پت پرس
خرید سگ

راهنمای کامل خرید سگ (با دونستن نکات ریز و کاربردی، هوشمندانه سگ بخریم)

خرید سگ کار خیلی سختیه، مخصوصا اگر دفعه اولت باشه و بی تجربه باشی. برای همین نباید بدون اطلاعات کافی انجام بشه. وقتی سگی رو خریدی، مسئولیتش تا آخر عمر اون سگ با توئه، برای همین این تصمیم، تصمیم خیلی مهمیه و بهتره قبل از خرید سگ به اندازه کافی در موردش تحقیق و مطالعه کرده باشی و بر اساس رفتارشناسی سگ های نژاد مختلف، بهترین نژاد و سالم ترین و مناسب‌ترین نژاد رو بخری.

در این مطلب قصد داریم همه نکات ریز و کاربردی خرید سگ رو برای شما توضیح بدیم تا بتونین بهترین، مناسب ترین و سالم ترین سگ رو انتخاب کنین و تا آخر عمر در کنارش لذت ببرین. در ادامه مقاله با پت پرس همراه باشین.

سگ اشپیتز ژاپنی

تصمیم برای خرید سگ

قبل از خرید سگ باید به این موضوع دقت کنیم که خرید سگ تعهد برای نگهداری از سگ اپارتمانی به مدت ۱۰ الی ۱۵ سال و پرداخت همه هزینه های نگهداری سگ و زمان گذاشتن برای بازی باهاش، آموزش دادن بهش و عشق ورزیدن به این حیوان مهربان و اجتماعی هست.

پس فقط وقتی تصمیم به خرید سگ بگیرین که از همه جوانب داشتن سگ، مشکلات نگهداری از اون ها آگاه شده باشین و بتونین با  چشم  باز این تصمیم مهم رو عملی کنین. برای اطلاعات بیشتر مقاله تصمیم گیری برای خرید سگ رو مطالعه کنین.

عکس توله سگ

انتخاب مناسب ترین نژاد سگ

نژاد سگ، خصوصیات اون سگ رو تعیین میکنه برای همین خیلی خیلی مهمه که چه نژادی رو انتخاب میکنین.

سگ ها متنوع ترین حیوانات روی کره زمین هستند و در حال حاضر ۳۳۲ نژاد سگ مختلف در دنیا وجود داره. سگ ها سایز، خلق و خو، و شکل های مختلفی دارن و انتخاب از بین این همه نژاد به این راحتی ها نیست.

باید بدونیم که تصمیم گیری برای خرید سگ صرفا فقط با توجه کردن به ظاهر اون تصمیم گیری درستی از آب درنمیاد.

اینکه چه نژادی از سگ رو بخرین بستگی به وضعیت زندگی شما و هدف شما از خرید سگ داره تا متناسب با شرایطتتون و خصوصیات سگ ها بتونید مناسب‌ترین نژاد رو انتخاب کنید.

برای مثال:

روزی چند ساعت میتونین برای تربیت سگ وقت بگذارین؟

نژادهایی مثل هاسکی، ژرمن شپرد و روتوایلر نیاز دارن که از بچگی وقت خیلی زیادی (روزی حداقل ۴۰ دقیقه) برای تربیت اون ها صرف کنین. اگر مشغله زندگی شما زیاده و نمیتونین وقت کافی رو به آموزش اصولی سگ تون اختصاص بدین، نژادهایی مثل پاگ، بول تریر، بیگل و فرنچ بولداگ برای شما انتخاب بهتری هستن.

بهترین نژاد سگ برای شما، چه نژادیه؟

اگر قصد گرفتن سگ دارید، انتخاب مناسب ترین نژاد سگ با توجه به علایق و سبک زندگی شما میتونه سخت باشه. برای همین تیم پت پرس برای کمک به شما یک کتاب طراحی و تهیه کرده که با خواندن و پاسخ به تست هاش میتونید:

 1. نژاد مناسب برای سبک زندگی و علایقتون رو از بین ۴۱ نژاد سگ موجود در ایران انتخاب کنید.
 2. با ویژگی هاش آشنا بشید.
 3. جنسیت یا نر و ماده بودنش رو تعیین کنید.
 4. اسم مناسب رو روش بگذارید
 5. با فضای زندگی با سگ و مسئولیت هاش آشنا بشید
 6. خونتون رو برای ورود سگ به زندگیتون، آماده کنید.

راهنمای انتخاب بهترین نژاد سگ

 

 

سگ تنها

آیا شما یا کسی در اطراف شما به ریزش موی سگ حساسیت دارد؟

بسیاری ازیاد اتفاق میفته که یه سگ بخاطر اینکه یکی از افراد خانواده به موی اون حساسیت داشته، مجبور به ترک خونواده شده یا به پناهگاه ها سپرده شده چون زندگی با سگی که به اون حساسیت دارین اصلا امکان پذیر نیست.برای اینکه این اتفاق نیفته، اگر شما یا یکی از اعضای خونوادتون به موی سگ حساسیت دارین یا دوست ندارین خونتون پر از از مو بشه، یکی از نژادهایی رو انتخاب کنید که موهاشون نمیریزه و فقط رشد میکنه! البته نگهداری از این نژادها آسون نیست، چون هم باید روزانه برس زده بشن تا موهاشون گره گره نشه و هم زود به زود آرایشگاه برن تا موهاشون کوتاه بشه.
نژادهایی که در زیر نام بردیم، پوشش بدنشون از مو درست شده و برای کسانی که به سگ آلرژی دارن یا دوست ندارن خونشون پر از مو باشه، مناسبن:

 • بیچون فرایز
 • بدلینگتون تریر
 • رتریور هایی که پوشش فردار دارن
 • آیریش واتر اسپنیل
 • وست هایلند تریر
 • مالتیز
 • پاپیلون
 • پکینیز
 • پامرانین
 • سگ پودل
 • پورتوگز واتر
 • اشناوزر
 • شیتزو
 • سافت ویتن تریر
 • تیبتن اسپانیل
 • وایر هیرد فاکس تریر
 • یورکشایر تریر

سگ شما قراره یه سگ خانواده باشه، یا سگ گارد، سگ نگهبان یا همبازی بچه؟

بسته به اینکه دلیل شما برای خرید سگ چی باشه، نژاد انتخاب شده توسط شما متفاوت میشه چون هر سگی برای یه کاری پرورش داده شده.

برای مثال، طبق گفته سایت AKC سگ روتوایلر، ژرمن شپرد، دوبرمن و بول مستیف سگ هایی ایده آل برای گارد  و سگ گلدن رتریور، کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل، بیگل و فرنچ بولداگ بهترین نژادهای سگ خانواده هستن.

اگر بچه کوچیک توی خونه دارین و دوست دارین سگ شما یه همبازی و پرستار خوب برای کوک باشه، نژادهایی رو باید انتخاب کنین که با بچه ها سازگاری خوبی دارن. برای مثال سگ گلدن رتریور، لابرادور رتریور، بیگل، باکسر و نیوفنلاند با بچه ها عالی کنار میان.

قبل از خرید سگ، در مورد نژادهای سگ حسابی تحقیق  کنین  و نژادی رو انتخاب کنین که بیشترین سازگاری رو با همه جوانب زندگی شما داشته باشه.

سگ نگهبان

پیدا کردن و انتخاب پرورش دهنده سگ مناسب

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موقع خرید سگ باید خیلی خیلی در موردش دقت کنین، انتخاب پرورش دهنده مناسب هست. پرورش دهنده های سگ انواع مختلفی دارن و انتخاب یه پرورش دهنده خوب کار راحتی نیست.

ویژگی های یک پرورش دهنده سگ حرفه ای

 1. محلی که سگ ها رو نگهداری میکنه، تمیز و کم تراکم باشه

هرگز هرگز حاضر نشین یه سگ رو بدون بازدید از محل نگهداری پرورش دهنده بخرید. به هیچ بهانه ای. یه پرورش دهنده سگ خوب که در کارش صداقت داره اتفاقا شما رو تشویق میکنه که از محل نگهداری سگ هاش دیدن کنید تا بتونه اعتمادتون رو جلب کنه.

موقع بازدید خوب چشمانتون رو باز کنین. اگر توله ها کثیف، ضعیف و بی جون و لاغر یا بی حال بودن از اون پرورش دهنده توله نخرید.

 1. از پرورش دهنده سوالات زیادی بپرسید.

سوالاتی مثل: چطوری سگ ها رو نگهداری میکنی؟ برای تربیت و اجتماعی کردن توله ها چه برنامه هایی دارید؟ توله ها تا چند وقتگی پیش مادرشون میمونن؟ غذا چی میخورن؟ چه مارکی؟پدر و مادر از کجا وارد شدن؟ آیا از نظر بیماری های نژادی تست شدن؟

آیا توله ها واکسینه میشن؟ برای کنترل بیماری پاروا و دیستمپر چه برنامه ای دارید؟ مدارک واکسیناسیون و درمان انگلی رو بخواین که بهتون نشون بده.

پدر و مادر توله ای که در نظر گرفتید و خواهر و برادراش رو هم حتما ببینین.

خرید سگ

 1. خرید توله سگ از پت شاپ ریسک دارد

توله سگ هایی که در پت شاپ ها به فروش میرسن میتونن از دست پرورش دهنده های غیرحرفه ای خریداری شده باشن و هم قیمت بالاتری دارن و هم ممکنه خالص نباشن یا بیمار باشن. برای همین خرید توله سگ از پت شاپ توصیه نمیشه.

 1. توافق کنید پس از خرید توله سگ اون رو به دامپزشک نشون بدید

موقع خرید سگ، با پرورش دهنده توافق کنید که نیمی از پول رو پس از تایید دامپزشک بهش بپردازید. اول توله سگ رو به کلینیک دامپزشکی ببرید و از دامپزشک بخواین از نظر وجود بیماری پاروا در سگ و بیماری دیستمپر بررسی اش کنه، براتون کیت بذاره و توله سگ رو معاینه بالینی کامل کنه تا از سلامتش مطمئن بشین.

اگر مشکل داشت، توله رو پس بدین و پولتون رو پس بگیرین.

درخواست خرید سگ

۵۶ قدم طلایی در مسیر زندگی سگ قبل از خرید تا ۱ سالگی اش

در مسیر زندگی سگ ها که برخلف باور عموم مردم، از قبل خریدنشون شروع میشه، مهم ترین نکته انجام اقدام درست در زمان مناسبه.

برای مثال:

اگر در موقع درست طرز مواجه شدن با ادم ها و سگ های دیگه رو به سگ یاد ندید و سنش بگذره، سگ شما در آینده به غریبه ها یا حیوانات دیگه واق واق میکنه و نسبت بهشون حساس و خشن میشه.

بعد از اون، برطرف کردن این مشکل برای سگ و یاد دادن پارس نکردن بهش، خیلی زمان بر و سخت میشه.

یه مثال دیگه بزنم،

یا اگر به موقع و در سن مناسب مسواک زدن رو برای سگ شروع نکنید، وقتی بزرگ میشه هیچ وقت اجازه نخواهد داد که براش مسواک بزنید و مجبور میشید برای حفظ بهداشت دندان هاش پیش دامپزشک برید و برای جرم گیری دندان هاش هزینه کنید و سگ بیچارتون هم هربار باید بیهوش و اذیت بشه.

یا اینکه

در صورت آگاهی نداشتن از زمان بلوغ سگ ها و تغییرات فیزیولوژیک و رفتاریشون، نمیدونین چی طبیعیه و چی غیر طبیعی و ممکنه دچار نگرانی، سردرگمی و ترس بشید و کار مناسب رو در زمان مناسب انجام ندید. این باعث میشه خیلی از عادت های بد سگ که در این سن به وجود میان، مثل علامت گذاری،  تا مدت ها باهاش باقی بمونن.

چاره چیه؟

چاره به دست آوردن اطلاعات صحیحه، برای همین ما در تیم پت پرس کتاب  “۵۶ قدم طلایی در مسیر زندگی سگ” رو در این طراحی و تولید کردیم که بهتون یاد میده از قبل اینکه سگ به خونه شما بیاد، تا وقتی ۱ ساله میشه، چه کارهایی رو چه موقع انجام بدید و کمک میکنه فرصت اقدام درست در زمان درست رو از دست ندید.

این کتاب که قسمتی ازش رو در زیر میبینید، به شکل اینفوگرافیک (محتوای بصری) هم طراحی شده و خوندنش جذاب و لذت بخشه.

اطلاعات بیشتر درباره این ایبوک

کتاب نگهداری از سگ

حالا نوبت شماست

شما تا به حال در مورد خرید سگ چه تجربیاتی داشتین؟

آیا از خرید خودتون راضی بودین؟

کدوم پرورش دهنده رو پیشنهاد میکنین؟

در قسمت نظرات تجربیاتتون رو با ما و کاربران دیگه شریک بشین.

دامپزشک سگ

 • پت پرس
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۳.۵ (۸ رای)

۷۹ comments

 • سلام و خسته نباشید یه راهنمایی میخواستم ازتون
  من میخوام برای اولین بار حیوون خانگی بگیرم خیلی تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم سگ برام بهترین گزینه هست من شرایط نگهداری دو نژاد رو دارم ک واقعا دوسشون دارم نژاد سگ پاگ و نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل من شرایط نگهداری از هر دو نژاد رو دارم و از لحاظ مالی ،وقت و….همه چیز میتونی سرپرست خوبی باشم مقاله های شما رو هم همه رو مطالعه کردم وای خواستم نظر شخصی خود شما رو بدونم من هدفم از سگ داشتن یه سگ بغلی هست ک خیلی مهربون و در عین حال اجتماعی باشه و بازیگوش و اینکه بغلی باشه و عاشق این باشه ک نوازش بشه برام خیلی مهمه و در ضمن ریزش موش کم باشه بین این دو نژاد کدوم بهتره میخواستم بدونم نظر شخصیتون در این باره چیه ممنونم ک راهنمایی میکنید و نظرتون رو برام به اشتراک میزارید

  • سلام مریم عزیز
   هردوی این نژادها فوق العاده هستن، ولی یه سری نکات ریز وجود داره که باید در مورد سبک زندگی شما بهشون توجه بشه توی انتخاب.
   با مطالعه این کتاب و زدن تست انتخاب نژاد و مطالعه و مقایسه قسمت مربوط به ویژگی هاشون، میتونین بهتر تصمیم گیری کنید.
   https://petpors.com/downloads/choosing-the-best-dog/

   موفق باشید

 • سلام من می خواهم سگ هاسکی بخرم از کوچیکی به نظر شما سگ هاسکی سگی است که زود کار ها رو یاد بگیره نژاد خوبی است

 • سلام خسته نباشید ما دو تا خواهریم و سگ میخواهیم بخریم ولی مادرم وسواسیه به نظر شما نژاد پامرانین نژاد خوبیه؟ ما در یه آپارتمان زندگی میکنیم!

  • سلام مقاله سگ پامرانین رو در سایت میتونید مطالعه کنید پیشنهاد میکنم مقاله سگ های کارمندی روهم بخونید

 • سلام من برای اولین بار میخام ی توله دوبرمن و ی توله هاسکی سیبرین بخرم بنظرتون این سگا خوب هستن و البته اموزشونو خودم بدم یا به یکی بسپرم لطفا کمک کنید خیلی ممنون

  • سلام دوست عزیز مقاله هاشون داخل سایت هست اول مطالعه بفرماید، پیشنهاد میکنم مقاله سگ های کارمندی روهم مطالعه کنید، زیر دوماه اصلا خریداری نکنید، و بعدش هم خودتون تربیتش کنید بهترین زمان تربیت هم تا ۵ ماهگی هست، نیاز به مربی هم نداره، از کتاب های تربیت جامع سگ از تولگی تا بالغ، که در قسمت دانلود محتوای سایت هست استفاده کنید

 • سلام خسته نباشید
  به نظرفیت شما بین نژاد رترور و ژرمن شپرد کروم بهتره ؟
  من می خوام تو باغ نگه دارم ولی نه برای نگهبانی
  بیشتر شکل ظاهرشان ملاکمه وگرنه ژرمن میگرفتم

 • سلام
  میخوام ی سگی که هم رفتارش با خانواده خوب باشه و هم خیلی سگی جدی باشه برای نگهبانی بخرم و وقت هم زیاد دارم برای تربیت و تمرین سگ با تشکر

 • سلام
  من میخواستم یه سگ برای بازی کردن تو خونه بگیرم و دور زدن تو خیابون بنظرتون چه نجادی بگیرم.

 • سلام
  من میخواستم یه سگ برای بازی کردن تو خونه بگیرم و دور زدن تو خیابون بنظرتون چه نجادی بگیرم.

 • سلام و عرض ادب من میخوام یه نژاد شیبا اینو بخرم برای نگهداری در آپارتمان،به نظر شما میتونم توی آپارتمان ازش نگهداری کنم؟

 • سلام دوست عزیز من برای اولین بار میخوام سگ بخرم ولی بین چن نژاد گیرم کردم ب نظر شما بهترین نژاد بین اشپیتز ڗاپنی ، شیتزو تریر ، تریر ،شیتزو خالص کدوم رو بخرم خونه دارم با حیاط متوسط اتاقم ۱۸ متر و حیاط ۲۴ متر

 • سلام.من می خوام ۲تا ژرمن رو تو یک باغ بزرگ نگهداری کنم. ۵روز از هفته فقط می تونم حدود یک ساعت و روز های تعطیل هم می تونم زمان بسیار زیادی باهاشون باشم. از اونجایی که اولین تجربه من هم هست،می خواستم بدونم آیا سگ با این شرایط دچاار مشکل نمی شه؟

  • سلام دوست عزیز ژرمن برای کسایی که دفعه اولشون هست و تجربه ای از تربیت و نگهداری از سگ ندارن مناسب نیست
   با ز برای راهنمایی دقیق تر میتونید با دامپزشمون ارتباط بگیرید:
   https://petpors.com/online-vet/

 • با سلام و وقت بخیر . من یک برنامه نویس هستم و روزی تقریبا ۸ ساعت کار میکنم و خونم زیاد بزرگ نیست و به ۳ نژاد علاقه دارم میخواستم راهنمایی بگیرم که کدام مناسب تر هست و برایی نگهداری بهتر و نیاز به فعالیت کمتری و وقت کمتری نسبت به بقیه داره؟
  (انگلیش بولداگ و پاگ و امریکن بولی) با تشکر

 • سلام دوست عزیز من یه سگ میخوام برای طبیعت گردی کوهنوردی و خانگی باشه انتخاب خودم هم روتوایلر هستش شما چه سگی رو به من پیشنهاد میکنید

 • سلام به دنبال خرید نژاد ویشلا هستم تا الان جایی گیر نیاوردم به نظر شما توی این جایی پیدا میشه این نژاد؟

  • سلام دوست عزیز میتونید فرم خرید سگ رو پرکنید تا از پرورش دهنده ای که اطلاعاتش براتون ارسال میشه بپرسید

 • با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.من میخواستم بدونم برای خرید سگ هاسکی از کی باید بخرم؟

  • سلام
   من موفق شدم با اسرار زیاد پدر و مادرم را راضی برای خرید سگ نژاد پامرانین خرسی کنم و اولین بارم هست که می خوام سگ بگیرم و می خواستم بدونم مادر من خیلی وسواسی هست و برادر ۴ ساله ای دارم که از سگ های پارس کن می ترسه و حتی به خواطر یه سگ یه بار لکنت زبان گرفت
   من و پدرم توان هزینه ی زیاد برای خرید سگ سفید و نازداریم
   راهنماییم کنید انتخابم درسته
   و من دختر۱۲ ساله توان نگه داریشون دارم؟؟

   • سلام دوست عزیز اگه پدرمادرتون توی بردن سگ به دامپزشکی، تربیتش و هزینه کردن براش کمکت کنن و موافق باشن بله میتونی سگ بگیری در غیر این صورت نمیتونی سگ رو نگهداری کنی

  • این مقاله رو مطالع کنید هم از روی توضیحات هم عکس ها مقایسه کنید و تشخیص بدید، اینم لینکش https://petpors.com/german-shepherd-dog/. در مورد توله سگ هاهم تا وقتی بزرگ نشدن نمیشه نژادشون تشخیص داد بخاطر همین حتما باید عکس والدش رو ببینید

 • سلام شما خرید سامویید رو پیشنهاد میکنید ؟
  من دانش اموز هستم و حدودا ۴ روز در هفته باید ۸ ساعت در روز تنها باشه ( البته کارگر هست ) ، فکر میکنید مناسب هست برای خانواده ؟

  • سلام دوست عزیز
   اگر کارگر پیشش هست و میتونن به کارگر آموزش بدن که باهاش بازی کنه مشکلی نیست اگر نه بهتره نگیرن

 • من بین نژاد دوبرمن و ژرمن شیپر نمیدونم کدومو انتخاب کنم من یک توله سگ میخوام بخرم که هم نگهبان باشه هم مواظب دخترم و پدرم باشه

 • سلام من بار اولمه میخوام سگ بگیرم ، علاقه شدیدی به توله هاسکی دارم ولی خونم کوچیکه و یکم هم به ریزش موی سگ حساسم ، آیا انتخاب هاسکی خوبه؟؟؟
  و اینکه شما میتونین یه پرورس دهنده خوب تو مسهد به من معرفی کنین؟؟

 • سلام بنده اولین بارمه میخوام سگ بخرم و تا حالا تجربه نگهداری نداشتم ولی به شدت علاقه مندم به سگ به خصوص روتوایلر.به نظر شما اگه روتوایلر بگیرم خوبه؟وقت و انرژی حتما میذارم براش.

 • سلام من اولین باره میخام سگ بگیرم و اینکه سگای با جثه ی تقریبا بزرگو بیشتر دوست دارم
  ولی یکم نسبت به ریزش موی سگ حساسم ولی خیلی فاکتور مهمی نیست برام
  ترجیح میدم ریزشش کمتر باشه
  خونم ۱۵۰ متره حیاطم داره
  میتونم ژرمن شپرد شدلاین یا گلدن رتریور نگه دارم داخل خونه؟
  و اینکه کودوم ریزش موش کمتره؟

  • سلام علی جان
   گلدن رتریور ریزش موش کمتره، ولی هم ژرمن هم گلدن ریزش مو دارن، داخل خونه هم میتونید نگهداری کنید، فقط روز هایی که گرمه داخل حیاط حبسشون نکنید، اگه احساس گرما کردن اجازه بدید بیان داخل خونه و کولر هم روشن باشه

  • همه نژادها هم سروصدا میکنن و هم افسردگی میگیرن، بستگی به تربیت و نوع نگهداری شما داره، ولی از بین نژادهایی که حساسیت نمیدن سگ هایی که موهاشون بلند میشه مثل پودل و شیتزو

 • سلام من ی سگ اپارتمانی میخواستم بگیرم چون احساس تنهایی میکنم و ب شدت ب سگ علاقه دارم و هر چقدر ک بخواد میتونم وقتمو بزار واسع با اون بودن و تربیتشو …
  شما چ سگی پیشنهاد میکنید ؟
  میشع لطفا قیمت پیشنهاداتونم بگید ؟
  خودم شیتزو رو در نظر دارم
  میخواستم بدونم ب نظرتون انتخابم مناسبع ؟!

 • تجربه اولمه و خییییلی به حیوانات علاقه دارم مخصوصا سگ….با توجه به توضیحاتتون چه سگی برای آپارتمان مناسبه…چه نژادی

 • سلام
  میخواستم بپرسم یک توله سگ از چند ماهگی باید تربیت بشه و برای تربیت سگ باید چکار کنیم با به چه کسی مراجعه کنیم؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   از دوماهگی تا یک سالگی باید تحت تربیت باشه، این دوتا کتاب رو برای تربیت سگتون دانلود و مطالعه کنید، میتونید به یک مربی سگ هم مراجه و مشورت بگیرید ولی خودتون هم میتونید تربیتش کنید https://petpors.com/downloads/dog-training/ https://petpors.com/downloads/training-a-confidnt-friendly-dog/

  • سلام من ۱۴سالمه ارزوم اینکه یک سگ رتوایلر بخرم خونمونم ویلایی هستش و تو اینترنت خیلی مطالعه کردم،مطمئنم از پسش بر میام ،به نظر شما از پسش بر میام؟؟

   • یاسین جان
    لازمه که از یه فرد بالغ هم برای تربیت کردن و بردنش پیش دامپزشک و خرید چیزهایی که نیاز داره کمک بگیری. از پس کارهای دیگه اش برمیای.
    موفق باشی

   • سلام منهم ۱۵ سالمه من خیلی عاشق روتوایلر دوبرمن و امریکن بولی هستم ولی اینا سگایی هستن که ادم باید قبلا پروش داده باشه ی سگ بهترین گزینه برای سگ سگ باکسرهست بنظرم اونو بخر شاید ظاهر خوبی نداشته باشه ولی یکی از ذرنگ ترین سگ هایی دنیا هستن و اموزش به انها اسان است

  • سلام دوست عزیز
   ژرمن برای کسایی که دفعه اول میخوان سگ داشته باشن مناسب نیست، بهتر از نژادهایی که تربیت پذیری راحت تری دارن استفاده کنید و اگه برای پسر ۱۲ ساله میخواید باید مشخص کنید که چه کسی قراره کارهاشو انجام بده مثل پیاده روی بردنش، غذا دادن و….

 • سلام ببخشین من سگی میخوام که تقریبا اروم باشه به صاحبش وفادار باشه مهربون باشه و عشق بازی.من نژاد گلدن رتریور طلایی رو انتخواب کردم.ولی حس میکنم سگ شجاعی نیست.مثلا اگه یه سگ بهم حمله کرد.قدرت اینو داره که باهاش درگیر شه؟از این بابت فقط یکم نگرانم

  • سلام دوست عزیز
   گلدن رتریورها سگ های خانواده هستن بسیار مناسبن. درمورد اینکه اگه سگی به شما حمله کنه هیچ تضمینی نداره که نژاد های دیگه هم قدرتش داشته باشن که باهاش درگیر بشن چون این موضوعی که هرروز پیش نمیاد و کلا خیلی کم پیش میاد اهمیتی هم نداره

  • ببین دوست عزیز بستگی به خودت داره که قبلا سگ پرورش دادیم اموزش دادی و بلدی اموزش بدی اگه بلدی رتووایل و دوبرمن پینچر و ژرمن سگ هایی خوب میتونن برای گارد و محافظت و وفاداری باشن ولی اگه تجربه نداری بهترین نژاد باکسر هست ممنون.

 • من اولین بارم بود وقتی سگ خریدم
  بلد نبودم رفتم سگ نژاد گریت دین خریدم بعد از مدتی فمیدم میکسه
  دوبرمن و گریت دین

پت پرس را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با پت پرس در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

چطور بهترین نژاد سگ رو انتخاب کنم؟راهنمای کامل انتخاب سگ
+