پت پرس
سگ بیچون فرایز زیبا

سگ بیچون فرایز و هر آنچه که لازم است از این سگ های همه فن حریف بدانید

سگ بیچون فرایز، یک سگ پفکی، جذاب و عروسکیه  که میشه اونو به یک اسباب‌بازی تشبیه کرد. این سگ فوق‌العاده زیبا، باهوش، مهربون، برونگرا و بسیار فعال و پر انرژیه.

بیچون فرایز بسیار اجتماعیه و از همراهی با آدم‌ها لذت می‌بره. در عین حال که استقلال طلبه ولی به صاحبش وابسته‌ست. خوشحال و آرومه، زیاد پارس نمی‌کنه و زندگی باهاش آسونه.در واقع می‌شه گفت که این سگ، همه فن حریفه. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید و با ویژگی‌های ظاهری، خصوصیات رفتاری، تغذیه و نحوه نگهداریش آشنا بشید:

سگ بیچون فرایز سفید

نژاد سگ بیچون فرایز

این نژاد سگ، جزو سگ‌های خانگی و گروه سگ‌های عروسکی و از گونه سگ‌های نگهبان و غیر ورزشی شناخته می‌شه.

این سگ‌ها در دهه ۱۹۷۰ محبوبیت عمومی پیدا کردن. گفته می‌شه که نژاد این سگ، در اصل اسپانیاییه. اما اولین سگ این نژاد در کتاب ثبت نژاد فرانسه (LFO) یک بیچون فرایز ماده به نام ایدا (Ida) در ۱۸ اکتبر ۱۹۳۴ ثبت شده.

 

ویژگی‌های ظاهری سگ بیچون فرایز

این سگ عروسکی، پفکی، سفید و کرکی، بدنی مستطیل شکل و سری متناسب داره و گوش‌های بلند خودش رو می اندازه و اغلب با پودل سفید اشتباه گرفته می‌شه.

دلتون می‌خواد درباره سگ پودل معرفی کامل سگ پودل، باهوش ترین سگ دنیا بیشتر بدونید؟

بیچون فرایز، با موهای سفید و مجعد، گردن بلند و قوسی شکل، چشمان تیره و گردی که از شیطنت و بازیگوشی برق می‌زنه، دمی که  به زیبایی روی کمرش خم شده و سری که همیشه با غرور و اعتماد به نفس نگه می‌داره از جذاب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین نژادهای سگ هست.

قد این سگ بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی متره و ۳ تا ۵.۵ کیلوگرم هم وزن داره. این سگ بین ۱۲ تا ۱۵ سال عمر می‌کنه.

خصوصیات رفتاری سگ بیچون فرایز

سگی باهوش، با محبت، جسور و سرزنده ‌است و رفتار دوستانه‌ای داره و عاشق فعالیت، جست و خیز و بازی کردنه. شخصیت مستقلی داره ولی وقتی عضوی از یک خانواده باشه که اونو همراه خودش به همه جا می‌بره، خوشحال‌تره.

این سگ، عاشق دوست داشته شدنه و از اینکه در مرکز توجه قرار بگیره لذت می‌بره. این مهارتو داره که با قدرت و شخصیت برنده خودش، نظر همه رو جلب کنه و این موضوع با توجه به اینکه قبلاً توسط سلطنت مورد ستایش قرار می‌گرفته خیلی عجیب نیست.

 سگ بیچون فریز،  ابتدا توسط ملوانان اسپانیایی نگهداری می‌شده اما در قرن ۱۶ مورد توجه اشراف‌زاده‌های فرانسوی قرار می‌گیره. از این نژاد سگ برای بازی در سیرک و همچنین به عنوان سگ نمایشی هم استفاده می‌شه.

بیچون فرایز، سگی باهوش و شیطون

سگ بیچون فرایز، یک همراه و همدم واقعیه. می‌شه اونو بدون مشکل به هرجایی برد. این سگ نه عصبیه و نه زیاد پارس می‌کنه، بسیار اجتماعی و دوستدار معاشرت با آدم‌هاست و تا وقتی که به اندازه کافی مورد توجه باشه، سگ بی‌دردسریه. اما چون بسیار به صاحبش وابسته‌ست، اگر تنها به حال خودش رها بشه معمولاً از اضطراب جدایی رنج می‌بره.

این نژاد سگ، خواستار محبت بیش از حده و تنهایی یا نادیده گرفته شدن، اونو به یک گیجیِ دیوانه‌کننده می‌رسونه. انقدر که حتی شخصیت مخربی پیدا می‌کنه و هر چیزی رو که جلوی چشمش باشه، می‌جوه و پاره می‌کنه.

پس صاحب این سگ باید خودشو برای یک مسئولیت تمام‌وقت آماده کنه و عشق زیادی به اون بده.

این سگ‌های کوچک، به آسونی تربیت می‌شن. اما نباید انتظار داشته باشین که از بدو تولد عالی باشه، در عین حال که بسیار آموزش‌پذیر هست، می‌تونه یک چالش برای خونه باشه و باید جایگاه خودش رو در خانواده یاد بگیره.

بیچون فرایز بسیار باهوش و زیرکه و برای اینکه یک دوست و همدم خوب برای شما باشه، حتما باید به اون یاد بدید که از شما اطاعت کنه.

 

نگران نباشید، ما اینجا و در کنار شما هستیم تا قدم‌ به قدم پیش بریم و شما بتونید سگ خودتونو تربیت کنید. برای خوندن راهنمای کامل تربیت سگ به صورت کاربردی، روی لینک کلیک کنید.

تربیت سگ یک بار برای همیشه! (راهنمای کامل تربیت سگ به صورت کاربردی)

سگ بیچون فرایز، یک دوست و همدم واقعی

خلق و خو و چگونگی ارتباط سگ بیچون فرایز

درسته این سگ جثه‌ی کوچکی داره اما این موضوع نباید شما رو به اشتباه بندازه و تصور کنین که باید بیش از حد، ازش مراقبت کنین، چون باعث می‌شه سگتون خجالتی بزرگ بشه. پس فقط در مواقع لازم ازش مراقبت کنین و  بهش آموزش بدین تا در برخورد با مردم و دیگر حیوانات اعتماد به نفس داشته باشه.

هوشیاری و کنجکاوی، این سگ رو به نگهبانان کوچک خوبی تبدیل کرده. اما سگ مبارزی نیست و از نظرش هیچ غریبه‌ای وجود نداره و همه دوستش هستن؛ حتی کسایی که تا حالا اون‌ها رو ندیده.

اعتماد به نفس، صمیمیت و اندازه جمع وجور، این نژاد رو به سگی محبوب برای همه تبدیل کرده.

بیچون فرایز سگ محبوب همگان

این نژاد سگ دوست خوبی برای کودکانه و چون نسبت به سر و صدا و هیاهو در هنگام بازی با کودک تحمل زیادی داره، از بازی کردن با بچه‌ها لذت می‌بره، البته لازمه زمانی که با بچه‌ها همراه می‌شه شما به عنوان یه بزرگتر نظارت داشته باشین.

سگ بیچون فرایز سازگاری خوبی با حیوانات خانگی دیگه مثل گربه‌ها داره و از بازی و مشارکت با سگ‌های دیگه هم لذت می‌بره اما باید مطمئن باشه که صاحبش به اندازه کافی به او توجه می‌کنه.

یچون فرایزر، سگ آروم و سازگار

تغذیه سگ بیچون فرایز

این سگ، با یک غذایی که کیفیت خوبی داشته باشه، خوشحاله. چه این غذا توی خونه درست یا در کارخانه تولید شده باشه. ولی  مهمه که توسط دامپزشک کنترل و تایید بشه.

ضمن اینکه حواستون باید به اضافه وزن این کوچولو هم باشه و حتما میزان غذا و تعداد وعده‌های غذاییش متناسب با سنش باشه.

پت‌پرس این امکانو برای شما فراهم کرده تا بتونید از با توجه به ویژگی‌های سگتون، برنامه و دستور غذایی مناسب از دامپزشک، دریافت کنید و غذای خونگی بالانس شده و مناسب برای سگتون درست کنید. پس روی لینک زیر کلیک کنید.

دریافت برنامه و دستور غذای خانگی سگ از دامپزشک، با توجه به ویژگی های سگ

بیچون فرایز، سگ خوشحال و بازیگوش

نظافت و پیرایش سگ‌ بیچون فرایز

این نژاد سگ، به صورت منظم به نظافت، استحمام و پیرایش نیاز داره. لازمه حداقل ۲ بار در هفته موهاشو برس بزنید و زمانی که بدنش کثیف می‌شه اونو حمام کنید. گوشه چشم‌ها و گوش‌ها هم به طور مرتب نیاز به اصلاح و تمیز کردن، دارن.

این سگ، مستعد بیماری‌های گوشی، پوستی، آبریزش چشم و آلرژی هست و ممکنه خیلی زود به بیماری‌های پوستی و آلرژی‌ها مبتلا بشه، پس رسیدگی و نظافت اون‌، اهمیت زیادی داره.

لازمه دوباره بهتون بگم که، اصلا نگران این موضوع نباشید، چون ما قبلادرباره راهنمای شستشو و اصلاح سگ خانگی مطلب نوشتیم. فقط کافیه شما کلیک کنید.

 

نگهداری از سگ بیچون فرایز

نگهداری از این نوع سگ، در آپارتمان مناسبه اما باید اندازه خونه به قدری باشه که فعالیت‌ها و ورزش‌های روزانه‌ی خودشو انجام بده. سگ بیچون فرایز توی خونه پر جنب و جوش و فعاله و نیازی به فضای حیاط نداره.

بیچون فرایز، سگ فعال و مناسب برای آپارتمان

سگ‌های دیگه‌ای هم شبیه به سگ بیچون فرایز هستن، که می‌تونم به شما مععرفی کنم. مثل: سگ‌های پودل ، شیتزو ، پامرانین و مالتیز

اگه دوست دارید با ویژگی‌های این سگ‌ها هم آشنا بشید و ببینید نگهداری از اون‌ها به سبک زندگی شما نزدیکه یا نه این مطالبو بخونید.

همه چیز درباره سگ مالتیز؛ سگ آرامش‌بخش و زیبا

سگ شیتزو و داستان شیتزو تریر و شیتزو کراس بخونید

 

تجربه و نظر شما برای ما مهمه!    

حالا شما بگید که تجربتون از نگهداری این سگ های دوست‌داشتنی و همدم چه طوریه؟  شیطنت و بازیگوشیشون دردسر ساز نبوده؟ شما خرید و نگهداری از این سگ رو به چه افرادی پیشنهاد می‌کنین؟

تجربه‌های ارزشمندتون رو با ما در میون بذارید و اگه سوالی در مورد این نژاد سگ دارید مطرح کنید تا همکاران من در اسرع وقت، راهنماییتون کنن.

شیرین جاویدی

اضافه کردن نظر

پت پُرس در شبکه های اجتماعی

برای تربیت اصولی سگ از کجا شروع کنیم؟

مشاوره دامپزشکی آنلاین

محتوای آموزش تربیت حیوانات خانگی

همه چیــــــز برای حیوانات خانگی😻

پت پرس را دنبال کنید

ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از اخبار جدید باخبر بشید و باهامون در تماس باشید. ما هم از پیدا کردن دوستان جدید خوشحال میشیم.