آشنایی کامل با نژاد سگ بوستون تریر، فسقلی بازیگوش!

عکس نژاد سگ بوستون تریر

مشخصات کلی نژاد بوستون تریر:

خلق و خو: دوستانه/باهوش/ مهربون

lifespan icon طول عمر: 11 تا 13 سال
weight icon وزن: 5 تا 11 کیلوگرم
weight icon قد: 25 تا 30 سانتی‌متر
size icon جثه: کوچک
origin icon خاستگاه: آمریکا

مشخصات ظاهری سگ بوستون تریر

مشخصات ظاهری سگ بوستون تریر
1
2
3
4
5
6
7

فُرم سر


سر متناسب با جثه بدنه و یه جورایی نشون دهنده هوش بالاشونه

شکل گوش‌ها


گوش توله‌ها آویزونه ولی تو سن حدود 4 ماهگی معمولا صاف می‌شه (بعضیا نوک گوش‌شون آویزون می‌مونه و گوش بعضیا هم تا آخر عمر کامل آویزونه

پوزه و بینی


بینی سیاه رنگ و پهنی دارن که سوراخ‌های دماغشون به خوبی از هم جدا و مشخص شده. بوستون تریرها پوزه کوتاه پهنی دارن که متناسب با جمجمه است. فاقد چین و چروکه و هنگام بسته بودن به طور کامل دندون‌ها رو می‌پوشونه

چشم‌ها


چشم‌های بوستون تریرها مثل یه مروارید سیاه درشته و تیره است چشم‌ها به خوبی از هم فاصله گرفتن و وقتی از روبه‌رو بهشون نگاه کنین گوشه‌های بیرونی چشم روی گونه‌ها در یک خط قرار دارن

معمولا چشم‌های این نژاد سگ به رنگ زیر است:

yellow eye

زرد

brown eye

قهوه‌ای

شکل دُم


دم کوتاه ظریف و باریکی دارن که آویزون رو به پایینه.

نوع پوشش


پوشش کوتاه و صافی دارن. سه مدل رنگ دارن: •قهوه‌ای مایل به قرمز با خط‌های مشکی •تقریبا مشکی با ته‌رنگ قهوه‌ای یا قرمز •مشکی با لکه‌های سفید، طوری که انگار کت مشکی و پیرهن سفید پوشیدن

اندازه موها:

short coat

کوتاه

حالت موها:

hard hair

صاف


تنوع رنگ در این نژاد سگ به شرح زیر است:

black hair

مشکی

brown hair

قهوه‌ای

white hair

سفید

ginger hair

قرمز

جثه و اندازه سگ


بوستون تریرها اندازه‌ی کوچیکی دارن به همین دلیل مناسب فضاهای کوچیک مثل آپارتمان هستن تصویر روبه‌رو، اندازه یه بوستون تریر رو با یه انسان بالغ مقایسه کرده

مقیاسه اندازه سگ بوستون تریر با انسان

ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد بوستون تریر


شاخصی که نشون میده چند وقت یک‌بار باید موهای این نژاد رو برس بکشین، شونه کنین و پیش آرایشگر ببریدش. به طور کلی اینکه چقدر باید برای آراسته نگه‌داشتن پوشش بدن این نژاد وقت و انرژی صرف کنید.

منبع: AKC


شاخصی که بهتون میگه چقدر باید از این نژاد سگ انتظار ریزش مو داشته باشین. نژادهایی که ریزش موی زیادی دارن، باید بیشتر بُرس کشیده بشن و احتمال ایجاد آلرژیشون در افراد مختلف، بالاتره. در مورد این سگ‌ها، زمان و انرژی‌ای که باید برای جارو کشیدن و تمیز کردن منزل اختصاص بدین رو هم فراموش نکنین.

منبع: AKC


اگر سگی قراره مناسب آپارتمان باشه، علاوه بر جثه‌اش نیازه ویژگی‌های دیگه‌ای مثل سطح انرژی و نیاز به فعالیت، میزان سروصدای سگ و واکنشی که موقع ملاقات غریبه‌ها نشون میده هم توجه کرد. این شاخص بهتون میگه این نژاد چقدر برای زندگی آپارتمانی مناسبه.

منبع: Dogtime


نشون میده این نژاد به صورت ژنتیکی چقدر مستعد ترشح بزاق دهان هست. نژادهایی که ترشح بزاق دهان بالایی دارن، میتونن روی لباس شما و وسایل خونه لکه‌های خیس بزاق به جا بذارن که شاید برای خیلی از افراد خوشایند نباشه.

منبع: AKC


برخی از نژادهای سگ به دلیل درون آمیزی‌های زیاد، مستعد بیماری‌های ژنتیکی متعددی هستن و احتمال اینکه دچار بیماری یا مشکلی بشن رو بالاتر میبره. این شاخص بهتون میگه سطح سلامتی این نژاد در چه حده و چقدر احتمال داره در آینده دچار مشکلات و بیماری‌های نژادی بشه.

منبع: Dogtime


نژادهایی که موهای خیلی کوتاهی دارن یا پوشش زیرین موهاشون به اندازه کافی نیست، در برابر آب و هوای سرد مقاومت کمتری دارن و نیازه اگر در منطقه سردسیر زندگی میکنین، پوشوندن لباس سگ رو جدی بگیرید.

منبع: Dogtime


سگ‌هایی که پوشش بدن ضخیم و دو لایه دارن بیشتر مستعد گرمازدگی هستن. برخی از نژادهای براکیوسفال یا پوزه تخت مانند پاگ هم نمی‌تونن به اندازه کافی سریع له‌له بزنن و خودشون رو خنک کنن. این شاخص بهتون میگه چقدر باید از این نژاد در برابر گرما محافظت کنین.

منبع: Dogtime


شاخصی که نشون میده آموزش این نژاد سگ چقدر سخته و اینکه این نژاد چقدر تمایل به یادگیری داره. برخی از نژادهای سگ دوست دارن با انجام فرامین صاحبشون رو خوشحال کنن ولی بعضی نژادها هم ترجیح میدن هرکاری خودشون دوست دارن انجام بدن.

منبع: AKC


شاخصی که نشون میده این نژاد چقدر برای کسانی که دفعه اولشونه از یه سگ نگهداری می‌کنن، مناسبه. نگهداری از برخی از نژادهای سگ راحت‌تر از نژادهای دیگه است چون آموزش دادنشون راحت‌تره و اون نژاد حساسیت کمتر و انعطاف پذیری بیشتری داره و کمتر تحت تاثیر اشتباهاتی قرار می‌‌گیره که صاحبش بخاطر آماتور بودن انجام میده!

منبع: Dogtime


این شاخص نشون میده این نژاد سگ چقدر تمایل به صدا درآوردن داره، حالا این صداها چه صدای واق واق باشه و چه زوزه کشیدن. برخی نژادها ممکنه به محض دیدن یه پرنده از پنجره شروع به واق زدن کنن ولی برخی دیگه به ندرت. البته هرچه سگ رو بهتر از سنین کم آموزش بدید، تمایلش به واق زدن هم کمتر میشه.

منبع: AKC


شاخصی که نشون میده این نژاد چقدر تحمل تنها موندن رو داره. برخی از نژادهای سگ به شدت با صاحب و خانوادشون خو می‌گیرن و در نبودشون دچار نگرانی و اضطراب میشن. سگی که مضطرب شده، ممکنه واق بزنه، ناله کنه، وسایل خونه رو بجوه و رفتارهای مخرب از خودش نشون بده. برای همین اگر زمان زیادی رو بدون سگتون باید بیرون از خونه سپری کنید، حواستون به این موضوع باشه.

منبع: Dogtime


شاخصی که هرچی پایین‌تر باشه، اون نژاد سگ پوست کلفت‌تره! برخی از سگ‌ها حتی راحت با مسائل مختلف برخورد می‌کنن و به قول معروف نازک نارنجی ترن ولی بعضیاشون راحت‌تر تحت تاثیر قرار می‌گیرن چون مقاومت بالاتری دارن. اگر زندگی شلوغ پلوغ ، نامنظم و پر سروصدایی دارین پت پرس به شما پیشنهاد می‌کنه نژادهای حساس رو انتخاب نکنین.

منبع: Dogtime


این امتیاز نشون دهنده میزان صبر و تحمل نژاد سگ در برابر کودکان و مورد قبول بودن رفتارش در خانواده هست. برخی از سگ‌ها در تقابل با کودکان، تحریک پذیری بالاتری دارن و برای نگه‌داری در کنار اون‌ها مناسب نیستن. هرچی امتیاز بالاتر باشه برای کودکان مناسب تره.

منبع: AKC


این امتیاز نشون دهنده میزان قبول و خوش رفتاری این نژاد سگ با سگ‌های دیگه هست. هرچی امتیاز بالاتر باشه احتمال شروع دعوا با سگ‌های دیگه از طرف سگ شما کمتره. البته اجتماعی سازی همه نژادهای سگ رو از سن کم جدی بگیرین و هیچ وقت سگتون رو بدون نظارت با سگ‌های دیگه تنها نگذارین.

منبع: AKC


شاخصی که هرچی بالاتر باشه، اون نژاد غریزه بیشتری برای شکار کردن حیوانات کوچکتر داره و برای نگهداری در کنار حیواناتی مثل گربه، خرگوش و پرندگان مناسب نیست.

منبع: Dogtime


این شاخص نشون میده این نژاد سگ چقدر با افراد خانواده یا افرادی که به خوبی می‌شناسه، محبت آمیز رفتار می‌کنه. برخی نژادها بجز با صاحبشون، به افراد دیگه دیر اعتماد می‌کنن و ممکنه باهاشون به خوبی کنار نیان ولی برخی نژادها با همه نزدیکان زود صمیمی میشن!

منبع: AKC


این شاخص نشون دهنده اینه که این نژاد سگ چقدر رفتار مناسب و دوستانه‌ای در برابر غریبه‌ها نشون میده و بهشون اعتماد می‌کنه. برخی نژادها نسبت به افرادی که نمی‌شناسن مشکوک هستن و خیلی طول می‌کشه بهشون اعتماد کنن ولی برخی دیگه از دیدن آدم‌های جدید خوشحال هم میشن!

منبع: AKC


این شاخص نشون دهنده میزان نیاز این نژاد سگ به فعالیت بدنی و ذهنی است. نژادهای سگی که انرژی بالایی دارن، همیشه آماده ماجراجویی و حرکت هستن و دوست دارن وقتشون رو به دویدن، پریدن و بازی کردن اختصاص بدن و باید تخلیه انرژیشون جدی گرفته بشه. برای همین اگر نژاد مورد نظرتون سطح انرژی زیادی داره فقط در صورتی می‌تونید باهاش زندگی شادی داشته باشید که شما هم پا‌به‌پاش اهل ورزش و فعالیت و بیرون رفتن باشین.

منبع: AKC


این شاخص نشون میده نژاد سگ مورد نظر حتی وقتی دوران بلوغ رو رد می‌کنه، چقدر برای بازی کردن اشتیاق داره. برخی از نژادها حتی وقتی سنشون بالا میره همچنان تمایل بالایی برای بازی‌های فیزیکی مثل تاگ و دنبال توپ دویدن و توپ رو آوردن، دارن ولی بعضی دیگه به لم دادن روی مبل با صاحبشون و تلوزیون دیدن هم راضی میشن!

منبع: AKC

مزایای نژاد

 1. دوستانه و اجتماعی‌ان: بوستون تریرها به دلیل ذات مهربون خودشون معروفن، اونا با اعضای خانواده در هر سنی (به خصوص بچه‌ها)رابطه خوبی دارن و با سایر حیوانات خونگی هم می‌تونن دوست بشن
 2. باهوش و آموزش پذیر: به دلیل هوش بالایی که دارن سریع دستورات مختلف رو یاد می‌گیرن و از آموزش خسته نمیشن
 3. تطبیق پذیری: بوستون تریرها به دلیل جثه کوچیک و خصوصیات اخلاقیشون مناسب محیط‌های کوچیک و آپارتمان هستن
 4. ریزش موی کم: موهای کوتاه و صافشون به نظافت کمی نیاز دارن و ریزش موشون هم خیلی کمه

معایب نژاد

 1. مشکلات تنفسی: به دلیل بینی کوتاهی که دارن اکثرا دچار مشکلات تنفسی و خروپف میشن به خصوص در آب و هوای گرم و مرطوب
 2. حساسیت به دما: بوستون تریرهای نسبت به دما‌های بالا و پایین به شدت حساسن و می‌تونن دچار آسیب بشن
 3. اضطراب جدایی: بوستون تریرها تنهایی رو نمی‌تونن تحمل کنن و دچار استرس و افسردگی شدید میشن
 4. حساسیت: با اینکه موهاشون ریزش کمی داره ولی همین میزان کم به شدت حساسیت‌زا است و واکنش آلرژتیک رو تو افراد ایجاد می‌کنه.

نکات مهم درباره نگهداری نژاد بوستون تریر

نگهداری از سگ یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی هست که باید در مورد نژادهای مورد علاقتون بدونین. بهترین کار برای داشتن یک بوستن تریر سالم اینه که تغذیه مناسب و فعالیت زیادی داشته باشه. نظافت این نژاد مو کوتاه راحت و سریع انجام می‌شه و می‌تونین به جاش برای بازی و نوازش حیوون وقت بذارین.

ریزش موهای این سگ‌ها زیاد نیست، ولی همون مقداری که می‌ریزه باعث ایجاد شوره می‌شه و می‌تونه واکنش آلرژیک توی آدما ایجاد کنه.

grooming_content

اصلاح و نظافت

nutrition_content

تغذیه سگ بوستون تریر

training_content

تربیت بوستون تریر

exercise_content

تخلیه انرژی

dog icon

رفتارشناسی سگ بوستن تریر

health icon

بیماری‌های نژاد بوستون تریر

آب مروارید

ممکنه با افزایش سن به این مشکل مبتلا بشن یا تو سن 8 تا 12 هفتگی آب مروارید بگیرن که معمولا دردناک نیست، ولی می‌تونه حیوون رو کور کنه. توصیه می‌شه هر سال آزمایش چشم انجام بدین تا بیماری سریع تشخیص داده بشه.

زخم قرنیه

یکی از شایع‌ترین مشکلات چشمی این نژاده. این نژاد به خاطر بیرون زدگی چشم‌شون بیشتر مستعد خراشیدگی قرنیه یا عفونت باکتریایی چشم هستن. زخم قرنیه خیلی دردناکه و بسته به شدتش با آنتی بیوتیک یا پماد یا جراحی درمان می‌شه.

بیماری چشم گیلاسی

بیماری چشم گیلاسی زمانی به وجود میاد که غده پلک سوم ملتهب و متورم بشه و تنها راه درمانش جراحیه.

در رفتگی کشکک زانو

توی نژادهای عروسکی و کوچیک شایعه و می‌تونه باعث آرتروز یا مشکلات مفصلی دیگه بشه. اگه شدید نباشه می‌تونیم با جلوگیری از اضافه وزن حیوون و انجام ندادن فعالیت‌ها و ورزش‌های خیلی سنگین مدیریتش کنیم، اما اگه شدید باشه ممکنه مجبور به جراحی بشیم.

آلرژی‌های غذایی یا محیطی

اگه سگ‌تون دائم بدن خودشو لیس می‌زنه یا به صورتش پنجه می‌کشه یا مرتب عفونت گوش می‌گیره، ممکنه آلرژی داشته باشه. خوشبختانه آلرژی معمولا قابل کنترله و دامپزشک می‌تونه بهتون کمک کنه تا متوجه بشین که حیوون به چه چیزی آلرژی داره. این مشکل بسته به نوع و شدتش ممکنه با تغییر دادن غذا یا استفاده از دارو خوب بشه. پس مراجعه سالانه به دامپزشک برای چک‌آپ خیلی مهمه.

تاریخچه و گذشته

اواخر دهه 1860 تو لیورپول انگیس دو تا نژاد تریر انگلیسی و بولداگ رو با هم ترکیب کردن تا برای تفریحات و مسابقه‌های مختلف ازش استفاده کنن. یکی از سگ‌هایی که این‌طوری به دنیا اومد رو بردن آمریکا و همون تبدیل شد به جد همه بوستون تریرهای دنیا. تریر انگلیسی هم که بعدا منقرض شد.

مطالعه بیشتر
تاریخچه سگ بوستون تریر

بهترین اسامی برای بوستون تریر

محبوب‌ترین نام‌هایی که برای سگ نژاد Boston Terrier انتخاب میشه رو اینجا آوردیم.

male symbol

نام‌های پسرونه

 • بولی
 • تیمور
 • جعفر
 • مکس
 • میلو
 • جکی
 • جوکر
 • چارلی
female symbol

نام‌های دخترونه

 • بلا
 • لونا
 • لوسی
 • فلفلی
 • روکسی
 • میا
 • زویی
 • استلا

اگه به تازگی سگی رو به سرپرستی گرفتین و نمیدونین چه اسمی براش بذارین، نگران نباشین. کافیه به صفحه انتخاب اسم برای سگ سر بزنین و کلی اسم قشنگ براساس، جنسیت، نژاد، جثه، خلاقیت و... پیدا کنین.

دانستنی‌ها و حقایق باورنکردنی

curve
qoute icon

ویژگی‌های اخلاقی این سگ‌ها باعث شده که یک حیوون خونگی فوق‌العاده باشن و تو فهرست 25 نژاد برتر باشگاه سگ‌های آمریکا از نظر محبوبیت قرار بگیرن، و از اوایل قرن نوزدهم تا حالا همیشه از سگ‌های مورد علاقه خانواده‌ها بودن.

qoute icon

به بوستون‌ها لقب سرگِرد داده بودن! به دلیل شکل جمجمه و چشمای درشتی که داشتن بهشون لقب سرگرد دادن

qoute icon

لقب دیگر بوستون‌ها جنتلمن آمریکاییه! به دلیل رفتار مودبانه و مهربونی که داشتن و همچنین از اونجایی که آمریکایی هستن بهشون این لقب یعنی جنتلمن آمریکایی دادن

qoute icon

افراد مشهوردی در تاریخ بوستون تریر رو به عنوان سگ‌خودشون انتخاب کرده بودن که یکی از اونا هلن کلر، نویسنده نابینا و ناشنوا بوده. که صاحب سگی به نام سرتوماس بود

qoute icon

رنگ معروف این نژاد، مشکی با لکه‌های سفید هست

سایر هم‌گروهی‌های این نژاد

سایر نژادهای سگ

دیدگاه شما
لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.