آرام ترین سگ آپارتمانی

بهترین سگ آپارتمانی بدون صدا کدومه؟

اگه قصد نگهداری سگ در آپارتمان دارین، باید حتما در مورد این که کدوم نژاد رو انتخاب کنین دقت خیلی بیشتری به خرج بدین وگرنه ممکنه بلافاصله همسایه‌ها از صدای پارس کردن حیوون شاکی بشن. البته که صدای واق‌واق سگ رو با آموزش و تربیت میشه کمتر کرد ولی خب یه سری نژادها هستن که کلاً سروصدای زیادی ندارن.

خیالت راحت، ما این راهو بلدیم و می‌خوایم بهترین نژادهای سگ آپارتمانی بدون صدا رو بهتون معرفی کنیم.

بهترین نژادهای سگ آپارتمانی بدون صدا

بعضی از نژادهای سگ بیشتر از بقیه پارس می‌کنن چون:

 • اولاً سگ‌های مختلف به دلایل مختلفی پرورش داده شدن. توی بعضی از نژادها پارس کردن زیاد یک مزیت حساب می‌شده و تو بعضیای دیگه برعکس.
 • دوماً بعضی از سگ‌ها مستعد بیماری‌هایی هستن که سر و صداشون رو بیشتر یا کمتر می‌کنه. مثلاً خیلی از سگ‌های نژاد بوویه دفلاندر به خاطر فلج حنجره که یک بیماری ارثیه، آروم و بی‌صدا هستن.
  topdogtips

اما نژادهایی که زیاد دچار مشکلات تنفسی، استفراغ مزمن، مشکلات حنجره یا نای و اختلالات متابولیک می‌شن ممکنه برای هشدار دادن به شما بیشتر پارس کنن یا برعکس، ساکت بشن چون قادر به پارس کردن نیستن. حالا بریم سراغ معرفی سگ‌های آپارتمانی که واق نمی‌زنند:

پاگ

یه سگ خونگی فوق‌العاده که عاشق خوردن و چرت زدنه و هیچ میونه‌ای با خشونت نداره. صدای سگ پاگ فقط زمانی بیرون میاد که شدیداً احساس خطر یا گرسنگی کنه و موقع خوشحالی و بازیگوشی هم به جای پارس کردن معمولاً نفس نفس می‌زنه چون خیلی خپله.

پاگ

گریت دین

سگ گریت دین برخلاف جثه وحشتناکش یکی از ساکت‌ترین نژادهای سگه. این حیوونا به خاطر قد و هیکل‌شون نیازی ندارن سر و صدا کنن و ادای گردن‌کلفتا رو دربیارن و تنها کاری که باید انجام بدن اینه که یه نگاه چپ به حریف بندازن.

گریت دین

باسنجی: سگ آپارتمانی که اصلا پارس نمی‌کند!

این نژاد اصلاً بلد نیست پارس کنه و به معنای واقعی کلمه می‌تونه یک سگ آپارتمانی بی صدا باشه، ولی معایب خاص خودشم داره. سگ‌های سگ باسنجی به جای پارس کردن صدایی شبیه آژیر ماشین پلیس درمیارن، البته خیلی به ندرت و برای افراد بی‌تجربه یا پرمشغله مناسب نیستن چون مراقبت ازشون یکم سخته.

باسنجی؛ سگ آپارتمانی بی صدا

ویپت

ویپت یک نوع سگ تازی لاغره که براش فرقی نداره دائم ازش کار بکشن یا بذارن استراحت کنه، یعنی هرجا باشه خوشحاله و تو خونه هم بی‌صدا برای خودش می‌گرده. این نژاد رفتار دوستانه‌ای هم داره، چندان به توجه شما نیاز نداره و خیلی مطیعه.

ویپت

سگ کوهستانی برن (برنیز)

یکی از دوست داشتنی‌ترین، آروم‌ترین و محبوب‌ترین نژادهای سگ جهانه و برای زندگی آپارتمانی هم حرف نداره، هرچند که ممکنه غریبه‌ها از جثه درشت و قیافه‌اش که شبیه نژاد روتوایلره بترسن. فوق‌العاده اجتماعی و مودب هم هست و با غریبه‌ها و حیوونای مختلف خوب کنار میاد.

سگ کوهستانی برن
سگ برنیز هر چند شبیه نژاد روتوایلره ولی جزو آروم‌ترین نژادهای سگ جهانه

بُرزوی

یک نوع سگ شکاری روسیه که از سریع‌ترین نژادهای دنیا هم هست و دقیقاً برعکس سگ‌های نگهبان، در حضور غریبه‌ها خیلی آرومه. البته دو تا مشکل هم داره: اولاً باید دائم برای ورزش ببرینش بیرون و موهاشم برس بکشین و دوماً هیکل بزرگی داره که برای آپارتمان‌های کوچیک خیلی مناسب نیست. اگه دوست دارین نژادهای دیگه کشور روسیه رو بشناسین، پیشنهاد می‌کنیم مطلب سگ روسی رو حتما بخونین.

برزی نژاد سگ آپارتمانی بدون صدا

شارپی چینی

سگ شارپی که به سگ چروک هم معروفه، تو چین باستان برای محافظت و نگهبانی استفاده می‌شدن اما هیچ‌وقت بدون دلیل پارس نمی‌کنن.

شارپی چینی

اگه نمی‌دونین چه نژاد سگی برای سبک زندگی شما مناسبه، می‌تونین از کتاب راهنمای انتخاب نژاد سگ کمک بگیرین تا بدونین کدوم این سگ‌ها می‌تونه سگ شما باشه!

کتاب الکترونیکی راهنمای کامل انتخاب سگ

برای من با علایق، سبک زندگی و شرایط محیط اطرافم چه نژادی از بقیه بهتر و سازگارتره؟ این کتاب به این سوال پاسخ میده.

یه تست داره، میزنی و میرسی به بهترین نژادی که برات خوبه و با راهنمایی های بعدی کتاب درباره جنسیت و اسم سگ تصمیم میگیری.

خرید کتاب
۱۱۲,۰۰۰ تومان
راهنمای کامل و تست انتخاب نژاد سگ مناسب من

بُردر کولی

این نژاد که متخصص مراقبت از گله بوده، می‌تونه یکی از بی صداترین سگ‌های آپارتمانی باشه و هوش خیلی زیادی هم داره. بردر کولی  سرشار از انرژیه و باید جایی باشه که این انرژی رو تخلیه کنه، اما فوق‌العاده مودب و مطیع و آموزش‌پذیره و تنها نکته منفیش اینه که مراقبت از موهاش خیلی زمان می‌بره.

بردر کولی نژاد سگ بی صدای آپارتمانی

گری‌هوند ایتالیایی

سریع‌ترین نژاد سگ روی کره زمینه و تو محیط‌های پر سر و صدا و شلوغ استرس پیدا می‌کنه.

گری هوند ایتالیایی

نیوفاندلند؛ نژاد معروف سگ آپارتمانی بی صدا!

برعکس جثه بزرگ و خرس مانندش، به خونسردی و بی‌خیالی معروفه و رفتار دوستانه و غریزه محافظتش باعث شده که یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ برای کمک به آدما باشه، مخصوصا برای ماموریت‌های نجات.

نیوفاندلند
نژاد نیوفاندلند، نژادی که به خونسردی زیاد معروفه

سنت برنارد

سنت برنارد در کل سگ ساکتیه، ولی اگه غریبه‌ای رو ببینه پارس می‌کنه و تا حدودی صداش اذیت کننده است. اما خوبیش اینه که تو یک گوشه دنج برای خودش زندگی می‌کنه و از این نظر برای زندگی آپارتمانی مناسبه. این نژاد خیلی اجتماعیه و اگه درست و از سن پایین تربیتش کنین می‌تونه هر موقع که لازم بود ساکت باشه.

اینکه بتونین هر موقع که دوست داشتین اونو ساکت کنین نیازه اصول تربیت و آموزش این کار رو بدونین، پت پرس توی مطلب آموزش پارس نکردن سگ نکات لازم برای این کار رو گفته که پیشنهاد می‌کنیم حتما بخونین!

سنت برنارد؛ نژادی بزرگ و اما بی صدا

سلوکی

این نژاد خوشگل ایرانی بی‌دلیل پارس نمی‌کنه، یعنی صداش فقط تو موارد خیلی خاصی بلند می‌شه و معمولاً همون مواقع هم صاحبش می‌تونه راحت ساکتش کنه. خلاصه اگه از سن کم آموزش ببینه یکی از ساکت‌ترین نژادهای سگه.

سلوکی سگ آپارتمانی بی صدا

ستر ایرلندی

این نژاد هم سر و صدا نداره ولی انرژیش خیلی زیاده و باید حتما برای ورزش و بازی باهاش وقت بذارین. ضمنا باید مرتب به موهاش هم برسین. اما در کل حیوون دوست‌داشتنی و وفاداریه که اگه وقت داشته باشین مراقبت ازش اصلا سخت نیست.

ستر ایرلندی

ریج‌بک رودزیایی

یکی از بهترین نژادهای سگ نگهبانه و تو آفریقای جنوبی به عنوان محافظ گله‌های گاو در برابر شیرها و شکارچیای بزرگ دیگه پرورش داده شده. این نژاد یکی از ساکت‌ترین نژادهای سگ و بیشتر اهل عمله تا حرف، و بجز مواقعی که دیگه خیلی تحت فشار باشه صداش درنمیاد.

ریج‌بک رودزیایی

گلدن رتریور؛ سگ آپارتمانی بی صدا در صورتی که …

گلدن رتریور عاشق وقت گذروندن با صاحبشه و با بچه‌ها و سگ‌های دیگه و حتی غریبه‌ها رفتار دوستانه‌ای داره. در نتیجه اصلا نگهبان خوبی نیست اما یک نژاد نسبتا ساکته. این سگ‌ها زمانی که هیجان‌زده هستن (که بیشتر اوقات هم هستن) ممکنه یکی دو بار پارس کنن، ولی اگه انرژی‌شون تخلیه بشه و همیشه خوب خسته‌شون کنین، سر و صدای چندانی ندارن.

گلدن رتریور

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

یک نژاد کوچیک، بازیگوش اما تا حدودی تنبل و مهربونه که کاملاً عاشق صاحبشه و از تنها موندن هیچ خوشش نمیاد. البته گاهی اوقات ممکنه یکم لجبازی کنه ولی با آموزش درست و محبت این مشکل هم برطرف می‌شه. جثه کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل برای آپارتمان‌های کوچیک عالیه و یکی از بهترین نژادها برای بغل کردن و بازی کردن هم هستن.

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

بولماستیف

این نژاد فوق‌العاده فداکاره و مثل گریت دین، هیکل و ظاهرش برای ترسوندن هر حریفی بدون این که حتی یک پارس هم بکنه کافیه. بولماستیف سگ آرومیه و برای زندگی آپارتمانی مناسبه به شرط این که فضای کافی داشته باشین، و فقط زمانی ممکنه پارس کردنش اذیت‌تون کنه که یک سگ دیگه (مخصوصا هم‌جنس خودش) یا گربه تو خونه‌تون ببینه.

بولماستیف در جنگل

سگ کوهستانی پیرنه

خیلی درشت، صبور، آروم و باهوشه و می‌تونه یکی از بهترین نژادهای سگ برای خانواده‌ها باشه. آموزش دادن بهش هم نسبتا راحته و به خاطر ساکت بودن و این که زود به زود از دست هیچ کس یا هیچ چیزی ناراحت نمی‌شه، برای زندگی تو آپارتمان فوق‌العاده است.

سگ کوهستانی پیرنه

شینوک؛ سگ آپارتمانی صدا به شرط آموزش!

یک نژاد کمیاب از نوع سگ‌های سورتمه است که خیلی به‌ندرت به‌عنوان سگ خانگی نگهداری می‌شه، ولی می‌تونه انتخاب خیلی خوبی برای آپارتمان‌نشینا باشه. این نژاد فوق‌العاده صبور و باهوش و علاقمند به جلب رضایت صاحب‌شه، یعنی اگه ببینه که شما از پارس کردنش ناراحت می‌شین پارس نمی‌کنه.

پس آموزش سگ برای پارس نکردن مهمه، یعنی اگه به شینوک درست آموزش بدین و بفهمه که چه کارهایی رو نباید انجام بده، قطعا می‌تونه یک سگ بی صدای آپارتمانی باشه.

شینوک سگی آپارتمانی و بی صدا

دیرهوند اسکاتلندی

این نژاد بزرگ و لاغر همون‌طور که از اسمش پیداست برای شکار گوزن پرورش داده شده و چون لازم بوده که موقع شکار ساکت بمونه، الان هم یکی از ساکت‌ترین نژادهای سگه. ضمنا برخلاف هیکل بزرگش رفتار خیلی ملایم و دوستانه‌ای هم داره و رابطه عمیقی با صاحبش برقرار می‌کنه. اما به فضای زیادی برای جست و خیز کردن احتیاج داره و باید مرتب برای گردش ببریدش بیرون.

پس اگه امکان این کار براتون فراهم نیست بهتره گزینه دیگه‌ای رو انتخاب کنین.

دیرهوند اسکاتلندی

بولداگ انگلیسی

کاملا طبیعیه که این نژاد توی فهرست ما قرار بگیره چون به تنبلی معروفه، در حدی که تا وقتی مجبور نشه با خودش می‌گه حس پارس کردن هم نیستش. سگ بولداگ انگلیسی ترجیح می‌ده فقط دراز بکشه، غذا بخوره و بغلش کنین، و بعضی وقتا، تاکید می‌کنم بعضی وقتا یکم به خودش حرکت بده تا روی بدنش خزه و جلبک سبز نشه.

بولداگ انگلیسی

لئون‌برگر

یکی دیگه از نژادهای غول‌پیکر ولی آروم و مهربونه که برای ترسوندن حریف نیازی به پارس کردن نداره و در نتیجه ساکته. البته محافظ و نگهبان بی‌نظیری هم هست و ضمنا از نظر قدرت آرواره و گاز گرفتن بین همه نژادهای سگ جزء رده‌های اوله. اما فرقش با سگ‌های بزرگ دیگه‌ای که اسم بردیم (مثل گریت دین یا بولماستیف) اینه که برای یاد گرفتن فرهنگ آپارتمان‌نشینی به آموزش بیشتری احتیاج داره.

لئون‌برگر سگ غول پیکر و آرام

اینم چند تای دیگه از نژادهای سگ بدون سر و صدا برای نگهداری در آپارتمانی:

 • اسلوگی (Sloughi)
 • اسپانیل عروسکی انگلیسی
 • بولونیز
 • آزاواک
 • تازی افغانی
 • وال‌هوند سوئدی
 • چین ژاپنی
 • آکیتا

بی سر و صداترین سگ آپارتمانی

اگه بخوایم کم صداترین نژاد سگ آپارتمانی رو اسم ببریم می‌تونیم به این موارد اشاره کنیم:

 • بولداگ انگلیسی
 • کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
 • برنیز
 • برزوی
 • باسنجی
 • دیرهوند اسکاتلندی
سوئدیش والهوند
والف هوند سوئدی

آرام‌ترین سگ آپارتمانی

بعضی از آروم‌ترین و ریلکس‌ترین نژادهای سگ مناسب آپارتمان اینا هستن:

 • کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
 • ستر ایرلندی
 • سنت برنارد
 • ولف‌هوند ایرلندی
 • گری‌هوند
 • پکینیز
 • دیرهوند اسکاتلندی

جمع‌بندی

نژادهای مختلفی از سگ آپارتمانی بدون صدا وجود داره که می‌شه توی آپارتمان ازشون نگهداری کرد. البته باید مسائل دیگه مثل جثه  حیوون یا نیازش به تحرک و بازی رو هم در نظر بگیرین و بسته به شرایط زندگی خودتون، بهترین انتخاب رو داشته باشین. هر جای این مسیر هم کمک خواستین، تیم پت پرس در کنار شماست.

دسته بندی:
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
امتیاز خود را ثبت کنید:
نویسنده: نهال سهیلی‌فر
نویسنده: نهال سهیلی‌فر
من علاوه بر کار اصلی خودم، عاشق حیواناتم و یکی از آرزوهام اینه که یه روزی بتونم مراقبت از اونها رو به عنوان یکی از کارهای اصلیم انجام بدم. تا اون روز، سعی میکنم به سهم خودم از طریق ترجمه و تولید محتوا، اطلاعات خودم و بقیه رو درمورد حیوانات مختلف و نگهداری ازشون بالا ببرم!
دیدگاه شما
اگر سوالی ذهنتان را درگیر کرده یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.