نمی‌شه. چون به راحتی ممکنه آسیب ببینن.

 • بعضی از سگ‌های یورکشایر تریر خیلی پرسرو صدا هستن و به هر صدایی که بشنون واق واق می‌کنن. هرچند این رفتار با تربیت و آموزش صحیح و به موقع تا حد زیادی اصلاح میشه اما به هرحال حواستون به این ویژگی یورکی‌ها باشه.
 • نژاد یورکشایر تریر سیستم گوارش حساسی داره و هر غذایی رو نمی‌خوره. بنابراین لازمه که با مشورت دامپزشک یه رژیم غذایی مناسب و باکیفیت برای سگتون داشته باشید.
 • یورکی‌های کوچولو خودشون رو سگهایی بزرگ می‌دونن و به همین دلیل هروقت فرصتش پیش بیاد از دعوا کردن با سگهای خیلی بزرگ استقبال می‌کنن!

بنابراین به عنوان صاحب این کوچولوهای پررو باید حواستون باشه و مخصوصا در فضای بیرون کنترل خوبی روی رفتارهاش داشته باشید تا یه موقع بلایی سر خودش نیاره. پیشنهاد می‌کنیم مقالات نگهداری از سگ رو مطالعه کنین، تا اطلاعات مختلفی در این زمینه یاد بگیرین.

آیا بهترین نژاد برای زندگی با من، سگ یورکشایره؟

میدونم یورکی‌ها خیلی زیبا و دلبر هستن ولی قبل از توجه به ظاهرشون بهتره از خودمون بپرسیم آیا ظاهر سگ می‌تونه ملاک خوبی برای انتخاب اون باشه؟؟

پاسخ اینه که خیر! برای انتاب نژاد سگ بهتره اول به ویژگی های خلق و خو، میزان انرژی، رابطه اش با آدم ها و حیوانات دیگه، تحمل تنها موندن، میزان واق واق و ریزش مو و کلی فاکتورهای دیگه رو در نظر بگیریم.

برخلاف اون چیزی که بیشتر افراد فکر میکنن، انتخاب نژاد سگ کار راحتی نیست و نیاز به تحقیق و بررسی زیادی داره. مثلا یورکی ها برای کسانی که سرکار میرن و مجبورن مدت طولانی سگشون رو تنها بگذارن اصلا انتخاب مناسبی نیستن!

برای اینکه در زمانتون صرفه جویی بشه و بتونید به راحتی و در مدت کم بهترین تصمیم رو در مورد انتخاب سگ ایده آلتون بگیرید، یه کتاب الکترونیکی انتخاب نژاد سگ آماده کردیم که با خوندنش و پاسخ به سوالاتی که داره، می‌تونید به راحتی نژاد مورد نظرتون رو از بین 41 نژاد محبوب در ایران پیدا کنید!

یورکشایر تریر تیکاپ یا فنجانی به چه سگی گفته میشه؟

به سگ‌های یورکی که کوچکتر از حد استاندارد باشن یورکشایر تی کاپ گفته می‌شه. البته دامپزشکان و پرورش دهنده‌های حرفه‌ای به هیچ وجه خرید این سگهای کوچولو رو توصیه نمی‌کنن.

چون این سگ‌ها به دلیل اختلال ژنتیکی غیرطبیعی و کوچک‌تر از سایر معمول و طبیعی هستن و در معرض ابتلا به بیماری‌های زیادی قرار دارن که زندگی کوتاه و دردناکی رو برای سگ بیچاره رقم میزنه.

قیمت سگ یورکشایر تریر در ایران چنده؟

قیمت این نژاد سگ در ایران رقم دقیق و مشخصی نداره و هر پرورش دهنده و وارد کننده‌ای ممکنه قیمت متفاوتی بهتون بگه. با این حال، به طور کل این سگ‌ها در ایران با قیمتی بین 8 تا 15 میلیون تومان به فروش می‌رسن.

طول عمر سگ یورکشایر چقدره؟

عوامل زیادی مثل نحوه نگهداری، واکسیناسیون و مراقبت‌های بهداشتی و تغذیه مناسب روی طول عمر سگ‌ها تاثیر می‌ذارن. اما به طور کلی نژاد یورکشایر تریر حدود 12-15 سال می‌تونه عمر کنه.

بیشتر بخوانید

دانستنی‌ها و حقایق باورنکردنی

curve
qoute icon

جالبه بدونین که توله سگ یورکی رنگ متفاوتی نسبت به وقتی که بزرگ میشه داره! یورکی‌ها وقتی که تازه به دنیا میان رنگ سیاه- خرمایی دارن. و وقتی که بالغ میشن رنگ سیاه به آبی-نقره‌ای و خرمایی به زرد تبدیل میشه این تغییر رنگ از 6 ماهگی آغاز میشه وتا 2 سالگی ادامه پیدا میکنه.

qoute icon

یکی از معروف‌ترین سگ‌های جنگ جهانی دوم یورکی بوده! یه سرباز آمریکایی تو جبه‌های نزدیک ژاپن یه سگ یورکی پیدا می‌کنه و این سگ رو پیش خودش نگه می‌داره و وقتی که دشمن نزدیک می‌شده بقیه سربازا رو خبر میکرده. از اونجایی که یورکی یه سگ نظامی رسمی نبود بهش خدمات نظامی ارائه نمی‌شد در نتیجه صاحبش جیره غذایی خودش رو با اون تقسیم میکرده.

qoute icon

یورکی ها شنوایی قوی دارن و با اینکه سگ‌های کوچیکی هستن ولی می‌تونن مثل یه سگ نگهبان عالی عمل کنن و به موقع ورود افراد غریبه رو به شما خبر بدن

qoute icon

رکورد کوچک‌ترین سگ دنیا دست یه یورکیه! این یورکی از ناحیه سر تا دم تنها 8 ثانت طول داشت و به عنوان کوچیک ترین سگ جهان شناخته شده بود و تو گینج اسمش ثبت شده بود؛این سگ این رکورد رو تا سال 2002 در انحصار خودش قرار داده بود

qoute icon

یورکشایر تریرها اسم خودشون رو از ایالتی به همین نام در شمال انگلستان گرفتن و علتش هم این بوده که این نژاد اونجا خیلی زیاد وجود داشته

سایر هم‌گروهی‌های این نژاد

سایر نژادهای سگ

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.
کیمیا
نوشته شده در: ۲۷ دی, ۱۳۹۹

سلام
ببخشید منظورتون از بچه خردسال چیه؟
خواهر من ۷ سالشه و این سگو خیلی دوستاره خواهرم هم خیلی حساسه که اسیب نبینه هم خیلی مثل یورکی فعال و پر جنب و جوشه اگه با توجه به خواهرم میتونم نگه ارم لطفا بگید🙏🙏🙏

پاسخ به این نظر
دکتر صبا ژاله
نوشته شده در: ۲۷ دی, ۱۳۹۹

سلام کیمیا جان
بخاطر جثه ظریف و آسیب احتمالی ای که بچه خردسال ممکنه به این سگ بزنه توصیه نکردیم. یورکشایرها ممکنه با بچه ها زیاد نتونن خوب کنار بیان چون حس خطر از جانبشون دارن.
اما اگر این سگ رو دوست دارید و میخواید نگهداری کنید حتما باید خوارتون رو برای نگهداری درست آماده کنید.
تربیت این سگ ها یه مقدار چالش برانگیره پس بهتره از کتاب های تربیت سگ پت پرس کمک بگیری

پاسخ به این نظر
طناز
نوشته شده در: ۱۷ دی, ۱۳۹۹

سلام
من یه عروس هلندی دارم و قصد نگهداری از این سگ رو هم دارم
میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟
اگه به این سگ آموزش بدم که کاری با پرنده ام نداشته باشه
یه بار من بیرون از خونه باشم این سگ پرنده ام رو نمیترسونه؟

پاسخ به این نظر
دکتر صبا ژاله
نوشته شده در: ۲۳ دی, ۱۳۹۹

سلام طناز عزیز
این موضوع درصد زیادیش به نحوه تربیت سگتون مربوط میشه. و بخشی هم به خلق و خوی سگ و عروس هلندی بستگی داره. بهتره کتاب های تربیت سگ مارو مطالعه کنید

پاسخ به این نظر