نصب اپلیکیشن
سگ پاگ

معرفی کامل نژاد سگ پاگ، سگ دلقک و صورت چروک

نژاد سگ پاگ یکی از بانمک‌ترین و محبوب‌ترین نژادهای سگ در دنیا است و البته محبوبیت اون‌ها هم بی‌دلیل نیست. سگ نژاد پاگ علاوه بر ظاهر بانمک و صورت چروکش، شخصیت فوق العاده‌ای هم داره.

سگ‌های پاگ سگ‌هایی با اعتماد به نفس دارای شخصیتی دلسوز و مهربان هستن و شیطنت و بازی گوشی رو چاشنی رفتارشون می‌کنن تا خودشون رو توی دل همه جا کنن.

پاگ خودش رو خیلی خوب با زندگی شهری و آپارتمانی وفق داده و با سبک زندگی شهری سازگاری خیلی خوبی داره. شاید علت محبوبیتش به عنوان یه سگ آپارتمانی هم همین ویژگی باشه.

پاگ‌ها عاشق این هستن که اطرافشون پر از آدم باشه و از تنها موندن توی خونه متنفرن. اگر یه موقعی خونتون رو با یه سگ پاگ شریک شدین بدونین که انقد سگ‌های جذابی هستن که تا آخر عمر طرفدار این نژاد سگ می‌مونین.

عکس سگ پاگ

نکات مثبت سگ پاگ
 • سگ‌های کوچک و قوی و بسیار سازگار که برای زندگی در آپارتمان ساخته شدن
 • زندگی کردن توی آپارتمان براشون فرقی با زندگی توی یه خونه بزرگ و حیاط دار نداره
 • پوشش بدنشون کوتاهه و نگهداری ازش راحته
 • فوق العاده اجتماعی و مهربان هستن
 • بسیار بازیگوش و دلقک هستن!
 • سگ‌های پاگ نیازی به فعالیت بدنی شدیدی در روز ندارن
 • سگ‌هایی بسیار وفادار هستند
 • برای زندگی در بین خانواده عالین
نکات چالش برانگیز سگ پاگ
 • پاگ‌ها در تولگی زیادی شیطونن و ممکنه به منزلتون خسارت وارد کنن
 • نگهداری از پوست چروک صورت اون ها سخته چون باید روزانه تمیز بشه
 • پاگ‌ها باید روزانه فعالیت ذهنی زیادی داشته باشن تا به اختلالات رفتاری دچار نشن
 • اگر مدت طولانی در منزل تنها بمونن به اضطراب جدایی مبتلا میشن
 • پاگ‌ها خر و پف میکنن! با صدای خیلی بلند!
 • دستگاه گوارششون نفاخه
 • ریزش موی پاگ‌ها زیاده، بخصوص در فصل بهار و پاییز
 • به علت پوزه تخت بودن چند بیماری نژادی در اون‌ها بیشتر دیده میشه

تاریخچه شگفت انگیز پاگ‌ها

 • پاگ‌ها خیلی وقته که به وجود اومدن و در کنار ما آدم‌ها زندگی می‌کنن.
 • تاریخچه اون ها به ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گرده که در چین باستان پرورش داده میشدن و توسط امپراطورهای چینی نگهداری می‌شدن.
 • در چین باستان، مردم معمولی اجازه نداشتن از سگ پاگ نگهداری کنن و اگر یکی از این سگ‌های اشرافی در املاک یه آدم معمولی پیدا میشد، مجازات اون آدم مرگ بود!
 • در چین باستان سگ‌های پاگ در ناز و نعمت توی قصر امپراطور زندگی می‌کردن و توسط خدمتکاران مخصوصی بهشون سرویس داده میشد!
 • راستی، سگ‌های پاگ ماده مرتبه ای مساوی با همسر امپراطور داشتن و توسط سربازان مخصوصی محافطت شده و با بهترین غذاهای ممکن تغذیه میشدن!
 • شواهد حاکی از اینه که پاگ ها بعد از گذشت دوران حکومت امپراطوران چینی توسط تاجران دانمارکی از چین به اروپا آورده شدن.
 • گفته شده ناخدایان این سگ‌های کوچولو رو قاچاقی از چین به اروپا آوردن و مدتی بعد از اون به دلیل سایز کوچیک و طبیعت دوست داشتنی این سگ‌ها، به سرعت در اروپا محبوب شدن.
 • پاگ‌های اون زمان تا قرن ۱۸ میلادی، با پاگ‌های امروزی کمی فرق داشتن و دست و پاهای بلندتر و صورت کشیده‌تری داشتن.
 • تا اینکه در سال ۱۸۶۰ نوع دیگه ای از سگ پاگ از چین به اروپا آورده شد که دست و پاها و پوزه کوتاه‌تری داشت و به سرعت مورد توجه ملکه ویکتوریا قرار گرفت. با اینکه دهه‌هایی در طول تاریخ پیدا می‌شن که از محوبیت پاگ‌ها کاسته شده بود ولی به طور کلی جزو محبوب ترین نژاد سگ در ایران به حساب میان و البته امروزه در کل دنیا طرفداران بسیار زیادی هم دارن.

سگ دلقک

حقایقی جالب درباره سگ صورت چروک

 • سگ‌های پاگ یکی از قدیمی‌ترین نژادهای دنیا هستن
 • در زمان‌های قدیم، با اونا در چین مثل اشراف زاده‌ها برخورد میشد
 • پرنس ویلیام در قرن ۱۶ توسط سگ پاگش نجات داده شد! اینطوری که سگش واق واق کرد و بهش هشدار داد که لشکر اسپانیا برای کمپش کمین کردن و جون خودش و سربازانش رو نجات داد.
 • جوفین، زن ناپلئون یه سگ پاگ به اسم Fortune (ثروت) داشت
 • ملکه ویکتوریا یکی از طرفداران پر و پا قرص نژاد پاگ بود و با تلاش های فراوانش عمل بریدن گوش سگ رو توی این نژاد ممنوع اعلام شد.
 • پاگ‌ها باید ۲ تا پیچ خوردگی روی دمشون داشته باشن
 • این نژاد بخاطر پوزه تختش به سرما خوردگی حساسه
 • سگ شارپی یک نژاد چینیه که بهش سگ صروت چروک میگن و این لقب رو با سگ پاگ یه جورایی مشترکا دارن

عکس سگ های پاگ

خصوصیات ظاهری سگ پاگ اصیل

 • ارتفاع بدن: ۲۵ تا ۳۶ سانتی متر
 • وزن: ۶ تا ۸ کیلوگرم

بدن، صورت و دم پاگ‌ها چه شکلی باید باشه؟

پاگ‌ها بدنی مربعی شکل و فشرده دارن که به خوبی تقسیم بندی شده. البته سرشون نسبت به بدن کمی بزرگ به نظر میاد.

بینی گرد و پوزه تخت سگ پاگ و چشم‌های گرد و درشت و تیره و چروک‌های روی صورتشون چهره اون‌ها رو فوق العاده بامزه و منحصر به فرد کرده.

گوش‌های سگ پاگ کوچک و مخملی هستن و نوک اون‌ها به سمت پایین یا بیرون خم شده.

اگر از بغل به این نژاد بهش نگاه کنین می‌بینین که گردنشون رو برافراشته و کمانی نگه میدارن که بهشون ظاهری مغرور میده.

دست و پاهای پاگ‌ها کوتاهه ولی پاهای عقبشون عضلانی و قویه .

دم سگ نژاد پاگ فرخورده است (دوتا پیچ داره) و به صورت بامزه‌ای روی قسمت انتهایی و پشتی بدنش افتاده و یکی از مشخصه‌های خالص بودن این نژاده.

عکس سگ پاگ مشکی

پوشش بدن سگ نژاد پاگ خالص چه شکل و رنگی می‌تونه داشته باشه؟

بدن سگ پاگ از موهای کوتاه، براق و صاف پوشیده شده که می‌تونن رنگ‌های زیر رو داشته باشن:

 • هلویی ( با پوزه و گوش‌های مشکی)
 • حنایی ( با پوزه و گوش‌های مشکی)
 • مشکی – خاکستری (کم یاب)
 • مشکی

نکته مهم: یه پاگ اصیل وقتی رنگ بدنش روشن باشه قسمت های تیره بدنش که شامل پوزه و گوش‌ها میشن مرز مشخصی دارن و این تیرگی‌ها در صورت یا بدن سگ پاگ پراکنده نیستن و هرچی این تیرگی به مشکی نزدیک‌تر باشه قابل قبول تره.

پوشش بدن سگ نژاد پاگ

خصوصیات اخلاقی سگ پاگ چیاس؟

پاگ‌ها به مهربان و تودل برو بودن شناخته شده هستن.

بعضی از کسانی که پاگ داشتن معتقدن که زندگی با این سگ‌ها بیشتر به زندگی با یه بچه شبیهه تا یه سگ! که البته با توجه به نیاز زیاد این نژاد سگ به توجه گرفتن از صاحبش، نمی‌تونه غلط باشه.

پاگ ها به شدت اجتماعی هستن و نیاز دارن در کنار صاحبشون یا آدم‌های دیگه باشن. اگر یه پاگ رو برای مدت طولانی تنها بگذارین، اصلا از این وضعیت راضی نخواهد بود و ممکنه دچار اختلالات رفتاری سگ مانند تخریب وسایل منزل بشه یا به اضطراب جدایی مبتلا بشه.

پاگ ها هوش فوق العاده‌ای دارن برای همین نیاز دارن که به خوبی تربیت بشن و آموزش ببینن. برخورد با سگ‌های پاگ باید با ملایمت و در عین حال با قاطعیت باشه چون اونا می‌تونن گاهی زیادی ناقلا و شیطون بشن!

شاید بشه گفت برای تربیت پاگ باید بیشترین وقت رو اختصاص بدین. حتی شاید بیشتر از خیلی از نژادهای دیگه. یکی دیگه از ویژگی‌های دوست داشتنی این نژادسگ اینه که پاگ‌ها در تمام طول زندگیشون مثل یه توله سگ، سرگرم کننده باقی  می‌مونن. نژاد سگ پاگ به داشتن رفتاری فوق العاده دوستانه حتی وقتی در کنار غریبه‌ها هست مشهوره.

پاگ‌ها عادت ندارن به صاحبشون بچسبن و در صورتی که به اندازه کافی توجه دریافت کنن، خوشحالن و به خودشون مشغول میشن. داشتن این نژاد لذت بخش و جذابه چون اونا عاشق اینن که دلقک بازی دربیارن و موجب خنده صاحبشون بشن.

البته یکی از معایب این نژاد اینه که آموزش‌های داخل خونه (مثل آموزش جای دستشویی) می‌تونه بهشون سخت باشه. راستی، پاگ‌ها برای کسانی که دفعه اوله تصمیم به داشتن سگ گرفتن و تجربه ای ندارن، انتخاب بسیار مناسبی هستن. سگ پاگ غریزه شکار بالایی نداره و با حیوانات دیگه هم به خوبی کنار میاد.

همونطور که قبلا گفتیم این نژاد با زندگی آپارتمانی و شهری بسیار انطباق یافته هست و برای کسانی که منزل بزرگی ندارن انتخاب خوبیه.

مهم ترین نکته در تربیت سگ پاگ

تربیت سگ یکی از مهم‌ترین اقداماتیه که باید حتما از زمان تولگی نژاد پاگ جدی گرفته بشه و همانطور که قبلا گفتیم باید بیشترین زمان رو بهش اختصاص بدین. سگ‌هایی که تربیتشون جدی گرفته نشه در بزرگسالی سگ‌هایی لجباز، خودسر و دارای انواع مشکلات رفتاری میشن که صاحبانشون رو اذیت می‌کنن.

برای نگهداری سگ پاگ اولین موردی که باید بدونین اینه که به‌جا و به‌موقع بصورت صحیح بهش آموزش بدین.

این آموزش‌ها با تنها گذاشتن سگ در خونه شروع میشن و با آموزش‌هایی مثل یاد گرفتن جای دستشویی، آموزش قوانین خونه به سگ، تعیین یه برنامه مشخص، یاد دادن فرمان های مقدماتی و تکمیلی و ادامه پیدا می‌کنن.

تربیت سگ، قدم به قدم و آسان

تربیت سگ بدون داشتن اطلاعات کافی، تقریبا غیر ممکنه. برای همینه که می‌گیم دونستن روش صحیح تربیت سگ برای هرکس که سگ داره یا می‌خواد سگ بگیره، از نون شب واجب تره.

پس در تیم پت پرس به فکر افتادیم برای کمک به شما در این کار مهم، کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تربیت سگ رو تالیف و طراحی کنیم.

با خواندن این کتاب الکترونیکی، می‌تونید سگتون رو بدون در نظر گرفتن سن و نژادش، تربیت کنید و از داشتن یک سگ خوش رفتار و تربیت شده لذت ببرید😊😊

کتاب الکترونیکی تربیت سگ جامع (توله و بالغ)

برای آموزش سگ به شیوه درست باید بدونین چه موقع، کجا، چه رفتاری رو چه جوری بروز بدید که سگ ببینه و ازش یاد بگیره.

این ایبوک قدم به قدم و کاربردی به شما یاد میده از روز اول با سگ چه جوری رفتار کنین و چه چیزهایی رو یادش بدید و کمک میکنه یه سگ با تربیت و خوش رفتار تحویل جامعه بدید 😁

خرید کتاب
۱۶۵,۰۰۰ تومان
راهنمای جامع تربیت سگ، از تولگی تا بزرگسالی (همه نژادها)

سگ صورت چروک در حال دویدن

رابطه نژاد پاگ با بچه‌ها و حیوانات دیگه

سگ پاگ عاشق بچه‌هاست! طبیعت مهربان و بی آزار این سگ‌ها باعث شده برای کسانی که بچه کوچیک دارن انتخاب بسیار خوبی باشن.

این نژاد خشن نیست و حتی اگه بچه‌ای موقع بازی باهاش شیطنت کنه هم مهربون باقی می‌مونه.

البته این ویژگی پاگ‌ها اونا رو کمی آسیب پذیر کرده. برای همین وقتی بچه‌ها رو باهاشون تنها می‌گذارین مراقب باشین که آسیب نبینن.

پاگ ها با حیوانات خانگی و سگ های دیگه هم خیلی خوب کنار میان و در ارتباط با اون‌ها به ندرت پرخاشگری و خشونت از خودشون نشون میدن. البته ممکنه گاهی اوقات سگتون از کوره در بره و عصبانی بشه؛ در این موارد شما باید سعی کنید ریشه یابی کنین و بفهمین که دلیلش چیه؟ با خوندن مقاله «علت پرخاشگری سگ» می‌تونین دلیل این رفتار شگ رو بفهمین.

البته فراموش نکنین که هرچی یه سگ ذاتا مهربون و اجتماعی باشه بازهم باید از تولگی با معاشرت و برقراری ارتباط با افراد و حیوانات دیگه برای اجتماعی شدن آموزش ببینه.

نظافت نژاد pug

نحوه تغذیه سگ پاگ

انتخاب برنامه غذایی قطعا یکی از مهم‌ترین بخش‌های نگهداری هر نژادیه، مخصوصا در زمان تولگی که تاثیر مستقیمی روی نحوه رشد سگ و سلامتی اون در زمان بالغ شدن داره. برای تغذیه سگ‌ها باید اطلاعات کافی در مورد نیازهای غذایی، حساسیت‌های غذایی و غذاهای ممنوعه آن‌ها داشته باشین. بدون این اطلاعات شما نمی‌تونین برنامه غذایی خوبی برای سگتون تهیه کنین و ممکن است سلامتی او را به خطر بیندازین.

نژاد سگ پاگ یکی از نژادهایی است که مستعد افزایش وزن و چاقیه و به بعضی از مواد افزودنی هم حساسیت نشون میده و به همین خاطر باید برای تهیه غذا برای اون دقت بیشتری داشته باشین.

خیالت راحت، ما این راهو بلدیم و با خوندن مطلب غذای سگ پاگ اطلاعات مهم در مورد تغذیه این نژاد رو به دست بیارین.

سلامتی و بیماری‌های نژادی شایع در این نژاد

طول عمر متوسط سگ پاگ ۱۲ تا ۱۴ ساله و هرچی نگهداری از سگ بهتر انجام بشه، طول عمر بیشتری ازشون انتظار میره.

متاسفانه به دلیل اینکه این نژاد مخزن ژنتیکی محدودی داره (کمتر نژاد سگی رو شبیه به پاگ پیدا می‌کنین) بیماری‌های نژادی در این سگ‌ها زیاد دیده میشن.

پت پرس در ادامه مهم‌ترین بیماری های سگ در این نژاد رو براتون لیست کرده:

بیماری‌های چشمی سگ پاگ

بیماری‌های پوزه

 • کام نرم طویل
 • تنگی کانال‌های بینیسگ

بیماری های نژاد پاگ

سایر بیماری‌های سگ پاگ

 • اینتوساسپشن (تلسکوپی شدن روده ها)
 • در درفتگی مفصل زانو
 • آنسفالوپاتی
 • حساس به گرما زدگی

چاقی در سگ

پاگ‌ها ذاتا خوش اشتها هستن و این خوبی‌ها و بدی‌های خودش رو داره.

خوبی‌اش اینه که به عنوان صاحب یه پاگ خیالتون از بابت مشکل بدغذا بودن و غذا نخوردن سگ‌تون راحته!

از طرف دیگه احتمال چاقی در سگ‌های پاگ بسیار زیاده و چاقی سگ یکی از مشکلات شایع این نژاد به حساب میاد.

چاقی در این نژاد باعث کوتاه شدن عمر میشه و مشکلات سلامتی و کم تحرک شدن سگ رو به دنبال خواهد داشت.

یه پاگ چاق، به بازی کردن و رفتن به پیاده روی تمایل کمتری نشون میده و ممکنه ازش سرباز بزنه و همین باعث پایین اومدن کیفیت زندگی این سگ‌ها و مشکلات متعاقبش میشه.

پیشنهاد اکید پت پرس به صاحبان پاگ‌ها اینه که مراقب وزن این نژاد و ابتلاشون به چاقی باشن.

عکس سگ پاگ در طبیعت

آلرژی در سگ‌های پاگ

برخی از سگ‌های این نژاد از آلرژی رنج میبرن. پیدا کردن ماده آلرژی زایی که باعث واکنش بدن سگ میشه می‌تونه واقعا دشوار باشه.

یکی از علل شایع بروز آلرژی در پاگ‌ها، آلرژی‌های غذایی هست. از اونجایی که این نژاد سگ‌هایی خوش اشتها هستن، به خوردن همه چیز تمایل دارن و خیلی از غذاهایی که با اشتها میخورن منجر به بروز آلرژی در اون‌ها میشه.

یکی از مواد آلرژی‌زای متداول دیگه در سگ‌ها گرده گیاهان هست. سعی کنین سگ مبتلا به آلرژی رو در فصل بهار به گردش در جاهایی که مملو از گرده گیاهان هست، نبرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
4.5/5 - (34 امتیاز)
نویسنده: دکتر ملیکا حمزه
نویسنده: دکتر ملیکا حمزه
ملیکا حمزه هستم موسس و هم بنیان گذار پت پرس
بخاطر علاقه ای که به حیوونا داشتم دامپزشکی خوندم و پت پرس رو به وجود آوردم تا بتونم هرچه بیشتر روی بهتر زندگی کردنشون کنار ما آدم ها تاثیرگذار باشم.
دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.
علیرضا اسدی
نوشته شده در: ۴ آبان, ۱۳۹۹

چوروکیه صورتش رو باید باچی تمیز کنی🌹

پاسخ به این نظر
مریم مشتاق
نوشته شده در: ۵ آبان, ۱۳۹۹

سلام علیرضای عزیز،
با پنبه و شامپوی مخصوص( به مقدار خیلی کم) میتونین تمیزش کنین.

پاسخ به این نظر
baran
نوشته شده در: ۱ آبان, ۱۳۹۹

من عاشق سگ ها هستم و خیلی دوسشون دارم اما متاسفانه مادر و پدرم راضی نیستن خیلی حیوون دوستنا ولی میگن سگ جاش تو خونه نیست قبلا دوتا گربه داشتم و الان فهمیدم عاشق سگ پاگ هستم برادرم هم همینطور اما مادر و پدرومون راضی نیستن شما راه حلی ندارین من بتونم راضی شون کنم😂

پاسخ به این نظر
مریم مشتاق
نوشته شده در: ۱۹ آبان, ۱۳۹۹

سلام باران جان
لازمه باهاشون مشورت کنین و دلیل مخالفتشونو بپرسین، دلایل خودتون و مسئولیتایی که قبول میکنین رو هم توضیح بدین تا درنهایت بتونین به یه نقطه اشتراکی برسین.

پاسخ به این نظر
mina
نوشته شده در: ۳۱ مرداد, ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر من میخواستم نژاد پاگ بخرم اما چون تو ایران کمیاب تره نسبت به بقیه سگ ها از دزدیده شدنش خیلی میترسم میشه لطفا راهنمایی کنید در این خصوص نمیدونم باید چیکار کنم.ممنون

پاسخ به این نظر
دامپزشک پت پُرس
نوشته شده در: ۱ شهریور, ۱۳۹۹

سلام مینا جان،
بهتره حیوونا به سرپرستی گرفته بشن تا خریداری. (کاملا درک میکنم بعضی نژادا به ندرت تو واگذاریا پیدا میشن ولی حداقل سعی بشه اول به سرپرستی گرفته بشه و آگاه باشین از معایب خریداری)
نکته ی خاصی نیست که فقط شخص من بتونه راهنماییتون کنه، صرفا تایم بیرون رفتنتون تایمای شلوغ روز باشه، حتما سگتون میکروچیپ و قلاده با مشخصات کاملش داشته باشه که اگه گم شد سریع ردیابیش کنین و اینکه به هیچ وجه تو ماشین یا محیطای عمومی تنهاش نذارین.

پاسخ به این نظر
samira
نوشته شده در: ۲۸ مهر, ۱۳۹۹

من امانت یه پاگ مشکی خاکستری به مدت یکماه قرض کردم ۲ روزه ک پیش منه واقعا با اولین نگاه عاشقش شدم دنیای نمک تو این پاگ هست ۲ ماهشه خیلی کوچولو مث دکمه میمونه قیافش اسمش من انتخاب کردم ولی نه دکمه اسمش رو فندوق گذاشتم ، وقتی نگات میکنه اون زبون صورتی کوچولو تو اون سیاهی صورتش پیدا میشه لبخند از صورتم پاک نمیشه و شیطونیای دیگ ک کسایی ک پاگ دارن میدونن برای من دعا کنید تا بتونم یه دونه پاگ در اینده بخرم ک برای خودم باشع ، عالیه پاگ ❤️

پاسخ به این نظر
مریم مشتاق
نوشته شده در: ۱ آبان, ۱۳۹۹

سلام سمیرا جان،
ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتین.
البته بهتره حیوونا به سرپرستی گرفته بشن تا خریداری.

پاسخ به این نظر
ستایش
نوشته شده در: ۲۹ مرداد, ۱۳۹۹

سلام ممنون از سات خبتون

پاسخ به این نظر
مانی
نوشته شده در: ۲۰ خرداد, ۱۳۹۹

من سگ پاگ خریدم و بسیار رازی هستم بسیار اروم و مهربون و ساکت خیلی باحاله ولی بدیش اینه که خیلی ریزش موداره همین اگر نه عالی هستش فقط کسایی که میخرن باید تو خونه نگهش دارن *-/

پاسخ به این نظر
دامپزشک پت پُرس
نوشته شده در: ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹

سلام مانی عزیز
ممنون که تجربیاتتون رو با ما به اشتراک میذارین.

پاسخ به این نظر
Farzan
نوشته شده در: ۱۰ فروردین, ۱۳۹۹

آیا پاگ جزو سگهای پر ریزش مو حساب میشه یا ریزش موی کمی داره؟

پاسخ به این نظر
پت پرس
نوشته شده در: ۱۳ فروردین, ۱۳۹۹

سلام
ریزش موش بسیار زیاده سگ پاگ

پاسخ به این نظر
Negin
نوشته شده در: ۱۴ دی, ۱۳۹۸

من از سگ‌میترسم ولی میخوام پاگ بخرم اشکالی نداره؟

پاسخ به این نظر
ادمین پت پرس
نوشته شده در: ۱ اسفند, ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز میتونید این مقاله روهم بخونید
سینوفوبیا یا ترس از سگ

پاسخ به این نظر
شهرزاد
نوشته شده در: ۲۵ خرداد, ۱۳۹۸

سلام وقت بخیر
من عاشق حیواناتم مخصوصا سگ ها
تا حالا سگ نداشتم ولی هرجا که دیدم کلی باهاش بازی کردم
و میدونم که میتونم از سگ نگهداری کنم
چون خودم خیلی روحیه شاد و پر انرژی دارم
ولی متاسفانه کارمندم و روزی ۸ ساعت باید سرکار برم و تو محیط کار نمیتونم با خودم ببرمش بنظرتون میشه من سگ پاگ بخرم ؟؟؟؟

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۱۳ تیر, ۱۳۹۸

سلام
خیر به نظر من نگیرید بهتره. مگه اینکه کسی رو داشته باشید که یک ساعت در روز بیاد و پیشش بمونه

پاسخ به این نظر
پویان
نوشته شده در: ۱۳ اسفند, ۱۳۹۷

سلام اقداماتی که قبل از خرید سگ پاگ هست چیه؟
و شما میتونین جایی رو معرفی کنین که این نوع سگو بفروشن؟

پاسخ به این نظر
petpors
نوشته شده در: ۱۵ اسفند, ۱۳۹۷

پویان جان
این مقاله رو مطالعه کن:
راهنمای انتخاب نژاد سگ مناسب

پاسخ به این نظر